wc na barki

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
123dejan
Admiral
Prispevkov: 618
Pridružen: Po Jun 22, 2009 08:32
Kraj: Gotof-burg!

OdgovorNapisal/-a 123dejan » So Jul 09, 2011 10:30

Kaj pa kakšna varianta treh školkic, kot v filmu Demolition Man :?:

Bo treba Stalloneta vprašat kak se obnese. :D
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Ne Jul 10, 2011 09:31

val napisal/-a:Mi pa na barki mečemo papir v vrečko ,vsak po opravljeni potrebi potem vrečko zveže in jo vrže v drugo vrečko.
Potem ni nobenga problema z zamašitvijo.

Kdor je bil v grčiji na dopustu pozna ta sistem ,tam so cevi premale in moraš papir obvezno odlagati v vrečke.


Čuj! Mi Gorenjci pa uparabljamo več slojnega, ker ga potem operemo in damo sušit :lol: :lol: :lol:
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
maiko
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Avg 05, 2011 16:49

WC digitalna deska

OdgovorNapisal/-a maiko » Pe Avg 05, 2011 16:56

Vidim, da američani montirajo digitalne deske (na navadno školjko se montira pokrov povezan z vodo) Uporaba papirja ni potrebna!!!!!!!!!
Prodaja tudi Tegram Lucija in Izola. Zadnji model firme Coway celo naredi vse, da prostor ne smrdi( brez kemikalij ali česa takega)

Zakaj to vsi že pri nas nimamo VSI ??? Zadnjice si še vedno brišemo s papirjem in ne umivamo z vodo kot Japonci, azijci sploh.......mi imamo denar za drage kreme....tako imamo hemeroide....
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Pe Avg 05, 2011 18:44

Maiko pozdravljen na forumu, zelo mi je všeč tvoja prva objava in predstavitev, zvedel sem skoraj vse o tebi, tudi intimne stvari. Torej če sem prav razumel delaš v Tegramu, doma imaš digitalno sekret desko in nimaš hemeroidov, priden. 8)
lpg
P.S. Ne kupujem dragih krem, zato nimam hemeroidov..... :wink:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Avg 06, 2011 18:36

Digitalna deska za WC? Kje je tu kaj novega?

Jaz odkar pomnim, po potrebi digitalno dvigam in spuščam desko na WCju. in moji predniki kolikor vem že od starega Rima napej po potrebi "pucajo" WC deske čez digitalni vmesnik (pol pa še s kakšnim vedrom, krtačo, rokavico in čem podobnim). Tisočletja stara tehnologija :lol: :lol: :lol:

Tako kot se praviloma tudi digitalno popraskam.

Digitus latinsko pomeni namreč prst, digitus impudicus - nespodobni ozroma še bolje nesramni prst - pa že od starega Rima dalje dvignjen sredinec.

Torej, dokler me kdo ne toliko po prstih, da mi jih odbije, je vse, kar počnem z roko, narejeno digitalno. (Morjeplovski Červobilci recio vsi digitalno šraufajo.)

Digitalis recimo pomeni najprej naprstnik (krojaški oziroma šiviljski rekvizit), potem naprstec - rastlino, katere oblika in velikosti cveta zelo spominja na naprstnik, in v kateri najdemo snov, ki lahko pomaga pri nekaterih tećavah s srcem in ki se ji po rastlini tudi reče digitalis.

Slika
Tejle reči mislim da rečejo škrlatec, latinsko je pa mislim da digitalis purpurea, dobesedno 'škrlatni naprstnik'.

Drugotni pomen tudi besede besede digit je šele številka - najverjetneje zato, ker se je v začetku štelo in računalo na prste (in zaradi desetih prstov imamo desetiški sistem). Kako in zakaj so pa računalniki prišli do tega, da so digitalni, pa kdaj drugič in kje drugje :wink:

Bumbarji, ki si večinoma zmišljujejo nesmiselna zveneča imena za wc deske in podobno pa nimajo pojma... Tako kot tisti, ki imajo prvi in edini na svetu čiščenje WCja na patrntirani fresh water in active oxigen :lol: :lol: :lol:

Mi pa kao ne znamo vreči noter vedra vode in prezračiti :roll:

Maiko, če je zadeva tako dobra, prilimaj kakšno slliko.

Mimogrede, drugo ime za WC je tudi Output Processing System MK III.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

OdgovorNapisal/-a matejofski » Po Avg 08, 2011 14:12

:D :D :D :D
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Če Mar 26, 2015 12:53

V navodilih za kemični WC je napisano da se ga ne prevaža s polnim rezervoarjem. To je mišljeno za avtodome oziroma prikolice. Namenjen pa je tudi za uporabo na čolnih....
Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Valovito morje je še bolj neugodno, kot vožnja po cesti. Ali imate glede tega z uporabo kemičnega WC-ja kakšne težave?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Mar 26, 2015 13:14

Jaz sem imel na prejšnji barki (palamidi) :wink: kemični wc in je bilo vse ok, nikoli se ni nič polilo ali bilo kaj narobe, bil pa je znamke FIAMMA. l.p. alesjo
Nazadnje spremenil alesjo, dne Če Mar 26, 2015 18:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Mar 26, 2015 17:55

Dolgoletna uporaba na barki,nobenih problemov :lol:
mašinfirer
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » Če Mar 26, 2015 18:25

Jaz se v mojega poserjem, tako, da zgleda kot bi kača kahlo posilila, pa nimam digitalne deske....
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Če Mar 26, 2015 20:09

Super, se zahvaljujem za zelo konkretne odgovore. :lol:
mak
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Apr 01, 2015 13:12

OdgovorNapisal/-a mak » Sr Apr 01, 2015 13:28

Tule je sicer ena terminološka napaka, ker kemična stranišča niso kemični WC. WC je namreč definiran kot stranišče, pri katerem se drek odplakne na drugo lokacijo z vodo. Kemična stranišča so pa v bistvu pomanjšane greznice in tudi če imajo splakovanje z vodo, je ta namenjena le pranju školjke in ne transportu dreka.
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » Sr Apr 01, 2015 18:53

mak napisal/-a:Tule je sicer ena terminološka napaka, ker kemična stranišča niso kemični WC. WC je namreč definiran kot stranišče, pri katerem se drek odplakne na drugo lokacijo z vodo. Kemična stranišča so pa v bistvu pomanjšane greznice in tudi če imajo splakovanje z vodo, je ta namenjena le pranju školjke in ne transportu dreka.



Vidim, da si že pri prvem postu naredil dizertacijo o dreku, v ostalih pa več resnosti...
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011

POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Sr Apr 01, 2015 23:28

jaz uporabljam kemični wc porta potti že več kot 6 let pa nikoli imel probleme. res najboljši kemično wc na trgu, kvalitetne plastike, ko se usedeš nič ne poka in ima najboljše pumpice in celo nekateri modeli pa imajo pumpico na 12v. res priporočam samo tega
MicTic
Viceadmiral
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 12:48
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MicTic » To Apr 05, 2016 16:34

Slika
1. Če že uporabiš papir naj bo največ dvoslojen.
2. Odlično se obnese bide nastavek za wc školjko - nobenega papirja.
LP NT[/quote]

Nikola T.
Daj malo več napiši o točki 2.
Jaz sem nekaj takega tudi sam poiskusil, pa imam problem kompatibilnosti med Jabscovo školko , pokrovom in tem sistemom ( MTM catalog 2014 str 167 kat st. 1324001)
Pokrov je prenizek in mi stiska cevko.
Ali imaš ti to že urejeno ali je to bila samo ideja.
Flying is beautiful.
Sailling is better!

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 15 gostov