Čiščenje podvodnega dela trupa ampak NA VODI

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
ss9940
Viceadmiral
Prispevkov: 435
Pridružen: Če Apr 10, 2008 19:15
Kraj: Maribor

Čiščenje podvodnega dela trupa ampak NA VODI

OdgovorNapisal/-a ss9940 » So Jun 07, 2008 15:42

Pozdravljeni!

Kot sem že omenil na srečanju morjeplovcev, se mi je na dnu čolna (čeprav je bil narejen antifouling) nabrala v 3 mesecih svinjarija. Zanimivo je, da ni alg, ampak samo takšni apnenčasti "črvi". Antifouling je bil narejen v USA in očitno ni najbolj primeren za toplo jadransko morje. Kakorkoli že, zadevo moram očistit drugače bo barka do jeseni pod vodo izgledala kot plavajoči otok. Ima kdo izkušnje / ideje s čem sčistit dno? Ne vem kako se bo obnašala sirknata krtača oz. če bo dovolj trda. Razmišljal sem tudi o medeninasti krtači ali pa o plastičnem strgalniku za led... Kaj pravite ostali?

LP

SS
Zakaj nimamo nikoli dovolj časa da bi zadevo naredili dobro prvič, vedno pa dovolj časa da jo naredimo še enkrat?
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » So Jun 07, 2008 16:17

Viledina glitzi gobica grobi del pa gre ponavadi vse dol ,sem pa tudi čistil že z navadnim "špohlom" samo sem bil previden pa je bilo vse ok.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » So Jun 07, 2008 17:26

Ja kot pravi gobbi bo kar OK. Boš pa moral malo na plavanje in potapljanje na dah... Ni prijetno...

LP
Uporabniški avatar
cougar
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 21:25
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cougar » So Jun 07, 2008 17:56

Jaz sem očistil kar s strgalom za vetrobransko steklo in je bilo vse ok :wink:
zaroni sine :D
cougar
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » So Jun 07, 2008 18:11

cougar napisal/-a:Jaz sem očistil kar s strgalom za vetrobransko steklo in je bilo vse ok :wink:
zaroni sine :D

Tele črvičke boš dobil dol samo s strgalom, najbolje tistim, za čiščenje vetrobranskega stekla. Gobice,.,..ne bodo dale učinka, z pleskarskim špohtlom pa boš počohal plastiko.
Drugič uporabi Hemplov hard racing antifoling, pa boš brez težav. Imam pa zato polno teh črvičkov in nekih pahljač na nogi.
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » So Jun 07, 2008 18:33

Mi imenujemo te crvikcke "volkov zob" in so tipicni za toplo morje. Zelo hitro se naberejo. Glede na tvoj opis bi dejal, da imas antifouling, ki ni dovolj "strupen" ali pa se ne cisti sam z odpadanjem delcev. Koncna resitev tvojega problema bo sele kompletna zamenjava antifoulinga.
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » So Jun 07, 2008 19:08

Ja jaz nisem nič uničil sem pa res bil nežen sej grejo kr hitro dol
nuvolari
Viceadmiral
Prispevkov: 400
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 06:36
Kraj: bled

OdgovorNapisal/-a nuvolari » So Jun 07, 2008 21:02

kaj pa na peti? se isto lahko čistijo z viledo. sicer zdej k sem vsak teden bil dol sem sprot mal pucal a se je vseen nabralo mal črvičkov. pa men se je tud malo alg nabralo pri držalo ki drži kopalno ploščad. se da tud kr z viledo stran spucat k z navadno gobo ne grejo stran..
začuda so mi vsaj dober antifouling dali gor, k drugje kot na peti se mi ni nabralo nič svinjarije.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » So Jun 07, 2008 21:15

Pazljivo z Viledo oz. glitzi gobico!!!!!! Z zeleno gobico bost uničili sjaj na dnu plovila, oz. uničili in poškodovali ga boste, kjer koli boste drgnili z njo. Za te namene se uporablja velika Viledina MODRA gobica, ki je narejena za teflon in za občutljive materiale, umazanijo pa nese dol, prav tako kot zelena. Če kupite veliko, pa jo boste lažje držali v vodi in še večjo površino bost drgnili. Velika je kot 2,5 male gobice.
SS9940, mislim, da imajo prav za te namene v Kammu gobice Star Brite z ročajem, ki so narejene po barvi in trdoti. Cena cca 12 Eur.
nuvolari
Viceadmiral
Prispevkov: 400
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 06:36
Kraj: bled

OdgovorNapisal/-a nuvolari » So Jun 07, 2008 21:25

se tole modro viledino dobi povsod oz. v kaki večji štacuni..
Veritas et Aequitas
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » So Jun 07, 2008 21:29

Mislim da, jaz sem jo kupil lani, ko sem čistil bayboat. Kupil pa sem jo v Intersparu.
nuvolari
Viceadmiral
Prispevkov: 400
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 06:36
Kraj: bled

OdgovorNapisal/-a nuvolari » So Jun 07, 2008 21:30

in kje si pa pucal..povsod al sam po trupu.mene najbolj matra po peti da spucam dol..
Veritas et Aequitas
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » So Jun 07, 2008 22:05

Sam sem pral z parnim čistilcem,pa še malo podrgnil z strgalom za led pa je šlo. :lol:
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Ne Jun 08, 2008 23:16

Glede na velikost moje barke, je tako, da jo lahko brišem samo v vodi. Torej na klasičen način: nekje v zalivu na sidru si dam plavutke na noge, čakljo v levo roko (se držim za ograjo) in gobico v desno, potem pa okoli barke po trupu, do kam sežem, nato pa še pete, ki sem jih prej dvignil do kraja. Večina gre dol, vse pa ne. Bom pa poskusil kaj večjega s čistilcem za led, vendar mislim, da bom zdrgnil antifauling, pol se pa še bolj prijemlje.
S parnim čistilecem lahko čistiš ko je barka na suhem, v vodi je to nemogoče.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Čiščenje podvodnega dela trupa ampak NA VODI

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Nov 01, 2019 22:59

Zanimiva zadeva za čiščenje trupa pod vodo.
https://youtu.be/ajb4phBeaBI?t=879

Kdo je na strani

Po forumu brska: jurko123 in 28 gostov