Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ELAN 430s Izbira noge
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu Morjeplovec.net -> Motorna plovila
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kocka
Admiral

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 19:03
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 16:35    Naslov sporočila: ELAN 430s Izbira noge Odgovori s citatom

Ker sem gumico prodal in nabavil za letos Elanovo 430S (jadrnico-čoln) me zanima kakšno nogo naj ima motor zanjo. In do koliko KM je smotrno imet na njej 5-6-8? Po višini krmne stene težko sklepam, na vodi pa še nisem bil z njo da bi videl do kam se vgrezne. Zadeva ne glisira torej dolžina ni tako pomembna vendar pa nebi rad ril z dolgo nogo. Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VirtoSailor
Kontraadmiral

Pridružen/-a: Čet Avg 2010 15:47
Kraj: Velenje-Bunarina

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam na njej tomosa 4, s kratko nogo in kolikor sem izvedel je to pravilna izbira za 430-tko. Drugače meni piše limit 20 KM ampak tega nebi poizkušal ker to ni gliser temveč jadrnica.

LP
VS
Piki
Admiral

Pridružen/-a: Tor Avg 2007 20:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 17:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če nimaš podatka, zmeri višino krme. Za kratko os mora biti visoka 38-41 cm. Če je trup deplasmanski je že T 4 dovolj, ali pa nekaj novejšega 4-5 KM. Vse kar je več, ne bo bistveno prispevalo k hitrosti, bolj k porabi.
Nazaj na vrh
polanc
Admiral

Pridružen/-a: Čet Dec 2008 21:00
Kraj: sevnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kratka noga je prava izbira,kak mičken motorček ki ima rezervoar integriran še najbolj prav pride.
LP Iztok
Nazaj na vrh
cibro
Admiral

Pridružen/-a: Ned Jun 2007 22:35

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 14:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja vse je treba probat a ne Laughing
Nazaj na vrh
kocka
Admiral

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 14:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam ogledano 4T Yamaho 8km, a bo to preveč. Dobim jo namreč ugodno.

Ja, Cibro to še nismo probal. Wink
Nazaj na vrh
VirtoSailor
Kontraadmiral

Pridružen/-a: Čet Avg 2010 15:47
Kraj: Velenje-Bunarina

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kocka je napisal/a:
Imam ogledano 4T Yamaho 8km, a bo to preveč. Dobim jo namreč ugodno.

Ce imas lepo ohranjeno in ne preparelo krmno steno, to nebo prevec,ce pac hoces glisirat.

LP
Marjan Tomki
Admiral

Pridružen/-a: Sre Nov 2010 21:30

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 16:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko da nam bo Kocka kmalu spet glisiral - na jadra, z vetrom v krmo in po valu dol Wink

Stara navada je železna srajca: če se je navadil glisirat, bo glisiral, pa naj bo to na jadra ali pa magari na fižolovo paro - vsaj, kadar boljše polovice ne bo v barčici...
obojan
Kontraadmiral

Pridružen/-a: Ned Avg 2008 16:41

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2013 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za to jadrnico je idealen T4 z kratko nogo.
Vse ostalo je razmetavanje denarja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
acrobat
Admiral

Pridružen/-a: Ned Apr 2007 9:33

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2013 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti kr Yamaho 8 gor natakn če gre,bolj kot pa T4.
Nazaj na vrh
tedi
Kapitan

Pridružen/-a: Pon Apr 2010 13:10

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2013 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lani sem dal na elan 430S Tomos 18 kratka noga - sem iskal T 10, pa je prišel T18,
če si sam na barki dviga premec in voda skozi odprtino za kobilico prihaja v barko,več kot na pol gasa ne moreš voziti,
letos bom skušal zamenjati propeler in boljše zatesniti odprtino od kobilice,
je pa hitrost večja kot s Tomos 4,8 dolga noga
glede krmne stene - poglej če nimaš preperele z notranje strani, sam sem jo pred 2 leti celo obnovil , če maš preperelo nima smisla dajati močnejši motor.
lp
Nazaj na vrh
Piki
Admiral

Pridružen/-a: Tor Avg 2007 20:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2013 23:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tedi je napisal/a:
lani sem dal na elan 430S Tomos 18 kratka noga - sem iskal T 10, pa je prišel T18,
če si sam na barki dviga premec in voda skozi odprtino za kobilico prihaja v barko,več kot na pol gasa ne moreš voziti,
letos bom skušal zamenjati propeler in boljše zatesniti odprtino od kobilice,
je pa hitrost večja kot s Tomos 4,8 dolga noga
glede krmne stene - poglej če nimaš preperele z notranje strani, sam sem jo pred 2 leti celo obnovil , če maš preperelo nima smisla dajati močnejši motor.
lp

Seveda je večja hitrost, samo niti slučajno ne toliko kot poraba.
Nazaj na vrh
polanc
Admiral

Pridružen/-a: Čet Dec 2008 21:00
Kraj: sevnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 09:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

430ka nima trupa narejena za glisiranje,Zamenjaj barko ali pa se boš moral zadovoljiti z plutjem.( konjev je tud težka ko 2 tomosa 4.Se ne izplača po moje.
LP Iztok
Nazaj na vrh
hrošč
Viceadmiral

Pridružen/-a: Sre Sep 2010 16:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če Yamaho dobiš za ceno T4 in jo potem voziš na pol gasa, zakaj pa ne Laughing Manj ti bo ropotalo če nič drugega.. Very Happy
Nazaj na vrh
kocka
Admiral

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Definitivno bo gor pel 4T motor, sem bil pa tudi sam skeptičen zaradi teže 8KM 4T, ker ima 37kg. Glede krmne stene me ni strah, ker če bo le malo suma vanjo jo bom menjal, tko pač je, uživam v tem, da iz starega delam novo.(na srečo ne pri ženskah) Wink
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu Morjeplovec.net -> Motorna plovila Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Povezave:
* Portal Avtobivak
* Forum Strojnistvo
* Pomorska fakulteta