Debeli rtič, za svetilnikom

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 577
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Debeli rtič, za svetilnikom

OdgovorNapisal/-a MKN » Če Avg 27, 2015 09:04

Lep pozdrav,

Slišim, da naj bi bile na Debelem rtiču za svetilnikom lepe peščene plaže. Google res kaže nekaj podobnega. Nisem še bil tam, bi pa šel pogledat z avtomobilom in tudi s čolnom. Zanima me, kakšne so res te plaže in če je do njih dostop z avtomobilom? Če gledam Google bi se verjetno po Jadranski cesti dalo priti do tja. Za kratkotrajni privez na severni strani bi se pa verjetno tudi dalo.

Ali lahko kdo to potrdi??

MKN
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3223
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Če Avg 27, 2015 09:11

Kot mi je znano, plaže niso peščene, ampak kamnite. Tu si poglej:
http://www.burger.si/Obala/DebeliRtic/05.html
http://www.burger.si/Obala/DebeliRtic/uvod.htm

Da prideš na plažo sta cca. dve možnosti. Prva je, da parkiraš ob cesti, tam kjer se z glavne ceste odcepi cesta za Mladinsko počivališče Debeli rtič. Potem jo mahneš peš po makadamski cesti med vinogradi (zelo lep sprehod: http://www.burger.si/Obala/DebeliRtic/17.html). Ko prideš do klifa ob obali, je mala pot navzdol.

Druga opcija je, da greš v autokamp MNZ: http://www.policija.si/index.php/compon ... -rti?lang=
Parkingi so zgoraj, malo za vhodom.
Če greš nato po glavni poti v kampu do obale, jo ko jo dosežeš potem mahni na levo, da prideš v območje svetilnika. Ampak peščenih plaž tam ne bo.
minek
Kapitan fregate
Prispevkov: 114
Pridružen: Če Avg 01, 2013 15:09
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a minek » Če Avg 27, 2015 10:34

Plaža je kamenje, ki odpada iz klifa.
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Če Avg 27, 2015 10:57

Grega295 napisal/-a:Kot mi je znano, plaže niso peščene, ampak kamnite. Tu si poglej:
http://www.burger.si/Obala/DebeliRtic/05.html
http://www.burger.si/Obala/DebeliRtic/uvod.htm


Voda pa taka, kot da si ob Dravi :shock: Upam, da je to samo slab posnetek, sicer je SLO obala res žalost..
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Če Avg 27, 2015 12:54

Meni se posnetek niti malo ne zdi slab.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Avg 27, 2015 13:47

navtik_borut napisal/-a: sicer je SLO obala res žalost..


Niti ne!
Okrog punte v Piranu v nekaj minutah potapljanja naletiš na brancina, orado, jato salp, vidiš lepega koščaka, jate crnikov, školjk srčank in sorodnic je precej, če jih znaš pogledat, ciplji se vozijo povsod okrog, iglice lovijo gavune kar ob obali. Kaj takega pri hrčkih težko doživiš in sem bil presenečen nad stanjem. Tudi voda je vsaj od Pirana do Strunjana (To sem videl v živo, ostalega ne.) dovolj bistra, da nikomur ne sme bit nerodno. Ne vem kaka je globje od 10 m, ker si dlje ne upam, ampak do tja se super vidi.
Po drugi strani je pa vse ostalo vsaj za moje pojme bistveno bolj na nivoju kot južno od reke Mirne. :D
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Avg 27, 2015 13:49

Mi smo zadnjič v Piranskem zalivu naleteli na jato delfinov 8)
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Če Avg 27, 2015 14:02

H2O napisal/-a:Mi smo zadnjič v Piranskem zalivu naleteli na jato delfinov 8)


Ali je bila Savudrijska vala?
https://vodovod-rh.si/
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Ne Avg 30, 2015 08:10

SR 290 napisal/-a:
navtik_borut napisal/-a: sicer je SLO obala res žalost..


Niti ne!
Okrog punte v Piranu v nekaj minutah potapljanja naletiš na brancina, orado, jato salp, vidiš lepega koščaka, jate crnikov, školjk srčank in sorodnic je precej, če jih znaš pogledat, ciplji se vozijo povsod okrog, iglice lovijo gavune kar ob obali. Kaj takega pri hrčkih težko doživiš in sem bil presenečen nad stanjem. Tudi voda je vsaj od Pirana do Strunjana (To sem videl v živo, ostalega ne.) dovolj bistra, da nikomur ne sme bit nerodno. Ne vem kaka je globje od 10 m, ker si dlje ne upam, ampak do tja se super vidi.
Po drugi strani je pa vse ostalo vsaj za moje pojme bistveno bolj na nivoju kot južno od reke Mirne. :D


Ok, kaj se dogaja na globini par metrov ne vem, ker imam sape glih toliko, da si glavo malo bolj zmočim :)

Ampak s stališča povprečnega turista, ki morje doživi samo iz obale.. Voda v Portorožu, Strunjanu, ..., očitno tudi pri debelem rtiču (glej posnetek zgoraj), je precej motna. Očitno za to ni krivo samo dno, ampak v primeru Portoroža morda tudi kakšni tokovi, ker je na nasprotni strani (Crveni vrh) voda lepša, bistrejša.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Ne Avg 30, 2015 10:49

navtik_borut napisal/-a:Ampak s stališča povprečnega turista, ki morje doživi samo iz obale.. Voda v Portorožu, Strunjanu, .


V Novigradu, Poreču, Rovinju, Pulju, Medulinu, na Reki, v Zadru, v Šibeniku, v Splitu bi jo pa pil? Po drugi strani imaš pa malo vstran od Reke plažo Lubenice, kjer voda diši tako je čista.
Tudi pri nas imaš zamuljeni Portorož in relativno čisti Piran z precej zdravim življenjem v vodi...
Ampak na obali vsaj približno veš kdo pije, kdo plača, medtem ko je vsaj za moje pojme južno od načrtovane meje več ali manj v stilu "Nategni in pobegni" in mi ni všeč, če se kdo zaničevalno obnaša do lastne luže. :wink:

Na splošno pa ni dobro mešat bistrosti vode z čistostjo in tu je vsaj glede težkih kovin in kemikalij, recimo pesticidov, celoten Jadran lepo enakomerno v svetovnem vrhu usranije. :cry:
Uporabniški avatar
OB717
Kapitan
Prispevkov: 174
Pridružen: Po Avg 31, 2009 21:34
Kraj: Piran
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a OB717 » Po Avg 31, 2015 00:34

Piran punta vedno 100% ok, tudi nekje od Fornač do Fijese, potem morda od mesečevega zaliva do belih skal ter na izolskem svetilniku... to je v kratkem to... da pa bi šel v v vodo v portorožu ali recimo san simonu ali kje okoli kopra/ankarana, pa mi niti na misel ne pride.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Po Sep 21, 2015 14:46

...
Nazadnje spremenil Bonaparte, dne To Mar 08, 2016 22:09, skupaj popravljeno 2 krat.
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 577
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

OdgovorNapisal/-a MKN » Po Sep 21, 2015 15:45

V soboto sem sam preveril celotni Debeli rtič s čolnom, tako da vem kako in kaj. Ravno raj za kopanje na plaži ni.
Hvala vsem za informacije.

LP, MKN
NASA
Admiral
Prispevkov: 636
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Debeli rtič, za svetilnikom

OdgovorNapisal/-a NASA » Pe Jan 26, 2024 13:41

Sicer stara tema, a vseeno. Debeli rtič
Kaj se sme oz. več je stvari, ki se jih ne sme početi okrog Krajinskega parka Debeli rtič
Me pa zanima ali je na italijanski strani tudi prepovedano sidrat, tam pri Lazaretu? Imajo oni tudi kakšen park? Kje bi to lahko izvedel?
Navionics kaže bistveno manjše območje parka, kot skica krajinskega parka. Lani sem sidral pri Lazaretu na naši strani in nas je bil vsaj 25bark, pretežni IT zastav. Skica kaže da sem bil v prekršku, Navionics ne
https://www.facebook.com/photo/?fbid=86 ... 9007061716
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Debeli rtič, za svetilnikom

OdgovorNapisal/-a Lure » Pe Jan 26, 2024 15:44

Ja, tudi sam sem v tej coni III. večkrat sidral, skupaj z še kar nekaj barkami. Glede na tole brošuro pa je sidranje prepovedano do 200m od obale, kar ne pusti kaj dosti prostora.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti