Antifouling

Novosti, ki se pojavljajo na področju motornih plovil in jadrnic

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
luftar
Admiral
Prispevkov: 837
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 16:23
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a luftar » To Feb 01, 2011 18:56

Antifaulin z bakrovim prahom se že nekaj časa prodaja. Zanima pa me ali je že kdo od morjeplovcev nanesel ta antifauling, kako se je obnesel, kajti prvotno so dejali, da deluje 10 let.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5106
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Feb 01, 2011 19:43

Luftar imaš prav. Bakreni antifoulin drži 10 let.
Moji znanci so ga nanesli na barko in sedaj se bodo 10 let jeb....i da ga postrgajo dol. hahaha :lol: :lol:
..... tako se že dolgo nisem nasmejal. Se ne zezam tudi ko je moja žena tole prebrala smo se vsi smejal ... ker to res drži 10 let .... preden hudiča spraviš dol. hahahaha
Dela pa tako, da bi ga lahko mirno poimenovali "kolonianizator cevkarjev" saj jim nudi krasno podlago za rast. Tisti, ki so to namazali na barko bi najraje obesili za jajca tistega, ki jim je to prodal. Povprašaj tiste, ki so nasedli reklami.
Nazadnje spremenil Nikola T., dne To Feb 01, 2011 22:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
navigator
Viceadmiral
Prispevkov: 445
Pridružen: To Maj 05, 2009 13:12
Kraj: LJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a navigator » To Feb 01, 2011 22:32

Ja kar drži tole za deset.. tudi desetkrat dražji je bil, material in delo, a so ga moji sosedje že postrgali dol.. tudi 10 kratnik dela in stroškov.. načeloma je res vse povezano z deset..
MORJE, ŠIROKA CESTA..
Uporabniški avatar
luftar
Admiral
Prispevkov: 837
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 16:23
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a luftar » To Feb 01, 2011 22:36

N.T. da ti povem, tudi jaz sem se zaj... K sreči me ni nič koštalo, toda ko so se pojavile zgodbe obakru, sem ravno dajal antifauling na barko. Na sosednji barki kjer so tudi dajali podvodni premaz so mi ponudili bakrov prah, če ga hočem uporabiti. Dobil sem ga zastonj nekaj kilogramov. Pameten kot sem bil, sem ga vmešal v antifauling. Videlo se je dokaj v redu, le bakreni prah se je pojavil na vrhu antifaulinga in je bilo vse skupaj videti kot stekleni papir po domače šmirgl. Modrovali smo, da bo baker tako oksidiral in se školje ne bodo prijemale. Kot si rekel HAHAHA. Školke so se še bolj prijemale. K sreči pri naslednjem barvanju nisem imel problemov. Z dokajšnjo lahkoto sem odstranil premaz in nato dal novi.
Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Prispevkov: 1065
Pridružen: Ne Feb 08, 2009 22:47
Kraj: Piran-Ljubljana

OdgovorNapisal/-a a-lex » Po Feb 07, 2011 18:35

osebno sem 22 let dajal na eno barko hemplov mile dynamic in ga še zdaj na novo in ga bom še naprej in ne bom eksperimentiral ter se učil na svojih napakah.
z veseljem pa preberem prispevke o poiskusih članov, ki bi radi prihranili vsakodvoletne muke a do zdaj še nikomur ni uspelo, vsaj ne med jadralci.
Jadranje je zakon....
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1161
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Feb 07, 2011 19:51

pozdravljeni

jaz barvam z VC ofshore vsako leto dam en roko na barki se sicer če stoji dva meseca naberejo rastline ampak gre vse lepo dol ko gres malo jadrat
to je cca 1 ura 5,6 vozlov,sicer pravijo da je v tej barvi teflon ampak prej
mislim da je bakrov oksid,v barvo vmesaš vrečko rdečega praška ki je precej težak.
imam pa en drugi problem nikakor mi ne uspe trajno pobarvat kobilice iz inoxa,zmeraj se nekaj olupi,čeprav delam točno po navodilih,ali ima kdo izkušnje z tem.

lep pozdrav
matkoro8
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 88
Pridružen: Ne Dec 02, 2007 22:32

OdgovorNapisal/-a matkoro8 » Sr Mar 02, 2011 21:31

Igorb, ali je ta VC od firme International, namreč tudi sam uporabljam od te firme ampak VC17M Extra. Barke sicer nimam celo leto v vodi ampak po 5 mesecih so gor samo alge, ki se brez težav sperejo z vapom, školjk in cevkarjev pa ni. Po treh letih še ni potrebe za premaz, samo na mestih kjer se kaj odlušči popravim.
Zanima me pa sledeče: kateri temeljni premaz priporočate za eliso iz medenine (gre za jadrnico). Če dam gor direktno antifuling se na nekaterih mestih kmalu odlušči, kjer se potem veselo naselijo školjke.

Prav tako me zanima s čim bi namazal plastični kolešček brzinomerja. Kar hitro se gor prime školjka, potem pa se ne vrti in je treba v vodo.

LP
Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Prispevkov: 1065
Pridružen: Ne Feb 08, 2009 22:47
Kraj: Piran-Ljubljana

OdgovorNapisal/-a a-lex » Če Mar 24, 2011 19:55

Plastični mlinček od brzinomerja na obeh straneh osi zavežeš z vrvico, da ne zaliješ osi, potem pa pošpricaš s sprejem Hempel za elise (brezbarvni) (cca 24 evrov) . Menda drži v redu. :wink:
Jadranje je zakon....
Uporabniški avatar
jure_b
Poročnik korvete
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 12:03

OdgovorNapisal/-a jure_b » To Mar 29, 2011 13:09

A kdo pozna mogoča tale sistem?

http://www.shipsonic.com/index.html
Rookie
Kontraadmiral
Prispevkov: 225
Pridružen: Sr Maj 12, 2010 20:47
Kraj: Ljubljanski kotliček

OdgovorNapisal/-a Rookie » Če Jul 21, 2011 08:00

Tudi mene tole zanima...
Če ne gre, vzamem večje kladivo.
boss
Kontraadmiral
Prispevkov: 222
Pridružen: Če Jan 07, 2010 11:10
Kraj: Mali Lošinj

OdgovorNapisal/-a boss » Če Avg 23, 2012 21:12

Tale shipsonic zgleda super, sam sem preveril porabo - 230 mA,se pravi 2,3 A v 10 urah, 23 v 100 urah, 70 Ah akumulator je prazen v cca 1 tednu... Pride v poštev, samo če imaš barko na stalnem štromu, jaz pa vse ugasnem, ko grem dol, tut kabel dam stran, da ne bi kaj zagorelo, kakšna instalacija, saj veste, voda in elektrika...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Avg 24, 2012 11:07

boss napisal/-a:Tale shipsonic zgleda super, sam sem preveril porabo - 230 mA,se pravi 2,3 A v 10 urah, 23 v 100 urah, 70 Ah akumulator je prazen v cca 1 tednu... Pride v poštev, samo če imaš barko na stalnem štromu, jaz pa vse ugasnem, ko grem dol, tut kabel dam stran, da ne bi kaj zagorelo, kakšna instalacija, saj veste, voda in elektrika...


Rešitev je samo solarno napajanje... Tudi Mercathode je kar lep porabnik in v nekaj tdnih umre akumulator... Solar celica pa lepo rešuje probleme, ko te ni na barki! Pokrije manjše porabe, kot je recimo ta Shipsonic in pa predvsem samopraznjenje akujev... Fotovoltaika MORA biti na VSAKI barki, vsaj 10W, idealno 20W!
Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

OdgovorNapisal/-a snwl » Pe Avg 24, 2012 11:54

Idealno > 100 W :D
SeaFun
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: To Jan 08, 2008 13:41
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a SeaFun » Pe Avg 24, 2012 22:35

Preverjeno ....Shipsonic ali Ultrasonic ne dela ....oz. nobene razlike. Na stari barki je bil dve leti , na ta novo pa jga sploh nisem montiral .... sem se pac ocitno za....... , ker sem dal coopercoat in kot berem zgleda da bo problem ...slike tega postopke lahko vidite na facebooku ....ttcargo doo ..., ker slik tle gor ne znam spravit.
Vsaka sola nekaj stane ....

lp
SeaFun
Rodman Ventura 890

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost