Dobri pregovori in misli

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Okt 18, 2013 20:35

Še en dober 'podpis':
The pessimist complains about the wind; the optimist expects it to change; the realist adjusts the sails.
- William Arthur Ward
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Pe Okt 25, 2013 09:21

Tale res ni za pod "šale"
Slika
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
rabuni
Viceadmiral
Prispevkov: 491
Pridružen: Pe Sep 07, 2007 11:04
Kraj: Rogaška Slatina

OdgovorNapisal/-a rabuni » So Okt 26, 2013 07:30

Hermann Hesse je zapisal: "Ne vznemirja nas to kar je zunaj nas, ampak to kar je v nas samih" (Stepni volk)

Ivo Andrič pa pravi: "Vsi smo mrtvi, le v različnih časih nas pokopavajo"
"Dalmatino povišču pritrujena"
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » So Okt 26, 2013 10:54

Kako malo potrebujemo do sreče, nam pove naslednji pregovor.


In gospod reče: "Bodi srečen, lahko bi bilo še slabše".


In jaz sem srečen :wink:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Nov 05, 2013 18:53

Ne strinjam se s tem, kar pravite, ampak vašo pravico da to rečete bom branil do smrti.
      (Voltaire)
Pobrano:
    “I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.” (“Je désapprouve ce que vous dites, mais je défendrai à la mort votre droit à le dire”)

(Največkrat citirano je "I might disapprove..." - ampak kolikor lahko ugotovim, je Voltairov zapis tak kot tu.)
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Nov 06, 2013 08:12

Ne paše ravno sem vendar je resnično.

Welcome to Slovenia! (objava nekega ameriškega novinarja) Obstaja država v Evropi pod Alpami, ki meji na Balkan in je omejena sama s seboj. Tam živijo najlepše ženske, vendar nataliteta upada. Tam nezaposleni največ delajo. Tam živijo ljudje na najbolj plodni zemlji, ki pa je neobdelana. Tam vlaki še vedno vozijo počasi, po avtocestah pa se vozijo hitro - najdražje na svetu. V tej državi vsi igrajo košarko, smučarji dosegajo svetovne športne dosežke. Rekreacija jim je prioriteta, delo pa rekreacija. Vsi hitijo v službo, a vsi zamujajo. Osemurni delavnik traja deset ali več ur. Zdravstvo je brezplačno, zdravljenje pa morajo plačevati. Tam so svobodni novinarji, ki svobodno pišejo in poročajo po ukazih svojih šefov. Tam je svetovna kriza dobila državljanstvo. Tam so javna naročila skrivnost, državne skrivnosti pa javne. Tam še niso znani zmagovalci 2. svetovne vojne. Tam pišejo zgodovino nepismeni, najbogatejši so pa tisti, ki nikoli niso delali. Tam je Slovenija....
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Nov 06, 2013 17:42

@NT
    Po mojem pa spada... dobra je misel, ki nam pomaga ali vsaj poveča verjetnost kaj spremeniti na bolje. V bistvu isto zapisano z drugimi besedami:


Če se zavemo tega, kar je problem, je večja možnost, da kaj spremenimo na bolje, kot če se tega sploh ne bi zavedali.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Nov 06, 2013 17:49

Ko delaš kaj, kar delajo vsi v tvoji rodbini (ali tvojem klubu, kraju, državi...) in je tradicija, utegne priti prav, če razumeš razloge za to.

Ozadje te misli - vredno prebrati in pove dosti več kot ta moj povzetek - Savo1953: Ena simpatična o tradiciji


Še nekaj podobno dobrih in razmisleka vrednih, ki jih je prilepil med šale :

Savo1953 napisal/-a:Vzrok naše nizke rodnosti:

Preden povprečna slovenska mati izpusti svojega Kekca iz naročja,
je sosedova Mojca že v menopavzi !!!

Ni edini vzrok, je pa hudo vredno razmisleka. Eden od ostalih vzrokov za to bi lahko bil...

Savo1953 napisal/-a:Samo głupi muškarci pričaju viceve o płavušama..............
pametni spavaju s njima :)..


Pa tale o gospodarskih ukrepih:

Savo1953 napisal/-a:Pita Dudek: Gospon premjer, a gdo je zmislil ove gospodarske mere,
naučenjaki ili političari?


Premjer: Mi političari.


Dudek: To sam si ja nekak i mislil. Da su to delali naučenjaki, bi
prvo sprobali na majmunima!*
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
j.k.
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 135
Pridružen: Če Nov 01, 2012 09:27

OdgovorNapisal/-a j.k. » Pe Nov 08, 2013 14:26

Rad delam stvari, ki jih znam, in nočem biti odvisen od tistih, ki se gredo stvari, ki jih ne znajo.
Davo Karničar, pred kratkim v intervjuju za MMC
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Sr Nov 13, 2013 10:21

Noetovo barko so gradili amaterji. Titanic pa strokovnjaki :shock: .

Kaj nam to pove o raznih strokovnjakih ? :wink:

LP
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Nov 13, 2013 18:57

Titanik so tudi krmarili strokovnjaki...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Pe Nov 15, 2013 11:22

Sedaj pa malo zavajaš. Za titanic so našli ostanke in raziskali zakaj je tam, kjer je. Za noetovo barko pa če nisem slišal, da bi našli karkoli oprijemljivega.
__________________
lp
motorni
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Nov 15, 2013 11:46

Z 99,9 % sigurnostjo, so jo našli na Araratu v Turčiji. Tako vsaj trdi skupina znanstvenikov-arheologov.
http://www.slovenskenovice.si/bulvar/do ... tovo-barko

Zanimiva je navedba iz svetega pisma:

"iz Svetega pisma. Ta pravi, da se je bog odločil poplaviti zemljo, ko je videl, kako podkupljeno je postalo vse, zato je Noetu ukazal, naj zgradi barko in vanjo da po dva pripadnika živalske vrste. "

Ljubi bog, kaj nas še potem čaka v ljubi Sloveniji :? :? :?

Pa še v vikipediji (katera je za nekatere merodajna za resnične-dejanske podatke) je tudi govora o Noetovi barki :) :)

Sedaj pa že skoraj posnemam ............. :lol:

LP
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Nov 15, 2013 11:53

Sicer pa to z Titanicom, najdba ostankov, je tudi lahko bolj tak-tak novica.
Če pomislimo, da je precej posnetkov z Lune, pristajanje, hoja itd. bilo posnetih v studijih, seveda na Zemlji, smo lahko malo bolj previdni pri veri v resničnost najdbe.

LP
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » So Nov 16, 2013 12:03

Trdi časi minejo, trdni ljudje ostanejo

Tudi naslov dobre knjige

:D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov