ENC

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

jest
Viceadmiral
Prispevkov: 385
Pridružen: To Jan 11, 2011 18:18
Kraj: Litija - Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jest » Če Avg 17, 2017 17:35

jozko napisal/-a:Po kolikem času pa je naprava ENC zrela za zamenjavo :?:
Po 5 letih mi deluje le še pogojno :roll:
Imam napravo AC RI-ZG.
Kje jo je najbolje zamenjati, kolikšna je cena, kako je s prenosom dobro imetja :?:

Zamenjaj jo na prodajnih mestih,npr. most Krk. Seboj imej staro pogodbo in napravo ter osebni dokument. Če pogodbe nimaš,ni panike ker pogleda itak v računalnik.
Meni so jo zamenjali brez težav.
Pozdrav iz Srca Slovenije!
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: ENC

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Če Feb 16, 2023 07:43

Pozdravljeni cestarinarji,


Na cestnini mi pri ENCju (postaja Rupa), mi stanje izpiše stanje v evrih, ampak enota so pa še vedno kune :roll:

Se pravi izpiše

Nizko stanje računa 30 kun, čeprav je v realnosti to 30€ in tudi odbije mi samo 1 evro, oziroma 1 kuno :shock:

Še kdo z enako izkušnjo?
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: ENC

OdgovorNapisal/-a modro morje » Če Feb 16, 2023 09:20

Enaka izkušnja. Trenutno stanje in beleženje prehodov je možno pogledat na portalu "Hrvatske Autoceste": https://prodaja.hac.hr/Account/Login
Meni tukaj pravilno kaže stanje. Zgleda, da se je cestarina celo pocenila, ker prej je bilo 8 kun (kao 1,06 Eur) za Reka-Rupa, zdej je pa 1 Eur (kao 7,53 HRK).
Kar se tiče delovanja same naprave, imam starejši (večji) model, je po 3 letih nehal delat (kupil sem pa že rabljenega s 50% popustom), pol sem ga pa odprl in zamenjal baterijo, je ena mal čudna: Saft LS 14500, Litijeva 3,6V, majo tako v Ebatt v Trzinu, tam so mi jo tudi zamenjali (je treba odlotat). Zdej naprava spet dela. Polnjenje z EUR preko portala, s kartico. Tuki so ena navodila DIY za zamenjavo baterije: http://italia-corse.com/2017/11/06/enc_ ... _baterije/
Navigare vivere est.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: ENC

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Feb 16, 2023 19:39

Meni je baterija na ENCu umrla in baterije ne menjajo, moraš kupiti novega. Cena 15 eur.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: ENC

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Pe Feb 17, 2023 08:06

Zdravo,

kako pa lahko kupiš rabljenega, saj moraš dati svoje podatke (predložiti osebno)?

Polnim ponavadi kar na cestarini, če je slučajno odprt tisti pas, kjer ti to omogočijo (naknada ENC), odkar na krškem mostu ni več poslovalnice, je celo na Rupi večkrat odprt tisti sredinski pas, kjer s posebno "LAS VEGAS" osvetlitvijo sporočijo, da je mogoča naknada :D
Hvala na razumevanju

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov