Stran 1 od 2

Izvenkrmni motor 4HP vs 5HP

Objavljeno: Sr Avg 14, 2013 21:16
Napisal/-a faunder
Pozdravljeni.

Zanima me če je sploh kakšna razlika med 4HP in 5 HP.Imam 3 m gumenjaka.Prodal sem 4HP zdaj pa kupujem 5HP.In če so vredu Tohatsu motorji.

Lp

Objavljeno: Sr Avg 14, 2013 21:52
Napisal/-a dinksi
Razlike je za 25%.

Objavljeno: Sr Avg 14, 2013 22:09
Napisal/-a kasaudio
ali 20%

Najbolj preprosto povedano: če si s 4HP pri dani obtežbi ravno na meji da zglisiraš, potem bi s 5HP glisiral.

Prav hitro pa ne z eno ali drugo varianto ne bo letelo.

Objavljeno: Če Avg 15, 2013 20:16
Napisal/-a Slimoz
Kot pravi kasaudio,brez skrbi bo tohatsu opravil svoje delo,če bi pa hotel več konjev pa rabiš izpit pa.....,pa saj najbrž to že veš.

Objavljeno: To Mar 04, 2014 20:26
Napisal/-a TPK
Da danes naredim nekaj dobrega in poskusim tastu pomagat bi me zanimalo sledeče :lol: .

Tast ima gumenjaka beograd sport ampak ne onega klasičnega, ki je nekje 3,5m ampak krajšega (mislim da je beograd sport meteor) samo nisem siguren skratka ima malo manjše tube ter je dolgi cca. 3,25m.

Do konca lanske sezone je imel na njem tomosa 4 z L batom. Pa mu je če je bil sam na njem mu je po njegovem malo zmankalo da bi "zglisiral" oz. je hotel pa ni mogel. Če je bila pa poleg njega na njem še žena pa itak ni bilo nič.

Zdaj pa ima namen napredovati in kupiti novega 4 taktnega malčka.

Gledali smo vse znamke in kako kaže je glede kubikov yamaha najmočnejša. Ima kdo kakšne podatke koliko so potem v praksi te razlike med yamaho,tohatsu,mercury, itd?


Ter koliko smo gledali bi naj imele vse yamahe 4,5,6 enake tehnične podatke. Po drugi strani se pa na forumih piše da bi naj bil različen vplinjač drugje piše, da elektronika skratka kup ugibanj.

Kupilo bi se 5hp zaradi zakonov, da ne rabi nič imeti registrirano (pustimo, da je gumenjak malo čez 3m).


Morda kdo ve, če bi potem z dvema osebama in 5hp yamaho vsaj zasilno glisiral?

Objavljeno: To Mar 04, 2014 20:50
Napisal/-a Piki
Zdrav Tomos 4 glisira z eno osebo na ne prevelikih gumenjakih in lažjih plastičnih čolnih že v serijski izvedbi, ne rabiš L bata. 5 KM je premalo za glisiranje z dvema osebama. Sigurno glisiranje z dvema osebama, ne samo v idealnih razmerah, se začne pri 8 KM.

Objavljeno: Sr Mar 05, 2014 08:46
Napisal/-a cibro
Pa še to 2 taktnih...
Naj kupi rabljeno yamahco 5 2t on sam bo glisiral z ženo pa itak ne.

Objavljeno: Sr Mar 05, 2014 09:19
Napisal/-a kasaudio
Če žena ni pretežka (in tudi on ne) bosta glisirala tudi z 2t 5HP yamaho, če se bosta malo premikala po čolnu in mu s tem pomagala ven prit. Če bo zraven še kišta piva ali polna hladilna torba klobas, potem ne bo šlo več.

120-130 kg na čolnu bo še šlo.

Jaz + sinek (~ 110 kg skupaj) sva z maestralom 18 in T4 zglisirala dokaj hitro. Ampak to samo zato, ker js verjamem v surovo moč tomosa. :D Če bi na isti čoln dal gor recimo Tex-a :D :D zihr nebi zglisiral tudi če bi po kilah štimalo. To pa zato, ker Tex misli da so tomosi ena jajca...

http://www.youtube.com/watch?v=q9hLqVK_4Pc

Sicer pa je Yamaha 5 malo manj kot tomos 4 x 2

Objavljeno: Sr Mar 05, 2014 09:26
Napisal/-a OGORAZD
bemtiš, očitno smo imeli različne izkušnje z temi T4, meni je komaj samemu uspelo glisrati z maestralom 9 :( - pa imam dobrih 80 kg...

Objavljeno: Sr Mar 05, 2014 10:03
Napisal/-a Piki
Sem videl tvoj video, mislim, da si sedel preveč zadaj. Sedeti je treba na sredini, oziroma toliko naprej, da še nekako dosežeš ročko. Gumenjak lahko včasih upravljaš kar z nagibanjem, vendar samo v daljših zavojih.

Objavljeno: Sr Mar 05, 2014 10:06
Napisal/-a Piki
kasaudio napisal/-a:Če žena ni pretežka (in tudi on ne) bosta glisirala tudi z 2t 5HP yamaho, če se bosta malo premikala po čolnu in mu s tem pomagala ven prit. Če bo zraven še kišta piva ali polna hladilna torba klobas, potem ne bo šlo več.

120-130 kg na čolnu bo še šlo.

Jaz + sinek (~ 110 kg skupaj) sva z maestralom 18 in T4 zglisirala dokaj hitro. Ampak to samo zato, ker js verjamem v surovo moč tomosa. :D Če bi na isti čoln dal gor recimo Tex-a :D :D zihr nebi zglisiral tudi če bi po kilah štimalo. To pa zato, ker Tex misli da so tomosi ena jajca...

http://www.youtube.com/watch?v=q9hLqVK_4Pc

Sicer pa je Yamaha 5 malo manj kot tomos 4 x 2


Drži, samo z 5 ali 6 KM bo težava v primeru valov, 8 KM pa nudi že dovolj moči tudi v takšnih razmerah.

Objavljeno: Sr Mar 05, 2014 10:15
Napisal/-a TPK
Torej bo dala 2T yamaha 5 več moći kot npr. 4T yamaha 5 odprta ba 6.

Ima pa kdo informacije o tem, če je yamaha resnicno najmočnejša med zgoraj omenjenimi znamkami ?

Pri merkury ga mika 5let garancije yamaha pa mislim da ima samo 2leti.

Objavljeno: Sr Mar 05, 2014 10:19
Napisal/-a Piki
Ne gre za moč 5 KM je 5KM, gre za navor, ki je na voljo že pri nižjih obratih, oziroma za boljšo odzivnost.

Objavljeno: Sr Mar 05, 2014 10:28
Napisal/-a kasaudio
Sem videl tvoj video, mislim, da si sedel preveč zadaj. Sedeti je treba na sredini, oziroma toliko naprej, da še nekako dosežeš ročko. Gumenjak lahko včasih upravljaš kar z nagibanjem, vendar samo v daljših zavojih.


Piki če si mislu moj video, ti povem, da mam še zdaj levo roko daljšo od desne :D Sam kaj ko nisem tak da bi mi to koristl v stilu: leva ruka desni đep.

Objavljeno: Sr Mar 05, 2014 12:30
Napisal/-a TPK
Drugače pa tako kot je na video ni nikoli šel. Tudi, če je sam na njem, zgleda da je maestral lažji kot beograd sport.

Kaj oz. koliko močan motor bi pa bil potreben, da bi z dvema tako šel kot je vidit zgoraj?

Dve osebi je mišljeno 200kg :lol: štajerci kaj češ :lol: