Varazze-Genova-Antibes

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

Varazze-Genova-Antibes

OdgovorNapisal/-a nemo » Po Apr 14, 2008 17:33

Danes zjutraj sem se odpeljal v Varazze, da prevzamem Princess 23M, ki bi ga moral peljati na sejem rabljenih plovil v Antibes v Francijo. Barka je bila na suhem v ladjedelnici in po formalnostih smo jo splovili in zapluli proti Genovi, da dvignemo na njo gumenjak in odrinemo za Francijo. Pred luko Varazze je ze bil SSW val in precej vetra, stvar pa je postala vedno bolj zanimiva, ko smo se blizali Genovi. Valovi so postajali vedno vecji in veter je pojacal. Nato je zacelo se bliskati in grmati in v marino smo "prisurfali" po skoraj 2m valovih in v pravem tropskem nalivu. Odlocila sva, da pocakava do jutri, da se veter in morje umiri. Eden od razlogov, da sem to napisal je tudi, da velicina ladje pri slabem vremenu ni pomembna, zato je bolje pocakati, kakor pa za vsako ceno riniti na morje. Do Antibesa je pribl. 100Nm in v tem casu se lahko marsikaj spremeni. Za vsak slucaj sem pred odlocitvijo se poklical prijatelje v Imperijo, Italija in Menton, Francijo, ki so ob poti na katero sem se namenil. Vsi so mi potrdili, da se ne izplaca kreniti na pot, ker so trenutno pogoji zelo slabi, jutri pa bo ze boljse.

Se bom javil iz Francije!
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Po Apr 14, 2008 20:19

tebi bi pa admin brez problema admin odprl samostojno temo kjer bi sam obisoavl svoj kapitanov dnevnik...bi marsikaj zanimivega lahko delil z nami :wink:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Apr 15, 2008 01:40

Ja Nemo je naš profesionalni član, ki zagotovo ve kaj govori in piše. Komaj čakam, da enkrat sedeva na pivo in kakšno rečeva. Po telefonu sva namreč že večkrat govorila, osebno pa se še ne poznava...

LP
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Sr Apr 16, 2008 16:29

No pa se je en dan splacalo pocakati, ker je bilo vceraj res lepo vreme. Sicer je ostal dolg val mrtvega morja, vendar je potovanje pri 24vozlih potekalo zelo mirno. Tisti, ki so krenili na pot v slabem vremenu se vedno splakujejo sol z bark in popravljajo kar so razbili med voznjo. Raje pocakam en dan, kakor pa da silim v neurje, ker se ne izplaca. Marina ne gre mikamor!!!Vedno caka na nas!! Sedaj sva s kolegom v Antibesu, pereva barko in jo pripravljava za sejem. Vmes popijeva kaksno pivo in cas hitro mine.

Ta sejem je v glavnem za charter velikih megajaht nin prodajo vecjih rabljenih jaht. Nekaj bom slikal in poskusil slike poislati na forum. Pa se kaksen update....
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Apr 16, 2008 21:46

Nemo, razbral sem, da si profesionalni skipper in me zanima ali imaš rad svojo službo skipperja in ali uživaš v njej, glede na to, da večkrat delaš in "ubogaš" nevedne in razvajane bogataše ali novopečene japije? In potem berem tvoj odgovor na drugi rubriki foruma, da pa v prostem času oz. dopustu tudi pluješ in si rad v kakšnem zalivu,....
Občudujem te, pa čeprav te osebno ne poznam.
LP
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Apr 16, 2008 22:28

Hehe Novinec. Poglej podpis pod Nemovimi posti... Ta pove več kot karkoli... Človek ima res rad morje! :wink:

LP
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Apr 16, 2008 23:07

Admin, res je, spodnji podpis pove vse, pa vendar.... kot pravijo "ni vse zlato kar se sveti", tako je tudi v življenju: "Nije teško , što se mora".
Izredno rad hodim v službo, ker delam za sebe. Imam več ali manj čudovite sodelavce. Pa vendar imam zadnje čase raje Nemovo delo - skipper na svoji barki. Tako pač je. Bolj me zanima dopust.
LP
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » To Apr 22, 2008 15:33

No pa smo nazaj iz Antibesa, z sejma. Naj vas nihce ne poskusa prepricati, da so taki sejmi ena sama zabava in zuranje. Poleg tega, da sva z kolegom peljala nepoznano barko in sva imela na zacetku poti se zelo neugodno vreme, se nam je na poti se pokvaril senzor nivoja hladilne tekocine na desnem motorju in sem moral na 104Nm vec kot desetkrat v strojnico, potem ko sem vsakokrat ugasnil motor, se opticno preverit nivo. No prisla sva kar po lepem vremenu, nato pa sva 2 uri cakala pred marino, da sva lahko vplula. Mesto kamor so naju postavili je bilo med Mangusto130 in Nuvari 52, in precej ozko. Nato sva dva dni ribala barko, da so mi skoraj roke odpadle in kriz pocil, nato pa je sejem zacel. No saj se ne pritozujeve, ker Antibes zelo dobro poznava, ker sva bila tam ze veckrat, le zvecer sva bila tako utrujena, da se nama ni nikamor dalo. Pojedla sva in nato spat. Zadnji vecer sejma pa smo si ga privoscili, ker je Camper&nicholson imel zur in sva si uredila date z stewardesami, da sva prisla noter. Plesali smo do jutra in vincek je tekel v potokih, potokih, potokih.......Ups, spet me je zaneslo!
No po koncanem sejmu sva vceraj krenila ob 11.oo iz Francije in prisla ob 17.00 v Genovo. Ne, nisva sla po polzje, temvec z 27 Vozli, samo pred Genovo so zadnji teden ujeli kar nekaj velikih lic in sva kar nekaj casa panulala, Vendar brez uspeha.. :shock: Z Princessom 23m na panulo! No ja Novinec, ko bos to prebral, bos videl, zakaj sem si izbral to delo, nin vedno lepo, malo je tudi stresa, so pa vmes tudi lepi trenutki in to je najbolj vazno v zivljenju. Zakaj bi si kupoval veliko jahto, ko me pa drugi placajo zato, da vozim njihovo!
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » To Apr 22, 2008 16:09

nemo napisal/-a:Zakaj bi si kupoval veliko jahto, ko me pa drugi placajo zato, da vozim njihovo!


ampak ni vsak za to tudi sposoben - moras imeti kar precej stvari poslihtanih v glavi da ti jo nekdo zaupa...
sploh pa marsikdo ima denar nima pa mozganov :wink:
ti imas sreco da imas mozgane in posredno tudi denar :D
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Apr 22, 2008 22:07

Nemo, ko se srečava, mi boš več povedal o tvoji službi. Verjemi, da sem dober poslušalec. Poleg tega, ti garantiram, da ne boš imel suhega grla.
Racman je zelo lepo napisal, zato ne bom na to temo nič dopisova. Privoščim ti in ti želim še veliko lepega!
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Sr Apr 23, 2008 02:54

Za prvi maj bom doma v Portorozu in ste vsi dobrodosli na pijaco v StregaBar na vhodu v Marino, pa bomo kaksno rekli!

+386 31 381 774
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Apr 23, 2008 17:05

Ja ja, pri "čarovnici", da bodo (bomo) zastopili tudi celinci. :D Ej tudi jaz sem to zvedel šele pred nekaj leti, zakaj je zraven napisa narisana čarovnica. :oops: :oops: Pač ne znamo italijansko. :wink:

LP
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Sr Apr 23, 2008 22:55

Vsi ste dobrodosli ne glede na geografsko poreklo!!!!
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
francelj
Admiral
Prispevkov: 1076
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » Sr Apr 23, 2008 23:25

Hvala za vabilo Nemo. Tebe bi si zares želel srečati.

LP Francelj

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov