Aft spring
Objavljeno: To Feb 03, 2026 16:20
V nedeljo sem bil privezan na bok in burja je pihala kakšnih 30 stopinj od spredaj in me potiskala na pomol. Veter je bil lahen, ni bil niti zmeren.
Odločil sem se poizkusiti AFT spring, torej napeljati vrv iz zadnje bitve na pomol naprej in z vzvratno prestavo odlepiti premec od pomola, ter potem zapustiti pomol v veter.
Vrv je bila zelo dolga, ker je bila edina uporabna bitva približno na premcu barke. Torej je bil kot med vrvjo in barko zelo majhen. Barka ima saildrive kar pomeni, da propeler ni čisto zadaj.
Manever mi ni uspel. Premec se je odlepil samo približno toliko, da je bil obrnjen v veter, ni pa šel bolj stran od pomola. Tako je bil kot za odhod premajhen, ne glede na to koliko obratov sem dal motorju. Pomagal sem si z odrivom premca od pomola.
Po teoriji bi to moral biti enostaven in učinkovit manever. Zanima me, če kdo lahko pokomentira zakaj ni uspel.
Hvala. MKN
Odločil sem se poizkusiti AFT spring, torej napeljati vrv iz zadnje bitve na pomol naprej in z vzvratno prestavo odlepiti premec od pomola, ter potem zapustiti pomol v veter.
Vrv je bila zelo dolga, ker je bila edina uporabna bitva približno na premcu barke. Torej je bil kot med vrvjo in barko zelo majhen. Barka ima saildrive kar pomeni, da propeler ni čisto zadaj.
Manever mi ni uspel. Premec se je odlepil samo približno toliko, da je bil obrnjen v veter, ni pa šel bolj stran od pomola. Tako je bil kot za odhod premajhen, ne glede na to koliko obratov sem dal motorju. Pomagal sem si z odrivom premca od pomola.
Po teoriji bi to moral biti enostaven in učinkovit manever. Zanima me, če kdo lahko pokomentira zakaj ni uspel.
Hvala. MKN


