Stran 1 od 1
Prodaja poškodovanih plovil
Objavljeno: Po Avg 06, 2018 15:55
Napisal/-a Klemc
Pozdravljeni,
že nekaj časa brskam po raznih oglasnikih z željo, da bi našel kakšen poškodovan gliser ki bi se prodajal.
Iščem nekaj do cc 8 metrov s bolj ali manj poškodovanim trupom. Bi bil projekt za preko zime.
Zanima me ali kdo ve na kakšen način prodajajo "totalke" zavarovalnice in lizing hiše.
Vem, da se preko sezone razbije kar nekej bark, samo oglasov pa ne najdem prav dosti.
Hvala in LP
Klemen
Re: Prodaja poškodovanih plovil
Objavljeno: Po Avg 06, 2018 16:23
Napisal/-a Marchi
Sprehodi se po marinah v slovenskem in okoliškem primorju, je te krame kar precej videt.
Re: Prodaja poškodovanih plovil
Objavljeno: Po Avg 06, 2018 23:12
Napisal/-a polanc
Celega kupi,ga razreži in povečaj kot Frikmusic
Re: Prodaja poškodovanih plovil
Objavljeno: Pe Nov 02, 2018 09:09
Napisal/-a Bonaparte
Težava plovil ki imajo luknjo v trupu je ta, da so običajno potonila zaradi luknje vtrupu.
Ko plovilo potone pride do v morski vodi do električnih tokov zaradi akumulatorjev na plovilu. Elektrika iz akumulatorjev popolnoma uniči vso elektro inštalacijo. Od žic ostanejo samo plastične cevke, skozi katere lahko pijem coca-colo. Uniči vse inštrumente na armaturni plošči. Uniči vso elektroniko na motorju.
Voda pride v motor. Les se napije.
Dosti takih bark konča na odpadu. Saj zavarovalnica izplača totalko.
Definitivno pa poglejte na
https://www.subito.it/annunci-italia/ve ... s=7&lne=10Po zdajšnjem neurju v Italiji na tisoče razbitih bark.
https://www.youtube.com/watch?v=hifbjvw106w
Re: Prodaja poškodovanih plovil
Objavljeno: Če Nov 29, 2018 09:53
Napisal/-a moro12345
https://youtu.be/tCVNyDibqO4Luknjo v trupu....prav me zanima kako bodo to popravili

Re: Prodaja poškodovanih plovil
Objavljeno: Če Nov 29, 2018 10:13
Napisal/-a Bonaparte
Jaz sem že videl da so barko razrezali in podaljšali za 2m. Splastificirali in pluje normalno.
Re: Prodaja poškodovanih plovil
Objavljeno: Ne Dec 09, 2018 22:12
Napisal/-a admin
Luknja v trupu je najmanjši problem in to se popravi za šalo. Problem je bolj v obnovi popolnoma vsega, kot je napisal Bonaparte.
Za tiste, ki jim ni čisto jasno, vsak bow-thruster je luknja v trupu pa je zelo malo resnih bark brez in tam prav nobena ne pušča.
Če hočeš pa videti pravo remek delo, pa se zapelji do suhe marine v Bakru in boš videl kako je frajer razžagal zadnji del barke in jo podaljšal za ene 4 metre ter odprl celoten sprednji del barke, iz stare oblike povprečnega gliserja v obliki črke V, malenkost izbočeno, je naredil konkretno vbočeni V, torej zelo oster premec! S kotno brusilko (fleksarco) so odžagali ven 10 m2 plastike in jo malo drugače zlaminirali nazaj...

Naredim sliko, ko bom šel kaj mimo.

Re: Prodaja poškodovanih plovil
Objavljeno: Po Dec 10, 2018 09:32
Napisal/-a Bonaparte
To bi bilo zanimivo videt.
To redko vidiš.
Jaz mislim da je razlog, ker običajno mojstri kaj takega znajo naredit nimajo časa za se igrat take stvari saj je preveč dela, njihova urna postavka je visoka, sama barka pa običajno ni vredna dosti, tako da se jim ne izplača.
Re: Prodaja poškodovanih plovil
Objavljeno: Pe Dec 28, 2018 14:14
Napisal/-a primorc84
Če kdo išče kako poškodovano plovilo ima še nekaj dni časa za obisk Jernejevega kanala pol začne občina odvažat proč.
Re: Prodaja poškodovanih plovil
Objavljeno: Če Jun 18, 2020 06:37
Napisal/-a Gecm. 26
Pozdravljeni.
Iščem poškodovanega Elana 15SC, za dele.
Hvala