NAČRTOVANJE POTI

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Če Jun 10, 2010 10:32

admin napisal/-a:Za sprobat kako deluje je bila včasih demo verzija na njihovi strani... Delovala je samo okrog Zadra.
HASP HL pa je kar konkretna prepreka za narediti crack... Proizvod je Izraelski in so zadevo sila dobro zaščitili. Zadevo poznam ZELO dobro, saj se z njo vsak dan profesionalno ukvarjam pri programu Mastercam. No ja, za vse se najde protistrup in tako za recimo Mastercam obstaja kolikor hočeš crackov in emulatorjev HASP ključa... Zakaj cracka ni za Nav Adria je verjetno jasno. Mastercam ima okrog 150.000 prodanih licenc na svetu in je tako v svetovnem merilu največji CAM program. Interes Rusov po črnih verzijah je velik, za Nav Adria pa sem prepričan, da še niso slišali... :shock:
Bom rekel hvala bogu! Cracki so eno sranje, kupi software in ga uporabljaj, pa naj bo to karkoli. Razumite, da s tem, ko kupite nek software plačate njegov razvoj. Tudi barko je treba plačat, pa tukaj nihče ne razmišlja, da bi jo potegnil dol s Torrenta ali eMule-a... :D


Če bi bila cena bol sprejemljiva niti ne pomisliš na kopijo!(600€) Za moje pojme predrago!?
FISHING & SAILING IS LIFE
Uporabniški avatar
barba&capo
Kontraadmiral
Prispevkov: 259
Pridružen: Po Maj 12, 2008 23:35
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a barba&capo » Če Jun 10, 2010 20:22

Za moje pojme pa je cenovno v primerjavi z drugimi izdelki (primerljivh sposobnosti tako vsebinsko kot po natančnosti in z možnostjo priklopa ostalih inštrumentov) vse skupaj ceneje (ne trdim, da ni drago). Vedet moraš, da Navadria lahko dela že na računalniku, ki ti ga, malodane, v hrbet mečejo. S tem mislim na manj zmogljive osebne ali pa prenosne računalnike. Če res nisi zahteven in želiš imet npr. touchscreen (pa vsaj 20˝), pa brezzični gps, pa najnovejši PC, potem je strošek ostalega hardvera (vključno z GPS) manjši od 100€. Iščem že dolgo, pa mi še ni uspelo najti kombinacije vseh zmožnosti, ki jih ponoja NavAdria (in konec koncev tudi PC), pri katerem drugem izdelku oz. skupini različnih izdelkov, ceneje.
"El capitano" poznaš mogoče enakovredno alternativo temu programu?

Človk bi ob mojem pisanju še pomislu, da sem diler za cvs... :wink:

LPU :D
ivo
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: To Sep 09, 2008 19:27
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a ivo » Če Jun 10, 2010 22:15

barba,

se strinjam s tvojo oceno, mogoče bi lahko tudi na pc-u uporabil
http://www.sping.com/seaclear/
Je zastonj in če naš(jadranski-hrvatski, ipd) peljar poskenirš, kar sigurno že imaš na papirju ,pa je zastonj.
Glede na sistemske zahteve predlagam XP, pa kakšen PC brez ventilatorjev in po standardu ip67 dela kot metak.
Na takšnem PC-u pa bo tudi AdriaNav delal tip top.Verjamem da tudi netbooki za cca. 300€ to uštimajo brez težav.
Nekaj časa sem se bavil z industrijskimi PC-i (Petrol, samopostrežne pumpe zunaj), in če rabiš nasvet kakšen pc-pogoji, hlajenje, ipd kar se ti pojavi kot vprašanje me kontaktiraj, velja pa tudi za ostale člane. Nasvet stane nasmeh :)
Uporabniški avatar
barba&capo
Kontraadmiral
Prispevkov: 259
Pridružen: Po Maj 12, 2008 23:35
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a barba&capo » Če Jun 10, 2010 23:45

ivo napisal/-a:barba,

se strinjam s tvojo oceno, mogoče bi lahko tudi na pc-u uporabil
http://www.sping.com/seaclear/

SeaClear poznam in tudi uporabljam. Uporabljaš lahko samo rasterske karte (ne vektorskih), kar pomeni, da je natančnost položaja odvisna od kalibracije karte. Dobro je to, da omogoča program priklop AIS naprave in da je kompatibilen še z nekaterimi sorodnimi programi (seatrack, seatrace). SeaClear je uporaben in sem mnenja da zanj ne velja ravno rek, da kar je zastonj pa ni dobro. V neposrednji primerjavi z NavAdrio pa je daleč zadaj.
Avtor teme želi samo program s katerim lahko rišeš ruto, računaš razdalje, čas potovanja, načrtuješ postanke, skratka funkcije (izjema so podatki o črpalkah), ki jih premore vsak navigacijski program. Da ne bomo z debato o NavAdrii zašli iz teme.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Sep 27, 2010 17:42

Mi zna kdo razložiti, v čem je recimo kombinacija: NavAdria + PC + zunanji GPS modul slabša od kombinacije Garmin GPS plotter + BlueChart G2 Vision ali katerega drugega proizvajalca?

Kolikor sem preštudiral zadeve je nekako takole:
1) GPS plotterji so vodotesni, navaden prenosnik ni.
2) Zasloni GPS plotterjev so bolje vidni pri različnih vpadnih kotih svetlobe.
3) GPS plotterji so bolje povezljivi, v kolikor želiš sistem kasneje nadgrajevati (npr. povezava autopliota, radarja, AIS, globinomera, merilca za veter in GPS plotterja v en sistem - kdor ima take načrte je bolje da kupuje vse od ene znamke).
4) Za nekoga je bolj estetsko imeti vse "škatlice" ene znamke (npr. vse Raymarine).
5) Ni 3D prikazov (pod & nad vodno gladino).
6) Uporaba GPS plotterjev je v primeru težkega morja bolj enostavna (manjše število tipk, ki so na konzoli, ponavadi je fiksiran nekje v kokpitu, prenosnik pa zna biti, v kolikor ni touch screen - neroden, rabiš podlago, po možnosti miško ... - uporaba v takih razmerah v kokpitu je težja)
7) Poraba elektrike je pri GPS plotterjih najbrž manjša kot pri prenosnikih.

Ali sem se pri čem zgoraj zmotil oz. kaj pozabil?
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

OpenCPN

OdgovorNapisal/-a bouton » Ne Nov 14, 2010 13:00

A je kdo morda že praktično probal program OpenCPN?
Program ima svojo stran na: http://opencpn.org/
Program mi na pogled deluje podoben Maxsea, je pa zastonj (GPL). Seveda sam program brez kart ni uporaben, karte pa spet stanejo...

Pa še ena slikca programa iz njihove strani:

Slika

Če bi se še komu zdel program zanimiv in uporaben, bi morda lahko organizirali tudi slovenski prevod.
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

Primerjava PC navigacije

OdgovorNapisal/-a bouton » Po Nov 15, 2010 12:11

Če koga zanima primerjava PC programov za navigacijo, prilagam link na zanimiv članek, kjer avtor primerja programe SeaClear, OpenCPN, PolarView in Google Earth med svojo plovbo po Sredozemskem morju. Na ko9ncu primerja te programe tudi z vgrajenim Raymarine C80 Chartplotterjem.
Članek je žal v angleščini.

https://doc-04-bc-docs.googleuserconten ... nmo0bstklv
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: NAČRTOVANJE POTI

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Nov 16, 2018 16:49

Iscem pomorsko navigacijo, ki bi delala na windows tablici. Tule kar nekaj o teh zadevah pise a so objave stare. Najbolje seveda ce je zadeva brezplacna al pa skrekana. Podrocje: severna Hrvaska.

Kaksna ideja?
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: NAČRTOVANJE POTI

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Nov 16, 2018 17:22

Kasnejša izmenjava info - od lani - o OpenCPN (ki je brezplačen in dela tudi pod Windows) je v drugi temi tule. Ni pa samo za Hrvaško :wink: .
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov