Stran 1 od 1

dvigovanje gumenjaka

Objavljeno: So Sep 03, 2016 12:20
Napisal/-a krsavec
Pozdravljeni.

Zanima me, če ima kdo izkušnje z dvigovanjem gumenjaka iz vode z dvigalom in gurtnami? Imam gumenjaka 5,5 m, vendar se bojim, da bo pri dvigu preveč 'stisnilo' tube. Hvala za kakršen koli nasvet.
Se opravičujem, če je že kje kaj napisanega o tem, vendar žal nisem nič zasledil.

LP

Objavljeno: So Sep 03, 2016 13:07
Napisal/-a jozko
Če ga boš dvignil na kakšnem dvigalu v marini, oziroma ga bo dvignil nekdo, ki ima za to ustrezen "križ" nebi smelo biti problema :idea:

Objavljeno: Ne Sep 04, 2016 19:48
Napisal/-a sacs
Balone bi jaz spustu vsaj na pol

Objavljeno: Ne Sep 04, 2016 20:33
Napisal/-a mamaMicka
Ce je dvigalo namenjeno plovilom nima biti kaj narobe... Ce ne zdrzi dvigala ne bo zdrzal potem niti pol metrskega vala na potovalki...

Objavljeno: To Sep 27, 2016 19:36
Napisal/-a brane1
v navodilih za moj gumenjak je izrecno prepovedano dviganje s traki okrog tubusov. dviga se ga s pomočjo rink. dve na krmi ob motorju, dve spredaj. čoln 5m, teže ca 600 kg. tubusi hypalon orca.