Iskalnik je našel 642 ujemanj

Napisal/-a MKN
Sr Jun 03, 2026 08:15
Forum: Mali oglasi Morjeplovcev
Tema: P: Volanski mehanizem - polž
Odgovori: 2
Ogledi: 396

Re: P: Volanski mehanizem - polž

Malo dvignem, da se ne pozabi.
Napisal/-a MKN
Ne Maj 31, 2026 11:25
Forum: Oprema plovil in vse kar paše zraven
Tema: Nosilec pasarele
Odgovori: 3
Ogledi: 207

Re: Nosilec pasarele

Luknjo že imam na platformi. Rabim del, ki se privijači na pasarelo in gre v luknjo.
Napisal/-a MKN
So Maj 30, 2026 20:36
Forum: Oprema plovil in vse kar paše zraven
Tema: Nosilec pasarele
Odgovori: 3
Ogledi: 207

Nosilec pasarele

Iščem nosilec pasarele, ki se vtakne v pušo/luknjo na platformi. Našel sem samo enega aluminijastega, jaz bi pa inox. Po možnosti takega, ki omogoča precej kota pasarele nad ali pod obalo. V Umagu so plime in oseke pozimi visoke. Puša/luknja na platformi je 25mm. Če komu leži doma ali če kdo ve kje ...
Napisal/-a MKN
To Maj 19, 2026 17:16
Forum: Mali oglasi Morjeplovcev
Tema: P: Volanski mehanizem - polž
Odgovori: 2
Ogledi: 396

Re: P: Volanski mehanizem - polž, lestev/pasarela, bitvi

Oglasu dodajam še lestev/pasarelo in bitve. Lestev/pasarela je potrebna obnove, malo je že kriva. Lahko se uporabi kot lestev ali pasarela. Dolga je približno 160cm. Podarim, če kdo rabi. Dve bitvi sta inox, dolgi 24cm, zraven so podložne ploščice. Bitvi sta novi. Mehanizem volana je še vedno na vol...
Napisal/-a MKN
Po Apr 27, 2026 19:44
Forum: Jadrnice
Tema: Kamenjak - Cres
Odgovori: 1
Ogledi: 411

Kamenjak - Cres

Danes sva prišla do Rovinja, jutri greva do Pule. Če bi se dalo, bi šla do Cresa. Glede na napovedano burjo bi šla jutri ali v sredo zjutraj. Sredo popoldne in četrtek bi počakala na Cresu, v petek, ko burja pade pa nazaj proti Umagu. Sam bi to plul prvič, enkrat smo šli v dobri burji z Marčijem iz ...
Napisal/-a MKN
Če Apr 23, 2026 08:53
Forum: Oprema plovil in vse kar paše zraven
Tema: Nosilci za kopalno ploščad
Odgovori: 0
Ogledi: 303

Nosilci za kopalno ploščad

Potreboval bi nosilce/pritrdilne elemente za kopalno ploščad kot so na sliki.

Nosilec mora biti tak, da je mogoča nastavitev kota v vse smeri. Če kdo ve kje to kupiti se priporočam.

LP MKN

Slika
Napisal/-a MKN
Sr Apr 15, 2026 08:32
Forum: Mali oglasi Morjeplovcev
Tema: P: Volanski mehanizem - polž
Odgovori: 2
Ogledi: 396

P: Volanski mehanizem - polž

Prodam volanski mehanizem za izvenkrmni motor. Dve sezoni je bil na 5m čolnu z 60km motorjem. Mehanizem je brez napak. Zravenpride tudi ploščica, okrasni pokrov in vijaki. Cena 39,99€ LP, MKN https://i.postimg.cc/jnNsxxGh/volan-1.jpg https://i.postimg.cc/5Qvx44Zw/volan-2.jpg
Napisal/-a MKN
To Apr 14, 2026 09:42
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Kaj je to?
Odgovori: 29
Ogledi: 1594

Re: Kaj je to?

Samo ugibam, da je med cevkami enak žele kot na termostatu? Če bi našel čistilo, ki topi ta žele in izmenjevalec potopil vanj, da stopi žele, potem pa s curkom ali zrakom prepihali cevke, da čim več odnese ven? Mogoče se potem rinka premakne?
Napisal/-a MKN
Če Mar 19, 2026 17:50
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Usnjeno krmilo
Odgovori: 43
Ogledi: 3961

Re: Usnjeno krmilo

Luknje bodo na 1 cm dovolj. Drugače je pregost šiv.

Računati ure in vbode je pa brez veze če delaš sam. Gre za veselje in užitek.
Napisal/-a MKN
Če Mar 12, 2026 08:56
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Usnjeno krmilo
Odgovori: 43
Ogledi: 3961

Re: Usnjeno krmilo

Ne preveč komplicirat. Samo malo časa vzame, drugače pa je enostavno. Če kdo hoče lahko pokažem.

MKN
Napisal/-a MKN
Sr Mar 11, 2026 15:52
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Olje hidravličnega volana
Odgovori: 7
Ogledi: 480

Re: Olje hidravličnega volana

Pojdi do prvega avtomehanika pa ti bo nekaj dal.
Napisal/-a MKN
Sr Mar 04, 2026 20:56
Forum: Oprema plovil in vse kar paše zraven
Tema: Tangun nastavek
Odgovori: 3
Ogledi: 2649

Re: Tangun nastavek

Z veseljem vzamem, samo če bo pasal na jambor.
Napisal/-a MKN
Sr Mar 04, 2026 10:45
Forum: Oprema plovil in vse kar paše zraven
Tema: Tangun nastavek
Odgovori: 3
Ogledi: 2649

Tangun nastavek

Na barki imam tak nastavek za tangun.

Slika

Na žalost imam samo nastavek, tanguna pa nimam. Ali lahko nekdo razloži kakšen zaključek tanguna potrebujem, da bo pasal na nastavek.

Lp, MKN
Napisal/-a MKN
Če Feb 26, 2026 16:02
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Usnjeno krmilo
Odgovori: 43
Ogledi: 3961

Re: Usnjeno krmilo

Jaz sem delal podobno kot dela Sail Life. Nisem pa vzel kita. Šel sem k lokalnemu čevljarju po odpadne kose usnja/semiša, kupil primeren sukanec, narezal in naluknjal usnje in prišil na kolo. Strošek je bil nekaj €. Kolo pritrdiš na eno cev v garaži da se vrti, vzameš dve niti, prižgeš radio in pret...
Napisal/-a MKN
Sr Feb 25, 2026 11:37
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Usnjeno krmilo
Odgovori: 43
Ogledi: 3961

Re: Usnjeno krmilo

Jaz sem delal sam.

MKN

Slika

Slika