Tečaj potapljanja

Vas poleg navtike zanima še potapljanje? Vprašanja o apnei in potapljanju z avtonomnimi napravami lahko zastavite tukaj.

Moderatorji: moderator2, moderator

maus
Kapitan
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 22:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Tečaj potapljanja

OdgovorNapisal/-a maus » To Mar 29, 2011 13:34

Organiziram začetni šest dnevni tečaj potapljanja po CMAS-u, tečaj bo potekal, teorija in bazen aprila, morje in izpiti pa konec maja v Selcah pri Crikvenici.
Štiri dnevna predavanja in bazen so v večernem času, oziroma po dogovoru z večino kandidatov.
Cena tečaja je 250 € , vključena je literatura, potrebna oprema, članarina SPZ in mednarodna potapljaška
Izkaznica.
Prijavite se lahko tako ,da izpolnite prijavnico na: www.neptun-klub.si

V kolikor bi se prijavilo manj kod 7 kandidatov tečaj odpade oziroma se prestavi na jesen.


LP Maus
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Mar 30, 2011 21:13

Evo super Maus!!! Sva o tem govorila že na sejmu in sem zelo vesel, da si sprožil tole... Upam, da se nas nejde vsaj 7 in da gre zadeva naprej. :wink:
blze
Admiral
Prispevkov: 941
Pridružen: Ne Maj 02, 2010 17:41
Kraj: Il. Bistrica-Selce
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a blze » Sr Mar 30, 2011 21:18

Živjo. Kakšna bi bila pa cena samo obnovitev znanja? Izpit sem opravljal 7 let nazaj in pou stvari že pozabil.

Verjetno se izvajajo kako tečaji za obnovitev znanja?
maus
Kapitan
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 22:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a maus » Če Mar 31, 2011 21:03

blze napisal/-a:Živjo. Kakšna bi bila pa cena samo obnovitev znanja? Izpit sem opravljal 7 let nazaj in pou stvari že pozabil.

Verjetno se izvajajo kako tečaji za obnovitev znanja?


Ali imaš potapljaško kartico CMAS ali katero drugo?
mVolk
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: Pe Jul 31, 2009 00:37
Kraj: Ljubljana - Bunarina

OdgovorNapisal/-a mVolk » Po Apr 04, 2011 08:33

Oj, posredujem mail iz našega društva. Seveda so v programu tudi začetni tečaji, sicer pa smo letos zelo zgodaj odprli sezono in organizirali že kar lepo število potopov! No, če koga zanima, naj piše mojemu inštruktorju, mail je na koncu..
Lp, Miha!


DELAVNICA: OBNOVIMO SVOJA POTAPLJAŠKA ZNANJA (ZA TISTE, KI ŽELITE OBNOVITI SVOJA POTAPLJAŠKA ZNANJA)

Tečaj je namenjen vsem vam, ki že imate opravljen potapljaški tečaj in:
- se dalj časa niste potapljali
- želite obnoviti svoja teoretična in praktična znanja pred pričetkom sezone
- si želite, da bi se posvetili samo vam in vašim morebitnim težavam

Predviden potek:

1. OPCIJA
- 2 – 3 ure ponovitve teorije v učilnici (najpomembnejša poglavja)
- 2 ur vaj v bazenu (skupaj približno štiri ure praktičnega dela, vključena priprava in zaključek)

2. OPCIJA – DODATNO K OPCIJI 1
- 2 potopa z obale v morju

Termin: za skupino najmanj štirih udeležencev po dogovoru; predvidoma pred prvomajskimi prazniki

Cena:
- Opcija 1: 100 EUR
- Opcija 2: 200 EUR

Popust za člane PD NEMO, ŠD MOBITEL in ŠKD MARJETICA: 20%

V ceno vključeno:
- polnjenje jeklenk
- delo inštruktorja
- izposoja kompletne opreme (razen maske, plavuti in dihalke)
- 2 potopa z obale na morju (OPCIJA 2)
- nalepka o opravljeni obnovitvi PADI SCUBA REVIEW
- dodaten 5% popust pri AOWD, v kolikor se nanj prijavite v roku dveh mesecev po tej delavnici

Z OBNOVITVIJO TEORETIČNEGA IN PRAKTIČNEGA ZNANJA BOSTE BOLJ VARNI IN SAMOZAVESTNI POD VODO – OTVORITEV SEZONE BO STEKLA BREZ STRESA IN SLABE VOLJE…

Prosim, da se interesenti javite na moj mejl nemo@divepoint-nemo.com.
LP, Dani
blze
Admiral
Prispevkov: 941
Pridružen: Ne Maj 02, 2010 17:41
Kraj: Il. Bistrica-Selce
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a blze » Po Apr 04, 2011 12:40

maus napisal/-a:
blze napisal/-a:Živjo. Kakšna bi bila pa cena samo obnovitev znanja? Izpit sem opravljal 7 let nazaj in pou stvari že pozabil.

Verjetno se izvajajo kako tečaji za obnovitev znanja?


Ali imaš potapljaško kartico CMAS ali katero drugo?


Imam PADI kartico.
maus
Kapitan
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 22:46
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a maus » Po Apr 04, 2011 21:07

mVolk napisal/-a:Oj, posredujem mail iz našega društva. Seveda so v programu tudi začetni tečaji, sicer pa smo letos zelo zgodaj odprli sezono in organizirali že kar lepo število potopov! No, če koga zanima, naj piše mojemu inštruktorju, mail je na koncu..
Lp, Miha!


DELAVNICA: OBNOVIMO SVOJA POTAPLJAŠKA ZNANJA (ZA TISTE, KI ŽELITE OBNOVITI SVOJA POTAPLJAŠKA ZNANJA)

Tečaj je namenjen vsem vam, ki že imate opravljen potapljaški tečaj in:
- se dalj časa niste potapljali
- želite obnoviti svoja teoretična in praktična znanja pred pričetkom sezone
- si želite, da bi se posvetili samo vam in vašim morebitnim težavam

Predviden potek:

1. OPCIJA
- 2 – 3 ure ponovitve teorije v učilnici (najpomembnejša poglavja)
- 2 ur vaj v bazenu (skupaj približno štiri ure praktičnega dela, vključena priprava in zaključek)

2. OPCIJA – DODATNO K OPCIJI 1
- 2 potopa z obale v morju

Termin: za skupino najmanj štirih udeležencev po dogovoru; predvidoma pred prvomajskimi prazniki

Cena:
- Opcija 1: 100 EUR
- Opcija 2: 200 EUR

Popust za člane PD NEMO, ŠD MOBITEL in ŠKD MARJETICA: 20%

V ceno vključeno:
- polnjenje jeklenk
- delo inštruktorja
- izposoja kompletne opreme (razen maske, plavuti in dihalke)
- 2 potopa z obale na morju (OPCIJA 2)
- nalepka o opravljeni obnovitvi PADI SCUBA REVIEW
- dodaten 5% popust pri AOWD, v kolikor se nanj prijavite v roku dveh mesecev po tej delavnici

Z OBNOVITVIJO TEORETIČNEGA IN PRAKTIČNEGA ZNANJA BOSTE BOLJ VARNI IN SAMOZAVESTNI POD VODO – OTVORITEV SEZONE BO STEKLA BREZ STRESA IN SLABE VOLJE…

Prosim, da se interesenti javite na moj mejl nemo@divepoint-nemo.com.
LP, Dani



Ne mislim polemizirati,ali pa licitirati: Kolio pa traja in stane kompleten začetni tečaj potapljanja, če je samo obnova 200€.

LP maus
mVolk
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: Pe Jul 31, 2009 00:37
Kraj: Ljubljana - Bunarina

OdgovorNapisal/-a mVolk » Po Apr 04, 2011 22:18

oj, sorry maus, nočem krasti teme in niti nimam interesa delati reklame, posredoval sem samo zato, ker je pač aktualen tečaj za obnovitev. kdor hoče več informacij jih bo z lahkoto našel na internetu.
lp,m!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Apr 07, 2011 23:10

No? Je kakšen interesent?
Sem napisal še na portal novičko, pa da vidimo, če se vas bo javilo nekaj... Jst bi rad na tečaj! :wink:
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » So Apr 09, 2011 22:09

Jaz bi tudi rad prišel, samo se nebi rad vozil iz NM v LJ, pa še težavo z urnikom slžbe imam, žal. Bolj bi mi odgovarjalo poleti med dopustom (do Selc imam 20 min z čolnom), pa še znanje bi lahko takoj uporabil.
Če bo kak tečaj v začetku julija ali po 15 avgustu prosim javite
mirno morje
bimbus
Kapitan
Prispevkov: 169
Pridružen: Če Apr 05, 2007 12:51
Kraj: OBALA

OdgovorNapisal/-a bimbus » Po Apr 25, 2011 13:22

jaz pa bom kar tukaj vprašal in sicer, rad bi se naučil pravilno potapljat v apneji, ker bi rad kasneje ko bi pridobil dovolj znanja in kondicje začel se ukvarjat še s podvodni ribolovom. Zanima me, če ima kdo izkušnje s šolami potapljanja na dah in katero mi priporočate, ter kolko € okvirno pride en takšen tečaj. iskal sem po netu pa zasledil šolo potapljanja na dah apnea2000, je to najboljše kar se pri nas da dobit?

lp matej
rider666
Admiral
Prispevkov: 921
Pridružen: Po Jul 19, 2010 12:37

OdgovorNapisal/-a rider666 » Po Apr 25, 2011 13:50

apnea 2000.....arijan rapuš.......Najboljše daleč naokoli!
francelj
Admiral
Prispevkov: 1076
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » To Jun 05, 2012 12:51

Obujam temo.

Ta vikend sem si omislil tečaj po PADI (OWD). To je ene vrste začetniški tečaj, ki usposablja za potope z avtonomno opremo z zrakom do globine 18m. Delal sem v Bernardinu, šnelkurz, 3 dni. Teorija je po novodobno najprej na videu (obvezno znanje angleščine) in potem iste stvari še v predavanjih. Potopa sta dva plitva tik ob obali (ker bazena za letos še niso očistili ;-)) in štirje "globoki" (da ne bi kdo kaj čez globino 10m govoril)

Imam pa iz pradavnine že tri potaplaške izkušnje. Najprej v DRM začetni tečaj, ki bi bil sedaj primerljiv s CMAS P1 in kaže, da DRM še vedno oganizira na zelo podoben način. Trajal je 14 dni, nekako cel teden predavanj in cel teden vaj v bazenu ter šele na koncu dva potopa v morju. Predavanja so bila razdeljena po predmetih, kot v šoli, s predavatelji, ki naj bi se na svoje področje bolje spoznali. Biolog za biologijo potapljanja, zdravnik za fiziologijo.... Luftar dopolni me, sva bila takrat na tem tečajo sošolca ;-)

Naslednji moj tečaj je bil vojaški, že spet začetniški. Čeprav sem tam npr. suvereno upravljal celo z dekompresijsko komoro na barki. Vojaški je bil organiziran po predmetih podobno kot pri DRM. Vaje smo delali pa kar direkt v morju, decembra, ko se je na površini delala tanka plast ledu ;-)
Poskusil sem se še z nadaljevalnim tečajem v DRM par let za tem (zdajšnja kategorija P2), potem pa je zmanjkalo časa, denarja in potrpljenja takratne moje drage ;-) Vsega skupaj sem v tistih letih opravil kakih 200 potopov, za razne prepise dokumentov po novih pravilih, ko je bilo konec z Jugoslavijo, se nisem več brigal.

Ekola, ta vikend sem spet užival. Predvem pa imam to šolo s čem primerjati in razmišljam kaj bi bilo lažje organizirati za Morjeplovce. Sami seveda ne moremo ničesar, ker nismo potapljaška šola. Lahko pa se dogovorimo za skupinsko prijavo v katero od šol in izposljujemo kak popustek in na forumu oživimo debato o potaplaški temah in s tem dopolnimo znanje, ki bi se koga v hitrem tečaju premalo prijelo. Prebral bo itak še marsikdo, ki obiskuje forum, tudi če se ne potaplja, tako kot prebirajo o drugih morjeplovskih temah.

Mimogrede,te moderne šole organizirajo tečaje tudi za štiri tečajnike, ponekod celo za posemeznike.
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » To Jun 26, 2012 17:26

No jest sem tudi ta vikend upešno končal usposabljanje za potapljača P1 po CMASu. Bilo je super, družba tudi.

Tkole smo pa tauhali.

Slika
V8 + Jet drive
matjaz007
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: To Jan 27, 2009 15:16
Kraj: Radenci-Premantura

OdgovorNapisal/-a matjaz007 » To Jun 26, 2012 18:21

čestitam. dobrodošel med nami. pa ne pozabit kar si se naučil.

lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov