Avtodom vs. plovilo

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jun 09, 2021 12:27

20ke je poštena,ne nabita cena.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Sr Jun 09, 2021 20:23

Za trenutne čase bi celo rekel, da ga lahko prodaš še za kak "vijolčen" več.


Vsaj glede na to, kakšno skrpcalo je kupil stric za 40K€.... Boh pomagi...
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4390
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Jun 09, 2021 20:41

Avtodom NI OBDAVČEN, ker to za naše posrance ni luksus tko kot usak 5 metrski čeber ki vodo drži :evil:
https://medisken.si
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jun 09, 2021 21:07

Verjetn maš prav,bi tud 21 stisnu, sam jaz sem tak,da mi je pol fajn, če me kdo pokliče, da je zadovoljen z njim,pa da je bliz mene ,pa se na kofetu dobim pa tko..nije u šoldima sve možje..če ti je topl pr src,če si zadovoljen..tega ni za evre..no mam pa u prštofli placa za več k 20 ke..
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » So Jun 12, 2021 11:50

Bravo Polanc! Točno to je tud moje vodilo. Hec(žalost) je v tem ker je ta vrednota na meji izumrtja. Ker zadovoljstva ne mors objavit na fb…
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Ne Jun 20, 2021 22:39

Mene so Hrvati že tolk ra******* na morju, da sem začel razmišljat o nabavi AD. Lani v začetku leta sem še ujel zadnji vlak pred koronskimi podražitvami in iz Nemčije še "ugodno" pripeljal rabljen AD. Potem sva z ženo celo leto testirala, kaj bo bolj sedlo, barka ali AD? Na koncu je padla odločitev: AD :idea: Razlogi: Jadran sva že skoraj cel prekrižarila počez in povprek, za kam dalje enostavno ni bilo časa :( Imel sem občutek, da so me Hrvati vedno bolj obirali na vsakem koraku. Če ja bila vstopnina v park Lastovo-Mljet pred leti še par E na osebo in je veljala 1 teden, smo na koncu že prišli na metražo barke/dan (pri dveh osebah na barki v dveh dneh to pomeni ornk večerjo z konkretnim divjakom). Takšnih njihovih pogruntavščin je vedno več. Vedno manj je zalivov brez boj (beri miru). Prideš v gostilno, ene cene na ceniku, druge zaračunajo. Skratka, zamalo se mi zdi, kar počnejo z nami.
Lani sva z AD prevozila 12k km po Sloveniji in obiskala kraje, za katere sploh nisva vedela, da obstajajo. povrh je tukaj še ogromno celine za raziskat. Enoglasno sva se odločila za AD in barka je šla v prodajo. Enostavno sva ugotovila, da nimava časa za oboje. Stroškovno je podobno, AD višji stroški goriva, a ni stroškov priveza. Ostalo je podobno, divjina, PZA (boja) ali privez v luki (camp). Tako dragega kampa, kot je marina, ni. Zaenkrat nama ni žal. Še se bova vrnila na Jadran, ampak bova rentala. Res odločitev ni bila enostavna, ampak mislim, da je bila pravilna. AD je doma, prideš iz službe, presedeš v AD in odpelješ. Na morje izgubiš en dan za pot dol in en dan za nazaj. Če bi mi pred par leti kdo predlagal takšno opcijo, bi gladko zavrnil. Danes pa........ Želim vam mirno morje, ex morjeplovec :oops:
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a CAR » Po Jun 21, 2021 06:44

Ali so sploh še dovoljene nočitve AD izven za to namenjene plačljive lokacije? V SLO mogoče še, kako pa je s tem v zahodni EU?
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a weta » Po Jun 21, 2021 09:04

Tudi situacija u AD se razvija podobno kot navtika. Omejitve, omejitve, omejitve, placaj, placaj,placaj.....samo za to gre, kako ljidi obrati.
V veliko mestih in na drugih zanimivih lokacijah imaš s kamperjem.prepoved vstopa. Zdaj, ce si v dveh, greš potem v center z biciklom ali skuterjem, če si s familijo, so take zadeve ze problem.
Tako da tudi ad ni idealen....
Mogoce je se najmanj omejitev, ce imaš mikro kamper in potujes v dveh. Mikro pomeni vozilo ranga berlingo....torej cestnina za osebno vozilo, vstop povsod kjer so dovoljeni avtomobili, je pa hud manjko udobje, ker si bolj nekaksen špartanski nomad.
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Po Jun 21, 2021 09:07

CAR napisal/-a:Ali so sploh še dovoljene nočitve AD izven za to namenjene plačljive lokacije? V SLO mogoče še, kako pa je s tem v zahodni EU?


V zahodni EU mnogo bolje kot v vzhodni - beri CRo.
V zahodni - npr ITalija, FRancija si lahko skoraj kjerkoli, samo da ne parkiraš sredi mesta in ne oviraš česa. Tudi mnogo uradnih parkingov za avtodome (PZA) je brezplačnih ali pa zelo poceni - npr. če nudijo vodo, elektriko in odliv WC kasete.
To še posebej velja izven glavne sezone. Podobno tudi v Španiji in Portugalski - do letos. Portugalci so letos nekaj spremenili.
Prav v turističnih krajih - sploh v tistih bolj nobel - pa ponavadi ne gre. Vsaj v sezoni ne.

Problemi se začno, ko poskušajo ljudje kampirati - to pomeni da ven postavljajo mize, stole, kurijo žare, razvlečejo tende, ipd. Ker to pa ni ravno dopustno, niti zaželjeno - razen res kje v divjini, kjer ni nikogar. ALi pa, če ostanejo na takšni lokaciji po več tednov.

Dan - dva redkokje delajo probleme, pa tudi samo za prespanje podobno - ker konec koncev imaš vedno pravico se spočiti po dolgi vožnji.
Razen v Cro - kjer ti bodo napisali kazen či ustaviš nekje, kjer niso predvideli. Razen mogoče na AC.

V SLo smo pa nekje vmes med zahodom in hrvaško bolezensko potrebo po obiranju.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Po Jun 21, 2021 12:31

Ena "insajderska"

Najcenejše je zimer frei, app, hotel....., sploh na jugu...

Ko sem bil mlajši, sem pa itak v avtu na parkeplacih spal... Umival sem se na bencinskih, ali pa v jezerih in rekah, ki so bile ob poti...

Drugače pa če je izbira jadrnica/ad.... Jah če odgovoriš avtodom, potem pojdi na drug forum, tam se pogovoarjajo, kam kaseto z drekom odplaknit ;)
Hvala na razumevanju
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jun 21, 2021 16:46

No kdo bo zdej moj avtodom kupu?? Čakam vas že 14 dni sicer ga bom dal pa na internet.Je pa res dober in ga bo škoda..zamudit.
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » To Jun 22, 2021 08:42

Kar daj na internet, cene rabljenih so zrasle za 20%, pa še ni jih. Pravi čas za prodajo, če je doma odveč :twisted:
jest
Viceadmiral
Prispevkov: 385
Pridružen: To Jan 11, 2011 18:18
Kraj: Litija - Punat
Kontakt:

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a jest » To Jun 22, 2021 16:09

Zanimiva tema... :D
Oboje je zelo lepo, če znaš v tem uživat in ti ni v breme. Lepo napisano zlatko83. Trenutni časi korone so bolj naklonjeni AD, kar se močno odraža na trgu. Morje je pa morje... Strinjam se z vsemi navedenimi trditvami, a je tematike za razpravo še veliko. Na svojih potovanjih srečujem ljudi s podobnimi zgodbami in izkušnjami. Potem ugotoviš, da smo si zelo podobni, pa naj bo AD ali morjeplovec. Najlepše je, če oboje lahko združiš (vsaj približek z gumico ali rentom).
Sledim debati....
Pozdrav iz Srca Slovenije!
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a H2O » To Jun 22, 2021 16:59

Avtodom je bolj uporaben, kot barka. Avtodom lahko uporabljaš celo leto, barko pa večina uporablja samo par mesecev na leto. Pa z barko je bistveno več dela in stroškov.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Avtodom vs. plovilo

OdgovorNapisal/-a kr en » To Jun 22, 2021 20:02

Še mal vas poslušam (berem), pa grem u Sevnco k Polancu po AD. :D
Mal heca.
Ziher je tudi z AD zanimivo, če le znaš prave destinacije izbrat. Bom enkrat probu. Obljubim.
Ampak ne zamislim si, ko AD parkiraš, zategneš ročno, si potem brez skrbi? :shock: BZV. nobenga anker alarma, samo mirno spanje. Ne razumem. :roll:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov