Stran 1 od 1

"Nadgradnja" Tohatsu 9.9 na 15 konjskih moči

Objavljeno: Ne Jul 09, 2017 18:02
Napisal/-a Marsic
Pozdravljeni,
imam Bimex-ov čoln Mediteran 13, kateri je trenutno opremljen z 2 taktnim Tohatsu 9.9 konjskim motorjom. Večkrat sem že slišal za raznorazne tako imenovane predelave tovarniško zaklenjenih motorjev z isto kubikažo a manjšo močjo. Namreč tako kot pri 40 -> 70 naj bi se dalo izrecni Tohatsu 9.9D2 spedenati na 15 konjov. Na tujih forumih sem zasledil da je za nadgradnjo moči potreben "cam throttle?" z id-jom: 3M3-63718-0 .
Moje vprašanje sedaj je ali je kdo že "exprimentiral" z temi stvarmi, ter če je kako se je izšlo? Prosil bi še če bi mi nekdo znal po slovensko razložiti celotni postopek saj moje znanje strojne angleščine je nikakvo.
Še za konec bi pa prosil za priporočila evropskih spletnih strani za naročanje posamičnih komponent.

Hvaležen vsakega odgovora, Rok :D

Objavljeno: Po Jul 10, 2017 15:34
Napisal/-a kr en
Kolikor jaz vem, so Tohatsu-i predelani v šibkejše z manjšimi difuzorji. Če je tako med 9,9 in 15, pa ne vem. Vem, da je med 25 in 30 ta razlika.

Drugače pa:
Tex ima to vse na zalogi. Pa tudi podoben motor ima že predelan.
Pridi v Šibenik, dej za liter in probaj.

Objavljeno: Po Jul 10, 2017 17:10
Napisal/-a Marsic
kr en napisal/-a:Kolikor jaz vem, so Tohatsu-i predelani v šibkejše z manjšimi difuzorji. Če je tako med 9,9 in 15, pa ne vem. Vem, da je med 25 in 30 ta razlika.

Drugače pa:
Tex ima to vse na zalogi. Pa tudi podoben motor ima že predelan.
Pridi v Šibenik, dej za liter in probaj.


Hvala na odgovoru! :D

Hmm kakor pravim o temu zaenkrat nevem dosti ampak sem se oziral bolj kot ne na tale prispevek ; http://forums.iboats.com/forum/engine-r ... conversion (upam da linkanje ni prepovedano)

Slika

Nevem sicer kako je pri 25 /30 ampak saj iz slike sodeč imata 9.9 d2 in 15d2 razliko samo v rpm-jih ter moči. :)

+ Rade volje bi prišel tole pogledat na šibenik ampak žal letujem na Braču :/

Objavljeno: Po Jul 10, 2017 22:56
Napisal/-a Daki
Če je vse isto, se sigurno da. Verjetno je potrebno povečati difuzor in zamenjati dize na uplinjaču.

Objavljeno: Če Jul 13, 2017 16:38
Napisal/-a Marsic
Po posvetovanju na drugih forumih sem izvedel da si oba motorja delita isto kubikažo (250cc blok motorja) ter da je 9.9 le "de-sfrizirana" verzija 15 konjskega motorja. Poanta naj bi bila samo v "cam-u" za gas ki frgazer ne odpre do konca. Mogoče kdo ve kje bi se dalo dobiti take posamične komponente pri nas ? :)

Še id komponente ki se išče ;
3M3637180M

https://www.tohatsu.us/index.php?main_p ... _id=112080

Objavljeno: Pe Jul 21, 2017 12:16
Napisal/-a Daki
Dele za Tohatsu dobiš pri Seawave.

Objavljeno: So Jul 22, 2017 18:52
Napisal/-a Marsic
Hvala za informacijo, del sem dobil prek posrednika iz splita prejsnji teden, in trenutno me caka samo se menjava.:) ima kdo izkusnje z menjavo kompoment vezanih na carb? Kaj treba pazit?

Objavljeno: Ne Jul 23, 2017 12:22
Napisal/-a kr3mn1
da odvijes in privijes nazaj 1 matico?

Objavljeno: To Avg 15, 2017 15:37
Napisal/-a AEgir
Pazit moras da ne zgubis podlozke.

Objavljeno: To Avg 15, 2017 21:16
Napisal/-a weta
Čakam.na post razočaranja. Se bojim, da ne bo tako enostavno.

Re:

Objavljeno: To Okt 31, 2017 23:05
Napisal/-a franc5e
weta napisal/-a:Čakam.na post razočaranja. Se bojim, da ne bo tako enostavno.


Torej,,,,kako se je izšlo?

Re: Re:

Objavljeno: To Avg 20, 2024 10:45
Napisal/-a Marsic
franc5e napisal/-a:
weta napisal/-a:Čakam.na post razočaranja. Se bojim, da ne bo tako enostavno.


Torej,,,,kako se je izšlo?


Žal mi je da obujam to mrtvo temo vendar sem nekako šele zdaj ugotovil da nikoli nisem odgovoril na to. :roll:

Poseg je bil dosti preprost in je vključeval samo montiranje drugega throttle cama večje verzije, kar je odprlo fergazer do konca in se bistveno poznalo na hitrosti ki jo je čoln potem dosegal.. :D :D

Re: Re:

Objavljeno: Po Dec 02, 2024 20:31
Napisal/-a franc5e
Marsic napisal/-a:
franc5e napisal/-a:
weta napisal/-a:Čakam.na post razočaranja. Se bojim, da ne bo tako enostavno.


Torej,,,,kako se je izšlo?


Žal mi je da obujam to mrtvo temo vendar sem nekako šele zdaj ugotovil da nikoli nisem odgovoril na to. :roll:

Poseg je bil dosti preprost in je vključeval samo montiranje drugega throttle cama večje verzije, kar je odprlo fergazer do konca in se bistveno poznalo na hitrosti ki jo je čoln potem dosegal.. :D :D


super....

Re: "Nadgradnja" Tohatsu 9.9 na 15 konjskih moči

Objavljeno: To Dec 03, 2024 22:05
Napisal/-a Nikola T.
Dobra fora.
Koliko pa je težak motor?
OK, sem že našel 43kg. Preveč za moj tender.

Re: "Nadgradnja" Tohatsu 9.9 na 15 konjskih moči

Objavljeno: Pe Dec 06, 2024 09:37
Napisal/-a andrejv
Zanimivo. Si me spodbudil, da sem šel Googlat, če lahko svojemu 5HP dvotaktnemu Tohatsoju dvignem moč, pa sem na žalost ugotovil da pri tem modelu to ni mogoče.