Davek na plovila

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Mar 12, 2010 22:33

Jaz sem jo tudi dobil in treba je plačati v naprej.Ja saj je to normalno,kurb.. se je vedno v naprej plačvalo...
LP Iztok
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » So Mar 13, 2010 00:26

Jaz sem tud dons nakazal....bi raj častil par piv;)
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5111
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Mar 14, 2010 13:46

Isto je pri poslovanju. DDV se plača tudi vnaprej, pa če ti dolžnik kdaj plača ali pa ne. Glavno, da država dobi svoje, če pa izvajalec ali dobavitelj, ki je delal, založil denar za material ne dobi plačila jih to ne zanima, saj je to poslovni riziko podjetja. Dokler je v poslovnem riziku, še v času prometnega davka, sodelovala tudi država je bilo vsaj toliko logike, da bo država poskrbela z zakonodajo in redom na trgu, da do neplačevanja ne pride. Rezultat spremembe obračunavanja davka vnaprej (DDV ) pa je sedaj viden na dlani. Podjetniki so začeli delati samomore, ker ni teorije, da po pravni poti prideš do svojega denarja, predno prej zdravo in odlično podjetje, pri večjih poslih tako ali tako propade.
Osebno nisem od približno desetih neplačnikov kljub rešenim odločbam prejel niti evra, čeprav polovico od teh še danes nemoteno posluje naprej.
Pravna država? Kaj je že to? .... pravljica za otroke in naivneže (vključno z menoj).
LP
Nikola Tesla :cry:
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Mar 14, 2010 14:12

.

Iztok ne se jezit, ker boš izgubil občutek ali je dno, ali je riba, ali uradniček od davčne ki samo malo prcka pa zaje**va.


Glejte najnovejši ulov, ki je že šel naprej.

http://www.ribiska-zveza.si/forum/viewt ... =14&t=7458

Dobr, dobr si mi ti.

LP


.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5111
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Mar 14, 2010 17:57

Pajer1 hvala za pohvalo.

Kar se zgoraj napisanega tiče naj samo pojasnim, da sem se z leti pomiril od kopice doživetih krivic, ki mi jih je prizadejala naša pravna država, ko sem našel smisel življenja v hobijih in svoji družini. Delo mi je postalo nujno zlo, čeprav ga opravljam z veseljem. Želim samo posvariti pridne in poštene, da naj se ne trudijo preveč, kajti od tega imaš bore malo. Dokler se zadeve končajo pri denarju je še OK, ko pa izgubiš, zdravje, nekateri življenje in ko ti ubijejo voljo in energijo pri 33tih potem so to stvari, ki jih ne moreš pozabiti. Ob priliki ti pojasnim za kaj gre. Sedaj, v času demokracije si ne upam o tem pisati javno.
LP
Whisky
Desetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: To Sep 08, 2009 13:18

OdgovorNapisal/-a Whisky » Po Mar 15, 2010 12:15

Pozdrav,

kaj pa če plovilo v tem letu prodam? Kako je potem z sedaj plačanim davkom?

Neverjetno je da dejansko v 8-ih mesecih plačaš trikrat davek za isto plovilo. Si sploh ne upam predstavlajti kako je če imaš kaj večjega.

Mnenja?
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Mar 15, 2010 12:50

Whisky napisal/-a:. Si sploh ne upam predstavlajti kako je če imaš kaj večjega.

Mnenja?


Nič. Plačaš in maš mir.

Drgač pa fantje, razburjanje na forumih nič kaj ne pomaga. Mogoče bo čez dve leti pred volitvami smotrno podati kakemu politiku vprašanje. Ali se vam zdi obdavčitev že obdavčenih plovil smiselna ? Kajti DDV plačaš ob nakupu, DDV plačaš ob plačilu marine, DDV plačaš ob nakupu goriva, DDV plačaš ob vsakem servisu, DDV plačaš, ko kopuješ opremo zanj, DDV plačaš ko, ...
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
dole
Viceadmiral
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Mar 05, 2009 16:38
Kraj: gorenjska - center galaksije

OdgovorNapisal/-a dole » Po Mar 15, 2010 13:43

Danes sem se pogovarjal z delavko na dursu, res da je frišna in je šla k referentki za plovila in jo mal povprašala kako in kaj spet položnica za naprej. Odgovor je sledeč, zakaj ni bilo prej položnic oz. davka ? Ker ni bilo pogodbe z min. glede evidenc. Pogodba ne ve kdaj je bila podpisana, zato je bilo toliko položnic v malem času. Sem ji omenil, da bom plačal konec leta pa je rekla, da sledi kašn opomin, obresti in nato prisilna izterjava. Kar koli pa se med letom zgodi pa moraš obvestiti durs o spremembi če ne si spet v riti.

Tko kokr prav kr en plačaš in maš mir.

Najbolša njena izjava : če mate čolne in denar za priveze od 2k naprej in nimate denarja za DDV!!! Sem ji reku, da naj bo rajš tih, da nam njo kam privezal.
Uporabniški avatar
seleven
Kontraadmiral
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 29, 2008 08:14
Kraj: Ljubljana-Krk-Omišalj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a seleven » Po Mar 15, 2010 17:37

Na DURS imajo pa res dober vpogled v evidence o lastnikih plovil. Plovilo prodano decembra lani, pa vseeno dobil odločbo o davku za leto 2010.
BRAVO DURS :!: :!:
Pritožba že poslana...
LP
Vzemi vsako stresno situacijo kot pes:
Če je ne moreš požreti ali se z njo igrati,
jo pač polulaj in pojdi dalje...
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Po Mar 15, 2010 18:05

Ja podoben primer imam sam :!: Lani sem prodal plovilo in ga možakar še ni prepisal nase,ker je bil še zavarovan na moje ime do junija,dones pa sem dobil jaz položnico za plačilo davka :!: Kaj naj storim :?: Kontaktiral sem kupca,pa je bil že pameten,da se davek plačuje za nazaj,ko sem mu pa prebral,da piše odmera za leto 2010,mi je dejal ,da so se verjetno zmotili :shock: HALOO :?:
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Po Mar 15, 2010 19:43

Opa Nikola Tesla, čestitke, na taj barki in v tej družbi sem pa že lovil in jedel zobatca :lol:
Popeye
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Mar 19, 2010 11:45
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a Popeye » Sr Apr 28, 2010 10:38

Torej če prav razumem, davka ni potrebno plačati če je vozilo dolgo 4,99m - neglede na to kako moč ima motor?
Glede na to da imam v planu samogradnjo 200hp - 17ft dolgega čolna, se mi bolj splača zaškrtarit pri dolžini, kot pa da za teh 7cm plačujem 1x letno 100€
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Apr 28, 2010 17:33

Popeye napisal/-a: zaškrtarit pri dolžini, kot pa da za teh 7cm plačujem 1x letno 100€


To je 8,33 € na mesec ali 27 centov na dan !!! Če boš zaradi tega škrtaril, potem pa daj :roll:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Popeye
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Mar 19, 2010 11:45
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a Popeye » Če Apr 29, 2010 09:35

kr en napisal/-a:
Popeye napisal/-a: zaškrtarit pri dolžini, kot pa da za teh 7cm plačujem 1x letno 100€


To je 8,33 € na mesec ali 27 centov na dan !!! Če boš zaradi tega škrtaril, potem pa daj :roll:


opa, se opravičujem 17ft je 5,18m.. malo me je zaneslo ko sem bral prvo stran teme...
no sam presodi če ti ti trije cm predstavljajo udobje vredno 27 centov na dan.. :lol:
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Če Apr 29, 2010 11:11

Popeye brez zamere, vendar si se podal v izgradnjo luksuznega čolna tipa RIVA ali CHRIS CRAFT in ti predstavlja 100 eur letno strošek? Sem ti mislil že pri načrtih napisat, da če se že podajaš v tako gradnjo, bo strošek nakupa kvalitetnega načrta 0,001% proti končni ceni izdelka. To so res malenkosti v primerjavi z ostalim. Sam imam čoln 4,5m pa ne plačujem davka, ampak vsako leto vložim vsaj 200 eur v opremo in vzdrževanje. No letos je šlo malo čez 2.000 eur.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov