Nakup gumenjaka

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

Nakup gumenjaka

OdgovorNapisal/-a acrobat » Ne Maj 20, 2007 10:26

Po dolgem premisleku in brskanjih po netu kako registrirati starega gumenjaka,sem se končno odločil za nakup novega.Zanimajo me vaša mnenja o gumici firme Grand Silver line tender 3,3m.Je pa najcenejsi v svojem razredu,kar sem jih našel pa še v slo imaš zastopstvo.

http://www.purus-marine.com/grand/silver_tenders.htm
anzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Če Mar 29, 2007 13:56
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a anzi » Ne Maj 20, 2007 12:47

Podjetja sicer ne poznam, a se bi zdi gumenjak kar v redu. Kje ga boš pa prevažal? Prikolica ali streha?
V kombinaciji s kakšno 20 konjsko Yamahico, bo 8)
LP anzi
Blaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Maj 10, 2007 19:27

OdgovorNapisal/-a Blaz » Ne Maj 20, 2007 13:06

Kolikor sem gledal tega proizvajalca na sejmih so videti kar kvalitetni in lepo narejeni. Tko da verjetno se splača še posebno če je najcenejši...
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Ne Maj 20, 2007 17:23

Ker za 10let stari auto ne dobim kljuke,sem se odločil za prevažanje na strehi.
Motor bo pa tomos 18 ki ga imam doma od očeta.
Vzel bi verzijo base,ki je brez vsega.In pol od starega čolna probal namontirat volan in komande.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Ne Maj 20, 2007 19:29

Mogoče še malo informacij.
Grand so kanadski gumenjaki, proizvajajo pa se v Ukrajini. Cena je nizka, kvaliteta pa dobra na začetku, zelo hitro pa spokajo razni poliesterski deli. Če boš pogledal kakšnega starega leto ali več, se to lepo vidi. Očitno so poliestrski deli poddimenzinirani in se krivijo, pri tem pa najprej poka gelcoat, kasneje pa celoten del. Kvaliteta gume je zadovoljiva.

Ker je bilo že toliko napisanega o potrebnih papirjih za registracijo, prej preveri, če imaš original račun od motorja!

LP
Uporabniški avatar
klemen
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Po Maj 28, 2007 17:01
Kraj: Podmežakla

OdgovorNapisal/-a klemen » Po Maj 28, 2007 17:12

Imam možnost nakupa gumenjaka Yam 380s z motorjem Yamaha 25 (dvotakten). Bolj kot komplet me zanima le čoln, kajti motor je precej velik in bi imel problem z pakiranjem v avto. Se mi pa cena ne zdi pretirana: 2000€. Zadeva je bila lani registrirana, drugi lastnik, letnik 2004 (za motor ne vem točno, lahko da je kako leto sterejši), zelo ohranjeno, z dodatno opremo (podaljšek ročice motorja, poseben kovček za v čoln, kolesa, tlačilka ,vesla, sidro, vrvi, lučka za krmo, ....) Kaj mislite, se splača? Nasvet?
LP!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Maj 28, 2007 19:44

Za komplet je cena OK, če je vse dobro ohranjeno. Motor pa ti kar priporočam, saj je z njim čolnič precej živ in nudi obilo veselja... :D

LP
Uporabniški avatar
klemen
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Po Maj 28, 2007 17:01
Kraj: Podmežakla

OdgovorNapisal/-a klemen » Po Maj 28, 2007 19:57

Ohranjeno je res lepo, kot novo... Do sedaj imam le izkušnje z Tomosi do 5 km, pa me zanima, kakšna je kaj poraba dvotaktne Yamahe 25?
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Maj 28, 2007 20:01

Na polnem gasu nekje okrog 15 l/h, povprečje na tvojem čolnu pa bo okrog 6-8 l/h. Vse pa je odvisno koliko se vas bo vozilo. Če se vas napoka na čoln 5 kosov poštenih decov, potem boš le redko spustil plin pod 99% :D Vprašanje je če ti bo sploh uspelo zglisirat... Če se voziš sam, pa je povsem druga zgodba, saj je motor precej močan in boš vozil z majhnim plinom...

LP
Uporabniški avatar
klemen
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Po Maj 28, 2007 17:01
Kraj: Podmežakla

OdgovorNapisal/-a klemen » Po Maj 28, 2007 20:11

V glavnem čoln ne bo prav nabasan, tako da poraba, po teh podatkih, nebi smela biti prav enormna. In če računaš, da bi bila hitrost kar precej večja, kot pa s Tomos 4, potem je poraba na razdaljo lahko celo nižja. Kot kaže bo šla "romantika" z 4 km v pozabo....
anzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Če Mar 29, 2007 13:56
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a anzi » To Maj 29, 2007 23:02

klemen napisal/-a:V glavnem čoln ne bo prav nabasan, tako da poraba, po teh podatkih, nebi smela biti prav enormna. In če računaš, da bi bila hitrost kar precej večja, kot pa s Tomos 4, potem je poraba na razdaljo lahko celo nižja. Kot kaže bo šla "romantika" z 4 km v pozabo....



Z Yam-om 380s je pa takole:
Čoln je super, ker ga lahko hitro (20 min) napihneš in sestaviš. Lahko ga prevažaš s karavanom. Težava se le utegne pojaviti, če bi to počel prepogosto, saj se material sčasoma obrabi, spoji se utegnejo odlepiti (pri meni se je odlepil spoj zrcala s tubami). Kar se plovnih lastnisti tiče, so bolj povprečne (čoln se pri bolj valovitem morju krivi in podnice škripajo). Jaz sem ga imel v kombinaciji s 15 konjskim Yamahinim motorjem. Ko smo bili trije v čolnu sem še izglisiral, štirje ne več. Opozoriti te moram na eno pomembno stvar: Ko se boš peljal sam, bodi zelo previden pri dodajanju plina, ker se pri sunkovitem dodajanju utegne zgoditi, da boš pristal v morju :cry: .

Aha, še poraba: cca 5l/h z dvema osebama in obilo prtljage.
LP anzi
monster_d
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 18:43
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a monster_d » Po Jun 04, 2007 21:16

Bom se jaz nekaj uprasal kar v tej temi da nebom nove odpiral.
Zanimam me kak je z rabljenim gumacem ce je bil poflikan.
Se sploh splaca se tole kupit al ne. Gre seveda za nizjo ceno ampak useeno, da nem macka v zaklu kupil.
lp
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jun 04, 2007 22:51

Za kakšen gumon gre? S plastičnim dnom ali čisto navadna gumica? Koliko je to nižja cena? Kako veliko je mesto, kjer je poškodba? Je to pod ali nad vodno linijo?
Vse to so faktorji, ki potem prevagajo kupiti ali ne kupiti...
Povej malo več za kakšen čoln gre in ti bomo verjetno vsaj malo svetovali.

LP
monster_d
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 18:43
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a monster_d » Po Jun 04, 2007 23:20

Huh okoli 15let star, 3m gumica znamke maestral z mehkim dnom, motor 4.5km.
link je tukaj http://www.avto.net/mornar2003/ads/boat.asp?ID=40707#
Spusti mi na 380kar se mi zdi kar spremenjivo.
Ene stiri flike ima zadeva, ena od tega je spodaj na podnu, ostale ob strani na spodnjem delu, baje da je kar vredu tesni kljub temu.
Tista spodnja flika je velka nekje 8centi.
Motorcek pa dela vredu.
po besedah prodajalca treba po enih 8dneh gumico dopumpat.

lp
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Po Jun 04, 2007 23:41

koliko casa pa prezivis na morju? super zadeve izposojajo ze zelo poceni tako da sem se jaz raje odlocil za najem...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta