Aleš, če si vsaj malo v formi in kondiciji, potem z nekaj poizkusi z lahkoto dosežeš 5-10m globine in nazaj

Je pa res, da je potrebno potem tam doli še kaj narest. Kakšen pašnjak ali karabin okrog loka ne bi smel biti težava in potem z barko potegneš v kontra.
Sam se držim pravila, da ne sidram globje, kot se lahko potopim na dah in potem še tam kaj naredim. T.j. cca do 7m, s plavutkami seveda. Največkrat, če je prostor, pa sidram na cca 4m.
Veliko sem sidral in prav ne spomnim se, da bi imel kdaj težavo z zahakljanim sidrom. Razen v sosedovo ketno ali kaj podobnega. Ampak v tem primeru itak dvigneš vse skupaj nad gladino in potem odvozlavaš.
Če se ti pa res v globini sidro tako zahaklja, da ga ne moreš varno zrihtat, potem pa prosiš za pomoč soseda ali pa odvržeš ketno in jo označiš z bojo/bokobranom in se kasneje vrneš z nekom, ki ti bo pomagal.
Naj spomnim, vzajemna pomoč med morjeplovci je etični kodeks morjeplovstva in vedno boš našel koga, ki ti bo pripravljen pomagat ali pa vsaj najti rešitev. Tudi tukaj na forumu lahko objaviš, da imaš težavo, pa bo sigurno kdo v bližini, ki bo priglisiral ali prijadral do tebe. Kakšno pivo daj na hladno, pa bo. Pred časom smo sicer razvijali aplikacijo namenjeno prav vzajemni pomoči morjeplovcu v stiski, pa je neslavno zamrla

Če koga zanima in je v programerskih vodah, sem še vedno pripravljen pomagat pri razvoju.
Pa glede na to, da s sidranjem še nimaš veliko izkušenj, ponoči vklopi sidrni alarm (recimo
https://play.google.com/store/apps/deta ... ilsafeFree ) in boš videl kako se obnaša barka in kaj se dogaja, da boš pridobil znanje in samozavest.
Če bo pa zelo slabo vreme, pa itak ne boš spal

Torej, če spremljaš vreme, so noči na sidru NAJ! najlepše, najvarnejše in najcenejše.