BIBI

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

drummer123
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Avg 05, 2010 10:18

BIBI

OdgovorNapisal/-a drummer123 » Pe Jul 29, 2011 10:06

No zdaj vsi reklamirajo črve za ribolovo kot so naprimer bibi...
kupiil sem ga in ga naštimal na trnke in sem za primerjavo dal na en trnek bibija na drugega dagnjo na tretjega pa raka v vseh primerih je orada,ušata špar ali kaj drugega vzelo dagnjo ali raka celo dopoldne sem imel istega bibija na trnku. Ne vem zakaj ampak črva se še dotaknile niso. na trnek sem ga dal kos 1 cm če sem kaj narobe naredil prosim da me skritizirate.

P.S.: ribe sem lovil v parku prirode Telašćici.
Lp,drummer123
gorenjc
Admiral
Prispevkov: 705
Pridružen: Ne Nov 04, 2007 23:22
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a gorenjc » Pe Jul 29, 2011 12:33

kar naštejmo :
1. bibi je ciljana vaba za orado, ostale ribe morajo biti zelo obupane, da se ga lotijo
2. bibi se namontira cel na trnek, ne koščki, če je res velik, potem mogoče polovica
3. kako si namontiral dagnjo - v lupini ali očiščeno?, če je bilo samo meso so ga pojedle male ribe, če pa ni bilo povezano še z elastiko, ti je pa lahko padlo dol že med metom
4. kakšnega rakca in koliko si imel? celo rakovico ali kaj drugega?

Načini lova in sistemi z bibijem so že večkrat opisani, in tako kot so opisani, tako se z njim lovi, razen za orade je bibi slaba vaba.
drummer123
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Avg 05, 2010 10:18

OdgovorNapisal/-a drummer123 » Po Avg 01, 2011 09:32

dagnjo sem gor dal z elastiko v lupini notri sta bila dva trnka velikosti 4. lovil pa sem na manjšo rakovico premer oklepa cca. 5cm. hvala ti za informacije.

Lp,drummer123.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Avg 01, 2011 12:28

.

Bibi sploh ni črv ampak morska kumara. Poleg velikega črva najboljša vaba za orade. Samo za orade. Pa obvezno svež in živ.

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
akisek
Kontraadmiral
Prispevkov: 274
Pridružen: So Jul 07, 2007 15:52
Kraj: Hrastnik

OdgovorNapisal/-a akisek » Po Avg 01, 2011 21:11

To kar pravi Pajer1 bo kar držalo.Imel sem žive (francoske)dolge cca 8 cm in sem imel kar nekaj uspeha.Potem sem kupil zmrznjene dolžine od 10- 20 cm.Proadajalec mi je rekel naj jih režem.Rezultat:00000.
Pajer1 praviš naj bodo sveži in živi.Nevem ali ga lahko režem ali moram natakniti celega?Če mora biti cel potem moram kupiti čim krajše?
Lojz
andrei
Kapitan fregate
Prispevkov: 124
Pridružen: Sr Apr 28, 2010 23:01

OdgovorNapisal/-a andrei » Po Avg 01, 2011 21:51

lp

Najbolše je da daš gor celega in sicer ga namontiraš z iglo : http://www.youtube.com/watch?v=x_vgjrwB3Zg
Uporabi prvi način saj za drugega moraš imeti nekaj prakse in živcev.
Če jih kupiš pakirane v škatlici je velikost primerna. Ko jih kupuješ na kilo, ki so nekaj cenejši so pa ti kar veliki od 8 cm pa tudi do 20 cm. Nekateri tavelike dajo na pol , jaz jih najraje namontiram cele. Pravilo za orado je - majhna vaba majhna riba , velika vaba velika riba, seveda če imaš srečo , drugače se pa tamajhna naje. :D
Če hočeš imet uspeh uporabi obvezno žive
lp
akisek
Kontraadmiral
Prispevkov: 274
Pridružen: So Jul 07, 2007 15:52
Kraj: Hrastnik

OdgovorNapisal/-a akisek » To Avg 02, 2011 09:44

Hvala Andrei!
Kako fiksiraš zmrznjenega (predvidevam,da mora izgledati čim bolj naravno)
andrei
Kapitan fregate
Prispevkov: 124
Pridružen: Sr Apr 28, 2010 23:01

OdgovorNapisal/-a andrei » To Avg 02, 2011 18:36

Lp

Ko imaš bibi zamrznjen ali v soli ga namontiraš kot živega. Problem nastane v vodi saj časovno ko se bibi napije vode, se nabere na trnik in ko potegneš vabo ven iz vode zgleda kot en ogromen šmrkelj. Torej rešitev, ki je meni všeč oziroma deluje je ta ,da ga namontiraš klasično, trnik skriješ v vabo , na drugem, oziroma na zgornjem koncu bibija narediš zanko- vozel ki se ob prijemu ribe sprosti. Nič konpliciranega , za primerjavo vozla-zanke ti dam video , kjer je tema trikov, vendar vozel-zanka je ista. Ta sistem ti drži bibija skozi v naravni poziciji oziroma nategnjenega.
http://www.youtube.com/watch?v=CfJs04Yc ... re=related

Če dobim kaj bol primernega ti dam gor.

lp
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Po Avg 08, 2011 11:47

Nepisano pravili je, da mora biti bibi živ, montiran na trnek z iglo. Pri montaži ne sme spustiti vode, ker je potem dokaj pointless.
Fora bibija je v tem, ko ga zivega montiras pocasi spusca svojo tekocino, ki privablja orado. Če spusti med montažo ga lahko enkrat nastavis v vodo, ce ni uspeha ven in stran. Tudi sicer bibija naj ne bi vlekli ven in not, kot to nekateri počnejo ali z bibiji ali katero drugo vabo.
Le na tak način je bibi primeren kot vaba, v kolikor je zmrznjen ali ce med montazo spusti vodo itd je bibi le še povprečna vaba, ki je morda se slabsa od Mercatorjevega kalamara.
Pa še nekaj, tam kjer ni večjih primerkov orad nima smisla investirati v bibije, saj majna orada ne more pošreti trneka 2 ali celo št. 4, na manjsi trnek pa je praktično nemogoče montirat bibija.
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Ne Jun 10, 2012 09:15

Pozdravljeni!
Predlani sem bil na Pagu. V Novalji je trgovina z vsemi ribiškimi pripomočki. Ima tudi bibija, vendar ne vsak dan. Kupiš ga živega, zavitega v moker časopisni papir. Ni ravno poceni a če prideš na teren, kjer so orade, je ulov z bibijem zagotovljen. Jaz sem lovil v paškem zalivu, točno nasproti Zubovičev. Bibija sem zmontiral s pomočjo igle. Ni skomplicirano. Ulov pa je bil dober. To pomeni na deset bibijev, šest, sedem orad.
V naslednjih dneh ni bilo živih bibijev v trgovini in sem probal z vloženimi, slanimi, pa ni bilo nič, nula od nule, niti malo ni potegnilo.
V kraju, kjer pač si, vprašaj za ribiško trgovino, tam pa ti potem povejo, če je možno in kje dobiti bibija.

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Ne Jun 10, 2012 10:08

da bomo še ostali vedeli, kdo je ta škrat "bibi"

Slika

oz bolj glista :)
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Ne Jun 10, 2012 11:01

Ja to je to.
Samo, da jaz potegnem silk do konca skozi in nato zavežem trnek, tako da je trnek na koncu bibija.
Že komaj čakam letošnji ribolov.
Lep pozdrav!
bober
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Če Apr 30, 2009 09:15

OdgovorNapisal/-a bober » Po Jun 18, 2012 11:07

Zdravo

Lep pozdrav vsem skupaj ob prvem postu, forum berem že veliko časa ampak brez objav.

A položaj bibija je pomemben? Na sliki zgoraj je recimo del kateri ima luknico pri vrhu, lahko se montira ravno obratno...
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Po Jun 18, 2012 11:39

bober
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Če Apr 30, 2009 09:15

OdgovorNapisal/-a bober » Po Jun 18, 2012 12:16

Se pravi del z majhno odprtino naj bi bil pri trnku.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov