Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

KUPOPRODAJNA pogodba
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu Morjeplovec.net -> Pravila in zakoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
acrobat
Admiral

Pridružen/-a: Ned Apr 2007 9:33

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2007 17:44    Naslov sporočila: KUPOPRODAJNA pogodba Odgovori s citatom

Zanima me,kaksno kupoprodajno pogodbo naj kupim za prepis čolna.Bil sem v knjigarni,pa nimajo nobene prou za plovila.A je mogoče dobra tudi za avtomobile.Prečrtaš auto,pa napišeš plovilo???

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
Admiral

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 9:26

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 17, 2007 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čist navadna kupoprodajna pogodba, kot za avtomobil,....,če nimaš kakšnih posebnosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
admin
Site Admin

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 18, 2007 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drži! Če piše avto, to pač prečrtaš in je OK. Pazi pa če kupuješ v kompletu čoln, motor in prikolico. Vsekakor je za prikolico potrebna druga pogodba, ki jo boš pokazal na registraciji, za čoln pa druga. Če je motor tudi zraven, ga moraš OBVEZNO dopisati, ter dodati tudi njegove številke...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
acrobat
Admiral

Pridružen/-a: Ned Apr 2007 9:33

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 18, 2007 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvete,danes vse uredil,tko da imam vse papirje.
Lp
Nazaj na vrh
pu
Poročnik korvete

Pridružen/-a: Tor Maj 2007 6:07

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 19, 2007 05:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se tiče kupoprodajnih pogodb velja tudi taka, da jo sam sestaviš in potem uveriš podpis na območni upravni enoti, to je še najcenejša varianta.
Jaz sem priredil eno pogodbo od komisijske prodaje vozila - firmina pogodba, ki vsebuje nekaj členov....
Pogodba pa mora vsebovati vse podatke od plovila... Če je to že registrirano potem naj vsebuje vse podatke iz knjišice: registrska, številke motorja, proizvajalec.... Če pa imaš prikolico, ki je registrrirana pa ti svetujem ločeno pogodbo, saj jo boš potreboval pri registraciji...
LP
Nazaj na vrh
klemen
Kapitan bojne ladje

Pridružen/-a: Pon Maj 2007 16:01
Kraj: Podmežakla

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 29, 2007 08:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče je to tudi že kje zapisano, pa sem spregledal...
Kupujem registriran čoln (gumica Yam380s/yamaha 25ks). Kakšen je postopek urejanja papirjev, oz. vrstni red? Se najprej naredi kupoprodajna pogodba, nato zavarovanje in na koncu še vpisni list za čoln? Je tako ali drugače? Kot vem, je za vpisni list potrebno iti v Koper (registriran v Kopru), pa ne bi rad hodil večkrat. Če ima kdo izkušnje s tem, bi prosil za razlago. Aja, pa še to, je kaj razlike pri zavarovalnih vsotah pri različnih zavarovalnicah?
Nazaj na vrh
admin
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2007 08:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vrstni red je tak kot si napisal. Če ima čoln še veljavno registracijo neseš samo papirje in ti naredijo prepis. Če je registracija potekla, ga moraš fizično peljati na obalo, da se naredi pregled. Od bivšega lastnika moraš dobiti vpisni list in overjeno kupoprodajno, potem greš na zavarovalnico, nazadnje pa na kapitanijo.
Razlike med premijami osnovnih zavarovanj skoraj ni, so pa razlike pri kasko zavarovanjih.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solarij
Poddesetnik

Pridružen/-a: Pon Apr 2008 12:13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 29, 2008 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imel bi eno vprašanje glede prepisa plovila. Pri avtomobilih se zatekamo k raznim posrednikom, da naredijo kupoprodajno pogodbo. Za svoje storitve sicer zaračunajo nekaj provizije, a nimaš nobenih problemov pri davkariji. Samo overiš pogodbo na upravni enoti on to je to. Je tu podobno in ali je sploh potreben posrednik za prepis? Če je še vedno lažje urejati pri posredikih, ali je kakšen v bližini Kopra ali drugje na obali?
Nazaj na vrh
dule
Admiral

Pridružen/-a: Pet Jul 2007 14:53

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 29, 2008 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako kot je napisal admin. Vseeno pa prej pokliči na kapitanijo, ker ti bojo po vsej verjetnosti dali datum. Jaz sem lansko leto delal prepis in ko sem poklical v Izolo, so mi določili datum prepisa. Mogoče v Kopru ni isto, vendar vseeno preveri, da ne boš hodil dvakrat.
Solarij, ne potrebuješ posrednika. Preberi, kar je napisal admin in to je to.
Nazaj na vrh
solarij
Poddesetnik

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 30, 2008 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dule hvala za odgovor. Ampak saj veš tisto. Bolje dvakrat vprašati, kot enkrat narediti narobe. Pri avtomobilih je tako, da če pogodbo napišeš sam brez posrednika, plača kupec 5% davka od vrednosti pogodbe na občini predno lahko registriraš vozilo. In če se jim zazdi, da je vrednost na pogodbi premajhna, ti lahko odredijo cenilca, ki ga moraš ravno tako plačati. Nekje sem zaseldil sicer da to za plovila ne velja, a bi vseeno rad dobil še kakšno potrdilo. In ima morda kdo kakšno pogodbo v elektronski obliki za vzorec, kako naj bi zgledala? Pa hvala za pomoč.

lp
solarij
Nazaj na vrh
admin
Site Admin

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 01, 2008 13:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že Dule ti je napisal kaj preberi! Če prebereš samo nekaj vrstic od začetka te teme piše vse. Nobenih posrednikov, nobenih davkov! Ja, zaenkrat še, se bo pa verjetno to v prihodnosti spremenilo.

LP
Nazaj na vrh
dobra_vila
Kapitan fregate

Pridružen/-a: Pet Mar 2008 12:54

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 05, 2008 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lani septembra smo prodali jadrnico in nato kupili rabljeno jadrnico. Nobenih davkov!
LP Dobra vila
Nazaj na vrh
solarij
Poddesetnik

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 07, 2008 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvete. Včeraj sem vse uspešno opravil na koperski Kapitaniji. In postal sem novi lastnik Very Happy
Nazaj na vrh
Mike
Admiral

Pridružen/-a: Tor Jul 2008 10:01

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 14, 2008 08:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako pa je s knjižico o vpisu plovila, če tehnični pregled še velja? Se ta "prenese" na drugega lastnika in ostane datum naslednjega pregleda isti ali je potrebno ponovno delati tehnični pregled? Glede na to da prikolica nima svojega prometnega dovoljenja, je zadosti le pogodba, ter vpisana 3. tablica?

Hvala in lp
Nazaj na vrh
solarij
Poddesetnik

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 14, 2008 08:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz prikolice nisem imel, zato ti na ta del ne znam odgovoriti. Kar pa se tiče plovila, dobiš novo knjižico s svojim imenom, s tem da velja tehnični pregled do dneva, kot je bilo na prejšnji. Se pravi, delaš tehnični pregled šele, ko poteče.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po forumu Morjeplovec.net -> Pravila in zakoni Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 1 od 10

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Povezave:
* Portal Avtobivak
* Forum Strojnistvo
* Pomorska fakulteta