Z jadrnico v Benetke 2010 (Chioggia, Venezia, Burano)

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Z jadrnico v Benetke 2010 (Chioggia, Venezia, Burano)

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Apr 18, 2010 12:00

V okviru jadralnega kluba Odisej sva z ženo obiskovala plesne vaje. Po vajah ob poznih zimskih petkovih večerih smo se ob pijači pogovarjali o jadranju, morju ribolovu in tako je padla tudi ideja za skupen obisk Benetk.

Priprave so trajale že skoraj mesec dni, zadnji vikend pa sem celo v neoprenski obleki očistil podvodni del trupa. Vse je bilo nared in na pot smo se podali v četrtek 8.4.2010. Z ženo v šoli pobereva otroke in ob 14h15 že izplujemo iz marine v Izoli. Vreme je bilo lepo, morje mirno in lepo. Postavim kurzor na vhod v laguno Chioggie. ETA pokaže prihod na cilj ob 23h30. Razdalja natanko 59Nm iz marine Izola. Barka "Moja" se odpravi iz Pule že zgodaj zjutraj, barka "El Sol" pa iz Novega Grada popoldan istega dne.

Mirna plovba traja vse do vhoda v laguno. Čuden zvok iz motorja me opozori, da je nekaj narobe. Pogled na alternator ni obetal nič dobrega, saj so se izpod ležaja delale iskre. Punce takoj vstanejo. Neža poišče rezervni alternator. Medtem odmontiram pokvarjenega in ga zamenjam ob izdatni pomoči mojih punc, v stilu "pit stopa" na F1 v dobrih petnajst minutah. Vse OK. Še dobro, da imam veliko orodja in vse rezervne dele, ki so kdajkoli povzročili težavo, na ladijski zalogi.
Slika

Pot med koli s pomočjo radarja in ploterja najdeva brez težav, čeprav smo v Chioggi prvič. Ponoči nas na pomolu pričaka Miro in nam pomaga privezat barko v Marini Chioggia. Kmalu pride tudi dežurni mornar in nas pobara po dokumentih. Utrujeni takoj zaspimo. Zjutraj nas pričaka lep sončen dan in vonj po kavi s sosednje barke.
Slika

Privez v marini nasproti mestnega središča
Slika

Po zajtrku se odpravimo v mesto
Slika

Obvezno zavijemo na dobro znano ribjo tržnico
Slika

Ponudba je zares pestra
Slika

Kupim sveže kozice, ki bodo za večerjo.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Mesto je zelo staro in je imelo v določenem obdobju primat pred Benetkami
Slika

Slika

Mesto je zelo živahno, čeprav na teh slikah, tega ni videti.
Slika

Pogled na naši barki v marini
Slika

V mestnem kanalu je polno ribiških bark s katerih raztovarjajo sveže ribe v hladilnike
Slika

Ob sprehodu naletimo na naše člane, ki so prišli pozno ponoči in se privezali kar v mestnem kanalu, od koder jih zjutraj na zelo prijazen način "preženejo" ribiči, ki so se vrnili z ribolova.
Slika

Premaknejo se v marino. Ostanejo v Chioggi, saj si želijo pobliže ogledati mesto, v Benetkah pa so že vsi štirje bili.
Slika

S posadko barke Moja se dogovorimo, da gremo do Benetk in tam prespimo. Še prej pa si od blizu z vodne strani ogledamo glavni mestni kanal.
Slika

Polno ribiških ladij. Na koncu komaj obrnem.
Slika

Avtobusna postaja v Chioggi
Slika

Po notranjih vodah se odpravimo med koli do Benetk
Slika

Naša mačka uživa na toplem soncu in mirnem morju
Slika

Takole pa izgleda slika ploterja in radarja v kombinaciji med vožnjo po kanalih. Koli se odlično vidijo. Tista pika pred nami pa je barka Moja.
Slika

In naravni pogled iste situacije. Za boljšo predstavo.
Slika

Miro je prevzel mesto kapitana v plovbi po kanalih
Slika

Prihod v Benetke
Slika

Markov trg v ozadju.
Slika

Tukaj je video1 in video2 prihoda v Benetke.
Slika

Slika

Mornarji pomorske šole na praksi
Slika

V marini južno od Markovega trga se privežemo in peš odpravimo v mesto.
Slika

Slika

Toplo sonce in odlično vreme ter krasen sprehod skozi parke
Slika

Slika

Slika

Markov trg v Benetkah
Slika

Pisane trgovinice ponujajo veliko beneških motivov
Slika

Slika

Pred Rialtom je velika gneča. Naslednji dan v ta kanal zapluje barka El Sol od koder jih policija nažene. Rialto so pa le videli z vode.
Slika

Slika

Slika

Pogled z Rialta proti severu
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Prijemališče vesla na gondoli s pomočjo katerega poganjajo, zavirajo in obračajo gondolo.
Slika

Slika

Slika

Slika

Miro Krajnc in bratje Colarič, Stane, Vinko in Jože
Slika

V marino se vrnemo po drugi poti
Slika

Zvečer popijemo kapljico ob sveže pečeni ribi
Slika

Slika

Jože odlično speče ribe na pravem žaru z ogljem
Slika

Naslednje jutro me najprej preganja mucek. Malce odspim in tegobe so mimo. Okoli 12h pripluje v Benetke tudi barka El Sol, ki nas pričaka na izhodu iz marine. Skupaj odplujemo v smer Murana.
Slika

Slika

Pred Muranom
Slika

Ne najdemo priveza, zato obisk Murana preložimo za naslednjič
Slika

Na poti v Burano
Slika

Delo na cesti :lol:
Slika

V Buranu se privežemo in najprej malo pomalicamo
Slika

Ekipa El Sol se priveže preg gostilno in takoj se osvežijo ob hladnem pivu kateremu se ni moč upreti
Slika

Levo barka El Sol, desno gostilna
Slika

Arielo privežemo na Mojo ob edinih kolih, kjer ponavadi pobirajo smeti. Ker je sobota računamo, da tega danes ne bodo počeli.
Slika

Katarina naredi nekaj posnetkov z jambora
Slika

Pred Buranom je majhen otok na katerem imajo v glavnem vrtičke za pridelovanje zelenjave
Slika

Odpravimo se v vsega 1km oddaljen Burano
Slika

Slika

Burano je zelo simpatično mestece z raznobarvnimi fasadami
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Zvonik v ozadju je močno nagnjen
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

V neki od trgovin starejša ženska izdeluje čipke
Slika

Pogled na te cene me je zelo presenetil, saj je zelenjava popolnoma sveža, cene pa veliko nižje kot pri nas
Slika

Slika

Slika

Slika

Po ogledu mesta Miro pripravi odličen brodet s polento. Jože nareže čebulo
Slika

Slika

Po večerji se vsi zberemo na kozarčku na barki Moja. Stane pravi, da toliko ljudi naenkrat še ni sedelo v kokpitu.
Slika

Slika

Slika

Slika

Ob 4h zjutraj odrinemo skozi laguno in kole na odprto. Piha močan veter, množica lučk pa me malce zmede in samo trenutek nepozornosti in že rahlo nasedem v kupček mulja. Brez težav se izvlečem z hitrim manevrom obračanja. Naslednji posnetek je posnet po polurni plovbi iz lagune, že na odprtem. Kasneje se je morje in tudi veter tako dvignil, da nismo več mogli slikat. Pihal je veter konstantno nad 30 vozlov morje pa se je dlje od obale zelo poslabšalo, tako da sem bil čeprav v jadralski obleki popolnoma moker in sem komaj krotil barko. Z kljunom obrnjenim proti Piranu mi je COG kurzor kazal, da ne pridemo niti v Pulo, zato sem se odločil in nekje na prvi tretjini poti proti Istri (TUKAJ) obrnil proti severu, ki je bila za nas ugodnejša smer. Po večurnem jadranju se je morje pričelo umirjati.

Slika

Slika

Morje se je precej umirilo bližje Italijanski obali
Slika

Med koli vplujemo v reko pod Lignanom
Slika

TUKAJ smo sidrali
Slika

Plovbo po reki nadaljujemo precej globoko, ko nam nadaljno pot prepreči daljnovod
Slika

Vrnemo se na drugi ovinek, kjer je rečica najširša in sidramo na zelo lepem kraju
Slika

Zjutraj nadaljujemo pot proti Izoli pod precej ugodnejšim kotom in kljub močni burji lepo in hitro napredujemo
Slika

Slika

Ni pretiranih valov, vendar piha pa kar lepo
Slika

Končno slovenska obala
Slika

Slika

In varno privezani v marini Izola
Slika

Dan poprej smo jadrali v pogojih v kakršnih s to barko še nisem plul in zadovoljen sem, da se je tako dobro obnašala in nismo imeli kljub izredno močnemu vetru (1,5-2 ure smo imeli konstantno veter nad 30Kn) in silno slabemu morju nobenih večji težav. V burji sicer izgubimo čakljo. Kratki in izredno visoki valovi katerih vrhovi so se lomili na palubo in nas konstantno zalivali pa niso povzročili nobene večje škode razen na bočnih steklih, ki so na nekaterih mestih popustila. Jih bo potrebno zamenjat.

Po odhodu iz Benetk je za nami plula barka Moja, ki pa se je morala vrniti saj jim je ugasnil motor. Zaradi guncanja so se jim v tanku dvignile vsedline in zamašile filter. Vrnili so se v marino v kateri smo dva dni prej prenočili in zamenjali naftni filter. Pot so nadaljevali šele naslednji dan. Barka El Sol pa je s kompletno moško posadko odplula v Novigrad, katerega so dosegli še isti dan popoldan. Morje se je opoldan začasno toliko umirilo, da so še lahko prečkali jadran. Zopet se je potrdil stari rek: "U podne ide bura na ručak." Med potjo pa so pomagali še neki slovenski jadrnici, ki je imela težave in so jo del poti celo vlekli.

Z vremenom smo imeli za ta letni čas kljub težavam ob vračanju zelo veliko srečo in izlet je minil na nepozaben način ob odlični družbi in dogodkih, ki so nas spremljali na poti. Naslednjo zimo bomo imeli po plesnih vajah ob petkih zvečer zopet krasno temo ob pijači.

Lep pozdrav vsem
Iztok :D
Nazadnje spremenil Nikola T., dne Po Okt 23, 2017 23:51, skupaj popravljeno 12 krat.
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Ne Apr 18, 2010 12:09

Zelo lepa reportaža, z veseljem sem jo prebral, lepo je še kaj lepega prebrati na forumu :P
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Ne Apr 18, 2010 13:14

Nikola Tesla vidim da ste uživali tudi po tistem ko sva se slišala po telefonu. Hvala še enkrat za informacijo od MOJSTRA. Zelo izčrptna in bralna reportaža.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 545
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » Ne Apr 18, 2010 16:30

lep Burano :o
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Apr 18, 2010 18:27

Krasna reportaža in prava morjeplovksa ekipa.
Lepo ste vijugali med koli po notranjih vodah.
V Chioggi sem že bil, vendar nisem nikoli plul po notranjih kanalih do Benetk. Z veseljem grem ob priliki preverit, če je res tako slikovito, kot na slikah.
:D
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Ne Apr 18, 2010 19:48

Zelo ponvalno in izčrpno delo.Sem pa tudi vesel ker sem videl tako raznobarvne fasade na hišah,namreč z ženo se odločava kakšno barve fasado bi dala na hišo :lol:
Ure dnevi leta tečejo....
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Ne Apr 18, 2010 21:54

Res lepa reportaža in zanimiva za "kopiranje" poti. Poleg tega pa čudovite fotke, ki so kar bodle v glavo s tistimi živimi barvami fasad. Čudovito, nevsakdanje.
Mogoče samo iz radovednosti, kakšni pa so bili stroški te lepe dogodivščine?

LP
:wink:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Apr 18, 2010 22:36

Novinec sedaj veš, zakaj me ni bilo na srečanje.

Stroški za priveze se nanašajo na plovilo do 12m in 3 odrasle osebe.
Marina v Chioggi vse skupaj 54€
Marina v Benetkah 48€+ 4€/ odraslo osebo= skupaj 60€
Chioggia in Burano vez na obali je brezplačen. Iščem uradne informacije o tem kje se je dovoljeno sidrati in privezati. Sedaj smo le tipali saj nismo imeli nikakršnih podatkov o tem, kje lahko prespimo razen v marinah.
Cene v gostilnah, hrana pijača na splošno, razen Benetk, so nižje v primerjavi z Hrvaško.
Skratka še bomo šli.
Lep pozdrav
Nikola Tesla :D
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Ne Apr 18, 2010 22:41

Zelo dobra reportaža, začinjena z veliko fotografije.
Jaz pa sem se že spraševal, kam ste odpluli, ker sem vas videl v hrbet :D

:D
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » Po Apr 19, 2010 10:04

Nikola Tesla napisal/-a:Chioggia in Burano vez na obali je brezplačen. Iščem uradne informacije o tem kje se je dovoljeno sidrati in privezati. Sedaj smo le tipali saj nismo imeli nikakršnih podatkov o tem, kje lahko prespimo razen v marinah.
Cene v gostilnah, hrana pijača na splošno, razen Benetk, so nižje v primerjavi z Hrvaško.
Skratka še bomo šli.
Lep pozdrav
Nikola Tesla :D


Nikola tole s privezi in sidranjem, pa kar povej ko boš imel kaj info, ker me zelo zanima. Ali mi priporočaš ali odsvetuješ it na to pot seveda ob obali z gumenjakom? Ma mika me ampak rabim še kaj več informacij ker "More nije crna kafa". Po Grand kanalu se ne bi smel vozit kaj pa po ostalih kanalčičih? Pa vezal bi se pač tam kjer bi bil kak prost kol na obali ali ob hišah. Ne vem kako bi domačini tole toleriral, da en padalc parkira na dvorišču slpoh s SLO zastavo.
Do sedaj še noben ni napisal gumonskih dogodivščin po severni Italiji.

Thx za reportažo z mnogo info in podrobnostmi. Super, jaz bi tut.
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Apr 19, 2010 12:00

Pozabil sem poudariti, da je NUJNO potrebno pregledati vašo obvezno zavarovalno polico, ker od 1.1.2010 Italija zahteva kritje škode do tretje osebe do višine 2.500.000,00€ prej 750.000,00€ !!
Brez tega zavarovanja utegnete imeti precejšnje težave v primeru nesreče ali kontrole. Sem moral doplačati zavarovanje.
Lep pozdrav
Nikola Tesla
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Prispevkov: 975
Pridružen: To Jul 21, 2009 22:41
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » Po Apr 19, 2010 12:12

Ste se v Italiji prijavili?
Enkrat sem od enega na forumu bral, da so ga tam samo debelo gledal kaj bi rad ker se je v Trstu hotel prijavit in priporočal, da tega ne počnimo. Tako da ne vem kaj je s tem.
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Apr 19, 2010 12:19

Iz Slovenije v Italijo se definitivno ni potrebno nič prijavljat.

Uradno bi se moral v kolikor prihajaš iz Hrvaške, vendar mislim, da bi bilo ravno to najbolj komplicirano, če je že nujno potrebno. Predlagam, da se posvetuješ in to objaviš tukaj. Naše barke, ki so krenile na pot iz Istre so se odjavile in prijavile na Hrvaški kapetaniji v Italiji pa ne, ker preprosto niso tega niti poznali.
LP
Nikola Tesla
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Apr 19, 2010 12:56

čestitke za lepo reportažico podkrepljeno z zanimivimi slikami, ker sem sam razmišljal, kako je pluti med vsemi temi koli

lani semo se nameravali odpraviti z gumenjaki tja
pa smo se potem obrnili na Mljet in Korčulo

to še čaka, če ne prej, ko bo drugo leto bienale moderne umetnosti kjer smo redni gosti :wink: :wink:
jimmboy
Višji praporščak
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Jul 25, 2008 22:35
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jimmboy » Po Apr 19, 2010 20:37

Zelo lepa reportaža in zelo lepe fotografije. Zna biti tudi severna italijanska obala lepa, mar ne? No, tudi jaz sem pa srečal jadralce iz kluba Odisej v soboto 10.04.2010 v marini San Giorgio nasproti Markovega trga. V nedeljo pa smo skoraj istočasno odpluli domov.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov