Nakup gumenjaka

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

monster_d
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 18:43
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a monster_d » Po Jun 04, 2007 23:48

navadno enkrat na leto na morju 7-14dni, sem pa doma z ptuja tak da mislim tudi po dravi kdaj kaki krog narest.
Izposoja ne pride v postev.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Jun 05, 2007 18:07

Za začetek bo omenjena gumica kar OK. Preden pa kupiš, pa poskusi napumpati in preveri tesnenje z vodo ali še bolje milnico. Preveri vse okrog popravljenih delov in tudi spoje (šive) predvsem okrog krmnega zrcala. Če vse zadovoljivo drži in je motor izpraven, ti nakup priporočam. Za začetek bo obilo veselja, čez leto pa bo tako kot vsak čoln postal premajhen in boš jotel večjega. :D

LP
monster_d
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 18:43
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a monster_d » To Jun 05, 2007 21:38

V soboto sem zmenjen z lastnikom da ga vrzema v dravo pa grema kak krog da vidim ce je use ok kot pravi.
Bom porocal kak pa kaj.
Hvala zaenkrat. :wink:
anzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Če Mar 29, 2007 13:56
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a anzi » Sr Jun 06, 2007 01:02

Hmm, nekako tako sem bil jaz navdušen pred tremi leti. Rekel sem si da kupim vse, kar plava po vodi in je poceni :lol: . Znanec pa se mi je takrat nasmehnil, češ še prekmalu ga boš zamenjal z večjim,... No, vidim da je imel prav!

moster_d, ne želim ti pokvariti užitka, a če boš čoln res uporabljal le občasno, kot prvi admin in ne boš preveč "korajžen" pri oddaljevanju od obale, je to dober nakup. Mislim pa, da boš kmalu pristal na kaj večjem :wink: .

LP
LP anzi
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Sr Jun 06, 2007 16:06

jah za 14 dni na leto se ti ga sigurno ne splaca kupiti...kako pa je z voznjo po dravi? o tem bi lahko povedal kaj vec ;)
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Sr Jun 06, 2007 23:46

Tudi jest sem imel 3m gumico in tomos 4,pa sem se lansko leto zaklev da nikoli več na morje z 4 konji.Vsaj tak čoln pa motor,da zglisira.Lani sva šla s punco lovit ribe,pa sva se odpeljala kar dobre pol ure od tam kjer sva imela privezan čoln.Že ko sva šla se mi je zdelo,da se vreme nekam čudno obrača,ker sem tudi letalec,vsaj približno vem kaj se z vremenom dogaja in sm imel tudi prav.(čeprav je bilo lepo sončno)Še pol ure po tem se kar na enkrat začnejo malo večji valovi,na srečo da sva se že vračala in da sva se peljala blizu obale.ker valovi so bili vedno večji.Gledal sem tako,da če bi bilo še slabse bi obrnil v najbližji zaliv.Nekako se prebijeva nazaj domou,priveževa čoln in se odpeljeva v apartma.Lasnik apart. me še upraša,če sem dobro privezal,ker bo čez 10 min.huda nevihta.Meni se je kar posmejalo,ko je to izjavil.In res čez 10 min,začne deževati,veter je pa tako začel pihati, da so bila drevesa pod 45stopinj.
Kasneje sem razmišljal kako bi bilo,če bi nekje med tistimi valovi za povrh še crknil motor.
Tako da sem se za letos bolje opremil.
Taka je bila moja iskušnja,upam da te nisem narobe usmeril.
Lp
anzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Če Mar 29, 2007 13:56
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a anzi » Če Jun 07, 2007 02:38

acrobat napisal/-a:Tudi jest sem imel 3m gumico in tomos 4,pa sem se lansko leto zaklev da nikoli več na morje z 4 konji.
Lp


Tudi sam sem pred leti doživel podobno, ko sem plul z gumico 3m in Tohatsu 3,5 iz Valuna (Cres) proti mestu Cres.
Se je že komu kdaj zgodilo, da je v tem ko je skušal ubežati nevihti pritisnil plin do konca in ugotovil, da se sploh ne premika naprej ampak nazaj. :roll: Takrat je vsaj mene pograbila rahla panika :oops: . Da ne govorim, da je žena skoraj doživela živčni zlom. :wink:
LP anzi
monster_d
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 18:43
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a monster_d » Če Jun 07, 2007 19:25

racman napisal/-a:jah za 14 dni na leto se ti ga sigurno ne splaca kupiti...kako pa je z voznjo po dravi? o tem bi lahko povedal kaj vec ;)


V mariboru in pa ptuju je dovoljeno za plovila. Lahko spustis coln ali jadrnico ali gliser, kanu itd, v mariboru so celo dovoljeni vodni skuterji, na ptuju zal zaradi neke pizdarije pred leti so se zmerom prepovedani.
Spust pride nekje okoli 3jurje v starem denarju. Odvisno tudi od dolzine.
Vecinoma je guzva cez vikende, hodijo tudi eni z sosednje avstrije.

http://www.ranca-ptuj.com/content/
Ce te kaj vec zanima bos pomoje naso na tej strani kaj vec.

Slika
Tak nekako pa zgleda.

Drugace pa colncek boma s punco uporabljala bolj turisticno vecinoma sam na morju za kratek cas, zaenkrat se mi ni neki vecji denar vlagat v zadeve, pa se ubadat z registracijo tak da bom kar nekaj malega uzel, pa se glih nekak pravega avta nimam za prikolico. Drugace pa vam cisto verjamem da v razburkanem morju z 4ko oz 5ko si nimas kaj zacet.
lp
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Jun 07, 2007 22:02

Vaše vremenske izkušnje še enkrat potrjujejo to, da Jadran ni jezero! Hitro lahko fašeš kakšen "neverin", "nevero" ali velo "pijavico". Karkoli od tega pa pomeni sranje!!! In to v 10 minutah po tem, ko še sije sonce. Mene je enkrat podobno doletelo na Silbi. Kopam se v enem zalivu nedaleč od zahodne luke Silba. Ko sem začel lezti iz vode sem videl, da bo sranje... Pridem ven, se obrišem, podrem bimini in sranje je bilo že skoraj tam. Zaženem zvestega "Merc-a", gas na polno in v treh minutah sem bil v luki Silbba. Med tem se je že ulilo, valovi pa so presegli 1 meter. V naslednjih 3 minutah so narasli do dveh metrov, po 10 minutah pa ponovno sonce in skoraj bonaca...

Je pa to "jebe**" severni jadran. Na južnem se vse dogaja malce počasneje...

LP
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Pe Jun 08, 2007 00:35

ja skoda da nisem lansko leto zvedel za tole na ptuju-sem imel laserja ampak sem ga zaradi pomankanja casa prodal...
joj sedaj me pa malo strasite s temili vremenskimi pojavi...2m???valovi!?bog mi pomagaj naslednji teden ko se celo navihte napovedane!!!no ja jutri sibam na morje da postanem morjeplovec :D pa bomo videli...lepo se imejte vsi skupaj naslednjih 14 dni!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti