V nobenem primeru ne bi smela kontrolna plošča motorja iti v alarm in piskati brez zveze, še posebej če je napetost na akumulatorju pod 14,4V.
Gre za napačno projektirano armaturno ploščo oziroma instrument.
Iskalnik je našel 5166 ujemanj
- To Jun 02, 2026 12:38
- Forum: Jadrnice
- Tema: Akumulator PISKA
- Odgovori: 11
- Ogledi: 3044
- So Maj 30, 2026 05:25
- Forum: Srečanja članov Morjeplovec.net
- Tema: Srečanje morjeplovcev JUNIJ 2026
- Odgovori: 9
- Ogledi: 543
Re: Srečanje morjeplovcev JUNIJ 2026
Pridem pa tudi, če kakšnega merjasca spet povozim tam kje okoli tebe. 
- So Maj 30, 2026 04:49
- Forum: Razno v zvezi z navtiko
- Tema: Navigacija in iskanje rib
- Odgovori: 15
- Ogledi: 5293
Re: Navigacija in iskanje rib
...Po drugi strani pa mi pri daljši, nekaj milj dolgi liniji AP boljše drži smer s funkcijo Track kot samo s svojim kompasom. To drži samo v kolikor imaš magnetno deviacijo preveliko ali če je kaj hudo narobe s kompasom. Normalno po kompasu AP drži smer čisto v ravni črti medtem, kot je tudi omenil...
- Sr Maj 27, 2026 21:15
- Forum: Razno v zvezi z navtiko
- Tema: Navigacija in iskanje rib
- Odgovori: 15
- Ogledi: 5293
Re: Navigacija in iskanje rib
Do tu je vse pričakovano. Moj odgovor se nanaša na nenehno potrjevanje Waypont Advance pri AUTORUTE začrtani poti na avtopilotu Pri začrtani poti (ROUTE) katero vnašaš ročno je logično, da potrjuješ spremembo smeri WAYPOINT ADVANCE na posameznih tistih nekaj točk. Pri Autorute pa je točk neskončno i...
- Če Maj 07, 2026 21:34
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Kako bi tole rešil?
- Odgovori: 17
- Ogledi: 719
Re: Kako bi tole rešil?
V motornem prostoru bo senzor na motorju preko bakrenega kabel čeveljčka odlično zaznaval temperaturo.
Odstopanje zna biti kvečjemu za kakšno desetinko stopinje celzija, kar pa je v praksi absolutno zanemarljivo.
Odstopanje zna biti kvečjemu za kakšno desetinko stopinje celzija, kar pa je v praksi absolutno zanemarljivo.
- Če Maj 07, 2026 07:02
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Kako bi tole rešil?
- Odgovori: 17
- Ogledi: 719
Re: Kako bi tole rešil?
Grumpf bi rekel; " Zašto jednostavno kad može komplikovano?" Kaj res nihče na forumu ne ve? Vzameš bakren kabelj čevelj fi 6mm za kabel 35mm2 (35mm2 ima premer 6,7mm). Mislim, da je senzor cca 6mm premera. - V uho za kabel vstaviš senzor, - rahlo stisneš, da se tesneje prilega senzorju - n...
- Pe Apr 24, 2026 20:47
- Forum: Jadrnice
- Tema: Vpetje pripone
- Odgovori: 5
- Ogledi: 697
Re: Vpetje pripone
Kristijan tvoja pritrdišča pripon so katastrofa!!!
Poslušaj Motornega... in to dobro.
Na svoji barki sem sumil, da ni dobro narejeno, zato sem zamenjal ušesa pripon z doma izdelanimi nekaj številk močnejšimi. Če bi danes delal še enkrat bi naredil še močnejša.
Poslušaj Motornega... in to dobro.
Na svoji barki sem sumil, da ni dobro narejeno, zato sem zamenjal ušesa pripon z doma izdelanimi nekaj številk močnejšimi. Če bi danes delal še enkrat bi naredil še močnejša.
- To Apr 21, 2026 09:34
- Forum: Pravila in zakoni
- Tema: Vinjeta Hrvaška
- Odgovori: 441
- Ogledi: 168243
Re: Vinjeta Hrvaška
Ne bo problema. Tudi če se prijaviš v Rovinju ne bo problema samo ne smeš se ustaviti.
Sem šel v Umag pa je bilo zaprto, zato sem nadaljeval plovbo do Rovinja in tam uredil formalnosti.
Sem šel v Umag pa je bilo zaprto, zato sem nadaljeval plovbo do Rovinja in tam uredil formalnosti.
- Če Apr 16, 2026 08:34
- Forum: Zanimive poti naših morjeplovcev
- Tema: Letošnja ruta.
- Odgovori: 17
- Ogledi: 1518
Re: Letošnja ruta.
Kristijan napisal/-a:Moja začetniška izkušnja iz prvega dopusta z jadrnico (8m)...
...Planirano je bilo, da v dveh tednih pridem do konca Kornatov in nazaj do Umaga. Uspelo mi je do Lošinja in nazaj
Točno tako, kot si opisal!
- Ne Apr 12, 2026 09:05
- Forum: Zanimive poti naših morjeplovcev
- Tema: Letošnja ruta.
- Odgovori: 17
- Ogledi: 1518
Re: Letošnja ruta.
Za dopust izberem enega od treh vnaprej pripravljenih planov. 1. Plan - Edini plan je, da ni plana! 2. Plan za plovbo do neznane destinacije, če imam samo 7-14 dni na voljo: - odhod iz Ribiškega naselja v soboto ali nedeljo, pač ko je barka 100% pripravljena in pospravljena - plovba kolikor se mi da...
- To Mar 31, 2026 08:49
- Forum: Pravila in zakoni
- Tema: Vinjeta Hrvaška
- Odgovori: 441
- Ogledi: 168243
Re: Vinjeta Hrvaška
Nekaj ne razumem... o kakšni vinjeti govorite?? Kaj ne gre samo za plačilo pristojbine za plovbo v CRO vodah? ...in zakaj bi torej kot gost moral imeti CRO davčno številko?? In če ti tega ne rata poštimat online je verjetno možno to urediti klasično na kapetaniji, kjer pa delajo samo občasno kot da ...
- Po Mar 09, 2026 07:34
- Forum: Vse kar ne spada nikamor
- Tema: Zanimivi linki, video posnetki in slike
- Odgovori: 3322
- Ogledi: 791351
- Pe Mar 06, 2026 07:33
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Peskanje
- Odgovori: 29
- Ogledi: 2511
Re: Peskanje
Samo za antifauling dol spravitb greš v tak strošek, kaj imaš 12m ali daljšo barko?
S strgalom iz Merkurja sem to naredil v enem dnevu sam na 12m barki.
S strgalom iz Merkurja sem to naredil v enem dnevu sam na 12m barki.
- Sr Mar 04, 2026 08:32
- Forum: Razno v zvezi z navtiko
- Tema: Tisti, ki živijo morje
- Odgovori: 1
- Ogledi: 544
Re: Tisti, ki živijo morje
Lepo opisano in strnjeno. Miroslav Košuta, ki je pred kratkim umrl je bil tudi pisatelj. V knjigi Mladost na kozi je lepo opisal kako so križani živeli z morjem. Velja prebrati tudi zelo obsežno zbirko Mladost na svetem Ivanu Vladimirja Bartola. Šele po prebranem sem dojel razmere in življenje na te...
- Ne Mar 01, 2026 20:08
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Stikalna plošča
- Odgovori: 5
- Ogledi: 456
Re: Stikalna plošča
omas napisal/-a:Hvala za odgovora. Bom verjetno kar to nabavil:
https://www.kamm.si/izdelek/43707/m-210 ... lna-plosca
Al pa to:
https://www.kamm.si/izdelek/56574/m-210 ... lna-plosca
Nikakor ne drugega ! Bo zdržal natanko eno sezono.
