plan dobusta 08

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

bimbus
Kapitan
Prispevkov: 169
Pridružen: Če Apr 05, 2007 12:51
Kraj: OBALA

plan dobusta 08

OdgovorNapisal/-a bimbus » To Mar 18, 2008 10:27

zanima me ce imaste ze kaksne plane za letosnji dopust, kje se nameravate potepat?boste krizarli samo po cro obali ali ima se kdo kaksne plane za malo juznije. namrec jaz po vsej verjetnosti letos odhajam na sicilijo in eolske otoke in potem se cez v grcijo pogledat. ima mogoce se kdo taksne podobne namene??
marjan5
Viceadmiral
Prispevkov: 363
Pridružen: Ne Apr 29, 2007 20:29
Kraj: Sevnica, Osor

OdgovorNapisal/-a marjan5 » To Mar 18, 2008 21:14

Mene pa zanima če je izvedljivo z jadrnico od krka do visa v17 dneh z boljšo polovico in mulcem hitrost ~5 vozlov al bolše se odpovedat k bojo vsi tečni :D
lep pozdrav Marjan
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Mar 18, 2008 21:36

Haha, 17 dni je veliko in seveda izvedljivo, je pa res odvisno kako vzdržno in navdušeno posadko imaš... No do Visa bo verjetno še vse OK, bodo pa problemi pri vračanju...

LP
marjan5
Viceadmiral
Prispevkov: 363
Pridružen: Ne Apr 29, 2007 20:29
Kraj: Sevnica, Osor

OdgovorNapisal/-a marjan5 » To Mar 18, 2008 21:51

Aha to se prav pri povratku vse dam u bayboat pa jih vlečem ene 20 m odzadi? :D :D
Uporabniški avatar
Bojan 1962
Kapitan
Prispevkov: 155
Pridružen: Če Feb 28, 2008 14:00
Kraj: Stična

OdgovorNapisal/-a Bojan 1962 » Sr Mar 19, 2008 06:58

Ne vem kako si opremljen s tehniko in znanjem,sam imam tri otroke, ki jim je v glavnem potovanje brez zveze, tako da premike delam večji del ponoči.
Če je zadnje kopanje ob 20:00, lahko do polnoči narediš 20nm, če pa nisi neki zaspanec tudi več. Sam se poleti zbujam s soncem cca ob 5:00 se vržem v morje dvignem sidro in sem sam do 10 ih dopoldan. Možnosti za tako plovbo so krasne, le vetra ob tem času običajno ni,pa saj vedno primanjkuje elektrike. Nikar ne misli da se kdo pritožuje zaradi ropota ob dvigovanju sidra in startu motorja, vsi se naredijo kot da niso slišali nič, se potuhnejo in ti imaš naslednjih 5 h mir.

lp Bojan
Včasih je bolje imeti mir,kot imeti prav
pale
Admiral
Prispevkov: 1901
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

OdgovorNapisal/-a pale » Sr Mar 19, 2008 07:40

mi smo lansko leto probali,ruto krk -hvar-šolta-drvenik mali-šibenik-slapovi krke-murter-kakan-sali-pašman-olib-mali lošinj-krk.12 dni.bili smo z glisarjem 5.20m s kabino.na njem pa je bila moja malenkost boljša polovica in sin 11let.spali in bivali smo na3m2.bilo pa je tako da sem rekel če zdržimo brez da bi se skregali potem smo družina ki smo za skupaj in to kjer koli.moram priznati da smo se imeli prav dobro.je pa res da je kvadratura čolna res majhna.
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Sr Mar 19, 2008 08:20

Ker jaz gledam na moje delo kot hobi, imamo za letos ze izdelan plan in sicer:
-Genova-St.Tropez en teden
-Genova -Portofino in otok Capraia en teden
-Genova -Porto Cervo dva tedna
-Genova-Elba, Korsika, Sardegna stiri tedne

Kar malo nerodno mi je, ko primerjam moja potovanja z potovanji drugih forumcev. Vendar je to delo, za svoj gust grem pa pozimi iz Lucije pred Piran na kalamare.Ce kdo rabi nasvete v zvezi z Mediteranom naj pa vprasa. Gobbi, nise3m pozabil na tvoje slike, sem dobil potrjeno, da grem v zacetku Aprila z ta drugo barko v Varazze. Do takrat mi prosim sporoci model barke in produkcijsko stevilko. :D
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Sr Mar 19, 2008 09:57

Marjan5
Kakor je napisal Admin, je 17 dni dovolj, seveda odvisno od vremena. Če boš imel ugodno vreme, boš lahko delal krajše etape, z več postanki za kopanje, da posadka ne bo tečna. Jaz najraje nikoli ne planiram kam bomo šli. Vse je odvisno od vremena. Jadrnico imam privezano v Verudi, tako da vemo edino, da gremo proti jugu. Ponavadi ''dol'' počasi z več postanki, nazaj pa malo hitreje. Morda se pa kaj srečamo.
Jadranje je odklop
dobra_vila
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 137
Pridružen: Pe Mar 07, 2008 12:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a dobra_vila » Sr Mar 19, 2008 11:43

Marjan, seveda je dovolj. Le to glej da boš delal rute ne daljše od 20 nm, tako da greš ob cca 10 - 11 ure, prideš pa ob 15 uri. Takrat je sonce najhujše, in posadka ponavadi zaspi pod tendo. Mi smo lani delali tako (saj poznaš Aleksa) pa ni bilo problema. Z otroci je treba čim več kopanja, sprehodov, kakšnih vlakcev, tako da nimajo občutka, da so kar naprej na vodi. Lani smo naredili ruto Izola-Umag-Vrsar-Pula-Cres-Silba-Šimuni-Molat-V.rat-Krivica-M.Lošinj-Pula-
Rovinj-Novigrad-Izola
tudi v 17 dneh pa ni bilo problema.
LP Dobra vila
marjan5
Viceadmiral
Prispevkov: 363
Pridružen: Ne Apr 29, 2007 20:29
Kraj: Sevnica, Osor

OdgovorNapisal/-a marjan5 » Če Mar 20, 2008 08:57

Hvala za nasvete to o nočni plovbi sem že razmišljal, vozit ni problema no pol pri sidranju al pr privezu pa bi rajš mel kerga zravn ,pač mam barko kumi let pa pol pa ni preveč izkušenj.
Nemo čaki da grem u penzijo pol bom pa tu jz lahk pisu take rute :D
Lep pozdrav Marjan
Uporabniški avatar
clipper
Viceadmiral
Prispevkov: 438
Pridružen: Po Feb 25, 2008 11:12
Kraj: Lucija-Izola B33

OdgovorNapisal/-a clipper » Če Mar 20, 2008 09:15

Naša plovba pa zgleda približno tako.Ponavadi štartamo zadnji vikend v juniju po 16 uri iz Izole.Opravimo vse luške obveznosti Piran,Umag in če je napoved ok se gre naprej do Kornatov;Suha punta.Seveda plovba traja do 22 ur.Zdaj pa boste rekli,ta je strgan!?Se pravi hitro dol in počasi gor!
Zdaj se pa začne naše fjakanje.
Naše dnevne rute ne presegajo 20-30 Nm,seveda vse je odvisno od vremena in volje,saj imamo na razpolago dobrih 30 dni dopusta.
Obvezne mete so PANTERA,SAKARUN,STRIŽNJA,MARINA ŽUT,VODICE,VIS,BIŠEVO,HVAR,SLAPOVI KRKE,PAKLENI,IST in še bi se našlo.
Letos bom šel prvič do Dubrovnika.

:wink:

LP Clipper

SREČNO POT IN MIRNO MORJE
Krašnjan
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 12:20
Kraj: Krašnja

OdgovorNapisal/-a Krašnjan » Če Mar 20, 2008 17:31

Pozdravljeni.

Cliper, glede na to da obiščete tudi slapove Krke, pridvedevam da plujete do Skradina. Na mene osebno, je ta kraj napravil velik vtis, sploh zaradi zgodovine ,ki mi jo je povedala gos. Šura.

LEP POZDRAV!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Mar 20, 2008 21:40

Krašnjan napisal/-a:Pozdravljeni.

Cliper, glede na to da obiščete tudi slapove Krke, pridvedevam da plujete do Skradina. Na mene osebno, je ta kraj napravil velik vtis, sploh zaradi zgodovine ,ki mi jo je povedala gos. Šura.

LEP POZDRAV!


Sem bil že večkrat v Skradinu, samo kakšne posebne zgodovine tega kraja pa ne poznam. Daj prosim napiši to v novo temo, ker verjetno zanima še koga...

LP
nosiesta
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Feb 18, 2008 09:30
Kraj: MB - okolica

OdgovorNapisal/-a nosiesta » Če Mar 20, 2008 22:08

Malo pred s
Skradinom (še pred mostom) je Vidrovača. Za moj okus prvovrstna restavracija na obali, dostopna bolj kot ne izključno s čolnom, mešata se zelo topli slana in sladka voda, tam so tudi privezi,...
nosiesta
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Feb 18, 2008 09:30
Kraj: MB - okolica

OdgovorNapisal/-a nosiesta » Če Mar 20, 2008 23:08

Slika

Pontoni v Vidrovači.
Nazadnje spremenil nosiesta, dne Če Mar 20, 2008 23:10, skupaj popravljeno 1 krat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov