Stran 1 od 1

Voda med močnim deževjem Maestral 18

Objavljeno: So Sep 02, 2017 13:16
Napisal/-a avion
Zdravo,
Danes je kar precej deževalo, posledično je bilo prej kar veliko vode v njem. Kako to težavo rešujete, medtem ko je gumenjak v vodi. NImam možnosti ga pokriti s cerado. Ali je rešitev da odprem ventil, ki je zadaj in ga navadno uporabljam, da dam na koncu ven preostanek vode, ko pospravljam čoln. NI nevarnosti, da bi na ta način šlo še več vode noter?

Re: Voda med močnim deževjem Maestral 18

Objavljeno: So Sep 02, 2017 15:21
Napisal/-a Piki
Ventil bi moral biti enosmeren, torej, da vodo spušča ven, noter pa ne. Sicer se pa glede gumenjaka ne obremenjuj, ker je nepotopljiv, tudi, če je poln vode. Če pobereš ven vesla (lesena) in tank za gorivo nima kaj biti.

Re: Voda med močnim deževjem Maestral 18

Objavljeno: So Sep 02, 2017 16:18
Napisal/-a avion
Kaj pa motor? Ja ventil bi v teoriji moral biti enosmeren, Vendar prej ko sem ga spraznil in sem obtezil zadaj je zacela tect voda notr. Zaradi tega ne vem ce bi zdej pustil ventil odprt ali zaprt.

Re: Voda med močnim deževjem Maestral 18

Objavljeno: So Sep 02, 2017 18:56
Napisal/-a mato
Boljše je odprta odprtina z ventilom ali brez.
Nivo vode v čolnu bo konstanten.
Če bo odprtina zaprta ti bo dež toliko časa dvigal nivo vode v čolnu, da bo nekje začelo teči čez rob. Ali pa bo prenehalo deževati.
Tudi pri večjih gumenjakih (Solemar 51) sem vedno odstranil čepe, da je lahko voda odtekala ob močnem deževju.

Re: Voda med močnim deževjem Maestral 18

Objavljeno: So Sep 02, 2017 23:56
Napisal/-a avion
Ja sem tudi sam do tega prišel. Ker je čez dan spet nekaj deževalo, sem potem odprl ventil in je šlo kar večino vode ven same, tako da sem potem kar pustil odprtlo...
Hvala in lp

Re: Voda med močnim deževjem Maestral 18

Objavljeno: Ne Sep 03, 2017 08:17
Napisal/-a tyson
če je čoln v vodi, prižgi motor, odpri enosmerni ventil ventil in voda bo sama odtekla med vožnjo. :wink: