KUPOPRODAJNA pogodba

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Pe Mar 26, 2010 10:20

Hja zdajle ne najdem na netu ampak vem ko sem pred kratkim prodajal sem se pozanimaval. Seveda meni bi bilo najbolj enostavno it na ue overit pogodbo in čao. Samo baje ni tako. ALi gre preko koncesionarja za kar on pobere provizijo glede na znesek. Sem gledal tarife so bile neke hude. No imam nekega znanca ki mi je napedenal da je stalo samo 40 eur.
Če greš pa preko overjene kupoprodajne pa se plača 5 % znesek od vrednosti pogodbe. Se pravi za 20000 bi bilo potrebno plačati 1000 eur davka, ki ga plača kupec ne prodajalec, ti si davek že plačal ob nakupu.
Čeprav je meni tudi skregano z vsako logiko to. Se pravi jaz sem plačal 20 ddv na novo vrednost in sedaj bi še vsak ki bo ta avto kupoval plačeval po 5 %. WTF. Ampak sem nekje na dursu to gledal ne vem kje..
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Pe Mar 26, 2010 12:53

Če narediš komisijsko pogodbo, plačaš 10 EUR in potem overitev na UE 1.08 EUR in je to to. Ni nobenega davka.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Pe Mar 26, 2010 13:02

Ja seveda če narediš komisijsko plačaš kolikor pač komisionar hoče in to tudi podpis moraš overiti na UE.
Če pa greš z doma napisano k/p pogodbo na UE pa plačaš overitev in 5% davka na vrednost pogodbe mora plačati kupec.Tako sem prebral neki dan na dursovi strani nekje.
LP, G
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Mar 26, 2010 13:37

Če govorita o prodji rabljenih vozil je davek 5%, če greš k posredniku (ki je pooblaščen za uradno cenitev vozila) pa ti računa pripravo pogodbe in drobiž za uslugo, samo v ceno vozila je tu davek že "kao" vštet in zato manjši stroški. Če pa boš sam pisal pogodbo in šel na ue ti bodo zahtevali uradno cenitev vozila(dodaten strošek) in še davek.

Pri plovilih je edini strošek overovitev podpisa prodajalca, razen če želiš da ti pogodbo pripravi posrednik, potem plačaš njemu pogodbo.
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Pe Mar 26, 2010 16:11

kocka napisal/-a:Če govorita o prodji rabljenih vozil je davek 5%, če greš k posredniku (ki je pooblaščen za uradno cenitev vozila) pa ti računa pripravo pogodbe in drobiž za uslugo, samo v ceno vozila je tu davek že "kao" vštet in zato manjši stroški. Če pa boš sam pisal pogodbo in šel na ue ti bodo zahtevali uradno cenitev vozila(dodaten strošek) in še davek.

Pri plovilih je edini strošek overovitev podpisa prodajalca, razen če želiš da ti pogodbo pripravi posrednik, potem plačaš njemu pogodbo.


Vse to je res in DRŽI SAMO TO IN NIČ DRUGEGA :!: :!:
Ure dnevi leta tečejo....
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » Pe Mar 26, 2010 19:09

Pozdravljeni

V torek, 9. 2. 2010, je bil v Uradnem listu RS, št. 9/10, objavljen Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o davku na motorna vozila – ZDMV-C, s katerim se od 1. 3. 2010 dopolnjuje in spreminja vsebina veljavnega Zakona o davku na motorna vozila.


.....Novost v tem delu pa je, da motorna vozila, ki so že bila registrirana v Sloveniji, niso več predmet obdavčitve z DMV.

Fantje vse pa je tukaj
http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis ... na_vozila/

lp
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » So Mar 27, 2010 19:00

Val, to pa je dobra novica. Hvala za info. :wink: .
LP
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Mar 31, 2010 15:37

Danes sem dobil informacijo iz kapitanije, da je potrebno pogodbo o nakupu čolna za vpis v register overiti ali na UE ali pri notarju. Če je pogodba overjena pri pooblaščencih, kot naprimer pri prodajalcih avtomobilov je nočejo priznati kot overjene.

Torej previdnost pri overitvi.
Guma je guma, zaenkrat.
ZokiD
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Okt 04, 2009 23:06

OdgovorNapisal/-a ZokiD » Sr Maj 26, 2010 16:21

Mitja P napisal/-a:Car, mislim, da imam jaz še celo eno novo doma, drugače pa jo lahko kupiš v vsaki knjigarni oz. papirnici na Hrvaškem.

Podpišeš pa vsak izvod posebej v prisotnosti notarja in ne vseh skupaj.

Bom pogledal, pa se slišiva.

Lp Mitja


Sem v podobni situciji.Kupil coln,ki je trajno registriran na Hrvaskem. V knjigarni in papirnici so mi rekla,da teh pogodb ze vsaj tri leta ne prodajajo vec.
Bom hvalezen za vsako informacijo glede kupoprodajne v hrvaskem jeziku. :D
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Maj 26, 2010 19:17

.


Danes sem dobil informacijo iz kapitanije, da je potrebno pogodbo o nakupu čolna za vpis v register overiti ali na UE ali pri notarju. Če je pogodba overjena pri pooblaščencih, kot naprimer pri prodajalcih avtomobilov je nočejo priznati kot overjene.



Pogodbo overjata samo dva pravna subjekta. Notar ali upravna enota.

Prodajalci avtomobilov izdajo račun in ne overjajo dokumentov.

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Maj 26, 2010 19:24

janadino napisal/-a: Če je pogodba overjena pri pooblaščencih, kot naprimer pri prodajalcih avtomobilov je nočejo priznati kot overjene.

Torej previdnost pri overitvi.



Vsi, ki smo opravljali prepise avtomobilov, nismo nikoli overjali pogodb. Kot je napisal Pajer1, so pogodbe overjali notarji in pa uradniki na UE.

Poleg tega je stopil v veljavo nov Zakon, ki pravi, da ni več potrebno imeti pogodbe od komisijske prodaje ampak lahko pogodbo sestavita kupec in prodajalec sama, tudi napisana na roke, velja! Overi pa jo vseeno notar ali UE.

LP
:wink:
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » Sr Maj 26, 2010 20:25

janadino napisal/-a:Danes sem dobil informacijo iz kapitanije, da je potrebno pogodbo o nakupu čolna za vpis v register overiti ali na UE ali pri notarju. Če je pogodba overjena pri pooblaščencih, kot naprimer pri prodajalcih avtomobilov je nočejo priznati kot overjene.

Torej previdnost pri overitvi.


Janadino!

Nikoli niso prodajalci avtomobilov overjali pogodb.
Na kapetaniji si pa vedno moral imeti overjena pri notarju ali UE.
lo
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Maj 27, 2010 07:51

Pa dobro kaj ste se spravili na mene. :D

Kupil sem čoln, letos od človeka na Jesenicah. Ko sma se vse zmenila sem mu nakazal denar in rekel, da mi naj pripravi dve pogodbi, za čoln in prikolico posebaj in mi obe overi, da potem pridem, zakapčam za avto in gremo, da se še potem ne vozimo sem in tja. V roke sem dobil dve pogodbi, ki sta na zadnji strani imeli tisti mali beli listič, na katerem je pisalo po pooblastliu RS bla bla bla je lastnik, ki je podpisan ta in ta in potem še žig preko. Enako naredijo na UE. To je bilo nareto v avtohiši. Tega si nisem izmislil tako je bilo. In potem je bila zgodba naprej, da sem mu pošiljal pogodbo še enkrat da jo je overil na UE, da sem ga lahko vpisal v vpisnik.
Guma je guma, zaenkrat.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Maj 27, 2010 07:53

Aha pa še to, vsi ki me jezite in bom še našel to pogodbo vam jo pokažem in potem sledi runda. :lol:
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Maj 27, 2010 08:48

.


janadino napisal/-a:Aha pa še to, vsi ki me jezite in bom še našel to pogodbo vam jo pokažem in potem sledi runda. :lol:



Super!

Samo ne vem zakaj se ponujaš, da boš dal za pijačo?

LP


.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov