Stran 1 od 1

Navadni klic

Objavljeno: Če Mar 23, 2017 22:43
Napisal/-a TIGER
Živjo

Če ti na izpitu rečejo, da navdni klic izvedeš govorno po VHF postaji.

kličeš prijatelja.

v skripti je primer RCC Koper, RCC Koper, RCC Koper.

Tukaj je Bavaria , Bavaria, Bavaria , pozivni znak S5L12, MMSI 278054377

OVER.

Je to pravilno.

Objavljeno: Pe Mar 24, 2017 10:18
Napisal/-a No. 1
Je, seveda pa lahko še nadaljuješ... Danes ob 16:30 mam izpit ;)

Re: Navadni klic

Objavljeno: Pe Mar 24, 2017 19:28
Napisal/-a s57ra
TIGER napisal/-a:Živjo
RCC Koper, RCC Koper, RCC Koper.
Tukaj je Bavaria , Bavaria, Bavaria , pozivni znak S5L12, MMSI 278054377
OVER.
Je to pravilno.


Namesto over bi jaz v tem primeru raje rekel "sprejem". Če pa je vsebina komunikacije angleška pa je "over" ..
ali "cambio"
ali "prijem"....

Objavljeno: Pe Mar 24, 2017 20:42
Napisal/-a jozko
No. 1 napisal/-a:Danes ob 16:30 mam izpit ;)

In kakšen je rezultat :?:

Re: Navadni klic

Objavljeno: So Mar 25, 2017 00:24
Napisal/-a Nikola T.
TIGER napisal/-a:... Je to pravilno.

Ne ni pravilno. Na koncu vprašanja je vprašaj.

Ali potrebujem vhf

Objavljeno: So Mar 25, 2017 07:33
Napisal/-a Izolan1971
Eno vpašanje: Prej imel Istranko. Letos sem kupil gliser 5,90 s kabino, motor 90 ks 4t v ITA. Lastnik redno plul v HR. Videl sem, da je imel v kabini prenosno VHF. Postaje seveda ni dal zraven.
Vprašanje: Saj za na Hrvaško s takim čolnom verjetno ne potrebujem VHF? Ker namreč nimam postaje niti izpita.
Hvala za odgovor.

Objavljeno: So Mar 25, 2017 08:30
Napisal/-a jandrej
Ne rabiš. Če jo imaš pa nič narobe.

Objavljeno: So Mar 25, 2017 21:15
Napisal/-a jozko
jozko napisal/-a:
No. 1 napisal/-a:Danes ob 16:30 mam izpit ;)

In kakšen je rezultat :?:

No. 1 očitno proslavlja ali pa žaluje, saj ne odgovarja :roll:

Objavljeno: Ne Mar 26, 2017 12:55
Napisal/-a No. 1
jozko napisal/-a:
No. 1 napisal/-a:Danes ob 16:30 mam izpit ;)

In kakšen je rezultat :?:


VHF majster sm ;)

Objavljeno: Ne Mar 26, 2017 14:15
Napisal/-a jozko
Čestitke :D

Objavljeno: Po Mar 27, 2017 08:05
Napisal/-a No. 1
jozko napisal/-a:Čestitke :D


Zdej samo še postajo dočakam, sicer je barka še mesec ali dva na suhem...