Vrtanje keramičnih ploščic

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

polanc
Admiral
Prispevkov: 9296
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Vrtanje keramičnih ploščic

OdgovorNapisal/-a polanc » So Sep 21, 2019 20:27

Nimaš kondicije da te je tok bolela roka..
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Vrtanje keramičnih ploščic

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » So Sep 21, 2019 22:18

Jbg. V mojem fahu se hitreje dela :lol:
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

Re: Vrtanje keramičnih ploščic

OdgovorNapisal/-a bouton » Ne Sep 22, 2019 11:09

Štiri luknje so narejene :) Uspešno :)
Torej v Bauhausu sem kupil diamantni sveder za 12EUR.
Sveder sem dal v ročni baterijski vrtalnik.
Ploščico sem položil na leseno deščico.
Ko sem začel vrtat, mi je pomočnica zraven zalivala sveder z vodo iz kanglice za zalivat rože.
Res je šlo kot v maslo. Morda sem malo preveč pritiskal, ker se mi je na drugi strani luknje odkrušilo nekaj ploščice, kar pa za moj namen nima vpliva. Skratka, če želiš imeti lepo luknjo iz obeh strani moraš preden prideš na drugo stran zmanjšat pritisk.
Hvala vsem za uporabne nasvete!
BlackGringo91
Prispevkov: 1
Pridružen: To Dec 17, 2019 09:34

Re: Vrtanje keramičnih ploščic

OdgovorNapisal/-a BlackGringo91 » Če Jan 23, 2020 11:35

Tudi mi smo imeli nedolgo nazaj manjši "projekt", kjer je bil potreben izvrt v ploščice, pri projektu nam je bila izredno dobrodošla sledeča stran: https://www.mojmojster.net/cene/polaganje_ploscic

Mi smo našli zelo v redu mojstra, ki nam je potem še nadalje zamenjal keramiko zunaj na terasi! :D
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2781
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Vrtanje keramičnih ploščic

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Jan 23, 2020 12:34

Js sem v ploscice vrtal z vidia svedri, tistimi za beton, z vibro in brez. Brez profi orodja vedno tvegas da ploscica poci, a meni ni se nobena, ce nisem prevec pritiskal. Dobro nabrusen sveder, velik obratov in pritisk zelo z obcutkom, po potrebi hlajenje. Pa mora gret ;)
Darh
Admiral
Prispevkov: 1175
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Vrtanje keramičnih ploščic

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Jan 23, 2020 13:21

Najveckrat je problem slabo “polozena” keramika, ker je vmes votlo( premalo lepila) in ko zavibrira sveder.....pok!
Keramika cenejsega ranga, ki je mehka kot cigumi, ni problem prevrtat skoraj tudi z klinom od lesenih grabel, te novejse granitogres ali kaj so ze, ki so pa trde ko pes, pa skoraj nemogoce z hiltijem, no se ve da brez vibracij, pa imas lahko zveder z dvema “reziloma” ali pa Hiltijev z “4 rezili”. Brez konkretnega hlajenja in brez vibracij skoraj nemogoce. Trend je pripeljal, da moras imet diamantne svedre, se pa ugodno dobijo ali pa tudi naredijo po zelji v Teal Radomlje.
Lpd

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 6 gostov