Stran 1 od 2

gumenjaki Stilmar

Objavljeno: Ne Apr 11, 2010 18:58
Napisal/-a Maunar
A so komu kaj znani gumenjaki Stilmar starejšega letnega?
Bi rad malo povečal svojo gumo, pa mi tale izgleda zelo zanimiv.

Stilmar SM 50 na mornarju
http://www.avto.net/mornar2003/ad.asp?ID=78736

Kolikor sem brskal po netu informacij za tak čoln ni, razen za nov model. :(

Iščem pa čoln s predvsem dobrimi plovnimi lastnostmi - ne toliko hitrost kot premagovanje valov (valovi maestrala in burje). Se pravi globoki V. Rabim pa tudi nekaj prostora zato čolni tipa VSR žal odpadejo, čeprav kar se plovnih lastosti tiče je to verjetno tisto ta pravo.

P.S.
Ko sanjam - sanjam Zar. :wink:

Re: gumenjaki Stilmar

Objavljeno: Ne Apr 11, 2010 19:10
Napisal/-a franci.strmole
a si sedanjega že prodal

Objavljeno: Ne Apr 11, 2010 19:22
Napisal/-a Maunar
Ne. Ga nisem še niti začel prodajat. Čoln sicer nujno rabim, pa se malo
bojim, da bi ostal brez to sezono tako, da bolje vrabec v roki kot golob na strehi.

Objavljeno: Ne Apr 11, 2010 19:27
Napisal/-a adrian
Ne vem, po moje te je pritegnil plastični rollbar, kot veliko ostalih, čoln je le v letih, raje kaj novejšega, pa četudi brez rollbara

Objavljeno: Ne Apr 11, 2010 19:36
Napisal/-a Maunar
Pritegnil me je predvsem globok V. Vsaj na fotkah je tako videt.
Sicer čoln ni nek lepotec na pogled - se mu vidi, da je dizajniran nekje v zgodnjih devetdesetih letih.
Za letnik pa se ne bojim toliko, če je bil čoln normalno uporabljan itd... in če je narejen iz hyplaona ga po moje čaka vsaj še 10 let normalne uporabe.
Roll bar bi pa res raje imel iz plastike kot iz inoxa - tega imam sedaj in preden to spucaš, da zgleda, so prsti brez vseh odtisov. :lol:

Objavljeno: Ne Apr 11, 2010 19:47
Napisal/-a franci.strmole
Maunar napisal/-a:Ne. Ga nisem še niti začel prodajat. Čoln sicer nujno rabim, pa se malo
bojim, da bi ostal brez to sezono tako, da bolje vrabec v roki kot golob na strehi.



Kakšnega imaš in kolikšna je cena? :wink:

Objavljeno: Ne Apr 11, 2010 20:00
Napisal/-a Maunar
franci imaš zs

Objavljeno: Ne Apr 11, 2010 20:35
Napisal/-a cibro
Meni je pa všeč čeprav se mi zdi malce veliko denarja glede na to da je mašina 2t.

lp,
g

ps. ma kaki star to pa res ni star čoln a se samo z 2004 in dalje vozite naokoli.

Objavljeno: Po Apr 12, 2010 07:52
Napisal/-a janadino
Ta je tudi mamil moje poglede in se nisem odločil za njega. Glede izrazitega dna ni glih tak izrazit V kot piše, je pa dolžina in širina že dokaj velika in to naredi gumenjaka že malo bolj stabilnega kot tiste pod 5 m dolžine. Se pa ta že en čas prodaja, tak da cena še mogoče lahko kaj pade, zanimiva kombinacija.

Objavljeno: Po Apr 12, 2010 09:15
Napisal/-a franci.strmole
Maunar napisal/-a:franci imaš zs



vračam ti z.s. :P

Objavljeno: Po Apr 12, 2010 09:18
Napisal/-a franci.strmole
Gumar Gumar 500

Objavljeno: Po Apr 12, 2010 09:52
Napisal/-a janadino
Je gumenjak.

Objavljeno: Po Apr 12, 2010 10:08
Napisal/-a Maunar
Vidim tega Gumarja. Zgleda simpatično.
Motor je pa verjetno Selva kolikor se vidi - nisem prepričan.
Se mi pa vseeno zdi, kot da je Stilmar za številko večji in globji po Vju.
Ne vem. Še razmišljam.

Objavljeno: Po Apr 12, 2010 10:48
Napisal/-a Maunar
BTW. Stilmar je že prodan - ene 14 dni nazaj.
Ga bivši lastnik še ni izbrisal iz mornarja.
Sem se očitno predolgo zagreval, pa sem ostal brez. :cry:

lastnik stilmara

Objavljeno: Pe Avg 27, 2010 21:40
Napisal/-a vilko
Sem lastnik Stilmara SM 55 s tohatsu motorjem 70 KM že 6 let in z njim nimam težav. Zamenjati sem moral le ventile in sedaj mi zopet drži. Kar se tiče plovnih lastnosti je na valovih preverjeno zelo stabilen in valove dobro reže. Zadeve ob močni burji in jugu preverjamo praktično vsako leto v Kvarnerju (bližina Rabca) in zaenkrat je še vsa posadka živa in zdrava :D . Čoln ima zelo velike tubuse, ki omogočajo veliko stabilnost in ima nameščenih veliko oprijemalnih ročajev.

Upam, da nisem prepozen.