E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

polanc
Admiral
Prispevkov: 9296
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a polanc » To Apr 26, 2022 21:54

ja za te predelave sem tud jaz slišal da so baje kr ugodne in funkcionalne,če pa ne zgleda tko supertruper pa tud ni neki strašnga sej kolo nam služ za prevoz,ne gremo na lepotn tekmovajne.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5988
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Nov 04, 2022 18:47

Mene so tudi zastrupili s temilimile becikli.

Nekaj sem jih preizkusil od prijateljev tako za en krog po parkirišču, pa so se mi zdeli brez neke veze pretirane, še posebaj ,ko sem slišal kolk šûdra košta ta hec.

Zanč smo šli pa v kranjsko in smo si sposodili za cel dan 2 beciklja s sedežema.. Z mojo sva naložila mulca in vsak po N kilski ruzak z zalogo za en teden in smo šli.

Zelenci, belopeška jezera, planica, tamar, jezero jasna, 52km od tega nekaj kr pestrih vzponov, vse kot keks, z lahkoto.

Lepota teh biciklov je, da nepredstavljivo kolesarsko turo od katere bi umrl naslednji dan pa ne hodil, spremeni v super lep družinski izlet stran od avtomobilov in cest, ultra vzponi so se s kakšnim pritiskom ali dvema na boschev števček spremenili v popolnoma sprejemljivo popoldansko kolesanje, kot bi odbil stopnjo ali dve gravitacije. Ture o katerih sem lahko samo sanjal so kr na enkrat na dlani. Opojno.

Dobila sva bosch performance motorja, baterje je šlo samo 2 črtici.

Bicikle sva si sposodila v kekcu v kg, kjer za 35€ dobiš bicikl za cel dan, pol ko nazaj prideš je v ceni pa še porcija čevapov ali testenin. Pod črto torej tudi renta bistveno manj kot 1€/km.

Sem pa zastrupljen zdaj, tako da bosta 2 gorska boševca pri hiši slej kot prej.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5988
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Nov 13, 2022 19:30

Prvi (rojstnodnevno darilo ženi) je od včeraj že pri hiši. :D

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Nov 13, 2022 19:34

AEgir, poveš kaj več o kolesu ?

lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5988
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Nov 13, 2022 20:22

Scott contessa eride 920, 29", performance line bosch motor (enak kot zgoraj na sliki rente) rockshox judy zračna vilca z blokado, oprema pa shimano bremze in sram eagle nx 1x12 šaltnga.

Jutri grem pa še po svojega. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Nov 13, 2022 22:03

Bat?
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5988
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Nov 13, 2022 22:12

Paco napisal/-a:Bat?


Ta ma 500 moj pa 625.

https://www.grasca.si/elektricno-gorsko ... 20-cr-2022

Tega sem pa zase vzel v XL izvedbi pa z drugo rockshox revelation rc zračno vilco, ker te sr suntour vilce so na fedre in slabe. To je bil najslabši del renta biciklov.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a andrejv » Ne Nov 13, 2022 22:42

Kot ste sami ugotovili, pred nakupom je izredno pomembno, da veste kaj boste s kolesom počeli. Če želite samo na družinski izlet od Kranjske gore do Belopeških jezer, potem je to čisto nekaj drugega, kot če boste šli na Kofce in se potem spuščali navzdol po trailih.

Zato, pred nakupom razmislite kaj boste počeli in si ga sposodite, da ga lahko preizkusite. Da vam bo jasno, kaj pomeni moč v klanec, kaj boste z njim lahko peljali navzgor in kako daleč.

Recimo jaz vozim MTBje že skoraj 30 let in sem lani prešel na svojega prvega električnega. Kker sem še v dobri formi, sem izbral takega z manjšo baterijo in šibkejšim motorjem, samo 370 W moči. Ampak zato ima kolo samo 17 kg, kar je peresno lahko za e-bike. Teža je pomembna seveda pri vzponih, še posebej če je kolo treba nositi ali porivati (tudi e-bike ne zmore vsega), pa tudi pri spustih je važno, da je kolo okretno in lažje.

Zame je taka nižja moč dovolj. Srčni utrip mi zniža za 10 udarcev in zvozim tudi strme poti (vlake, pešpoti), ki jih prej nisem mogel. Z osnovno baterijo naredim približno 1200 višincev in 30 km, imam pa še dodatno baterijo če jo potrebujem.

Cena takega kolesa pa... no tam 3x ali 4x dražje od tega kar ste tu omenjali. Noben hobi ni poceni..

Včeraj sem z njim šel po Srednječavenski prečki:

https://www.strava.com/activities/8107432959

Slika
Slika

Pred nekaj tedni na Rodico:

https://www.strava.com/activities/7983435660

Slika

Tole pa je na Golovcu:

Slika
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5988
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Nov 13, 2022 23:23

Jaz sem tudi pred ca 15 leti fural nekaj in sem si naredil precej spimpan bicikel, ki ga imam še vedno. Takrat me je koštal več kot ta dva oba skupaj. :)

Skoraj identičen temu:

Slika

Sam zdaj rabim za druge namene, jasno bom šel pa tudi sam na kakšen malo bolj zahteven tour, kar mislim da nebi smel bit problem.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5988
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Nov 15, 2022 09:11

Še moj. Zdej pa sam še vreme pa gremo. :D

Slika


Btw: andrejv, ti imaš clipless pedala gor če prav vidim, kako se obnese to na mtb?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a andrejv » To Nov 15, 2022 15:02

AEgir napisal/-a:Btw: andrejv, ti imaš clipless pedala gor če prav vidim, kako se obnese to na mtb?



Imam SPD pedala, na tem taka širša, da lahko vozim na spustih lažje odpet. Ali pa recimo po takih izpostavljenih potkah. Sicer pa imam SPD pedala že 25 let in sem prepričan, da je v hrib to nujno potrebno, če hočeš res dobro kolesarit.

Jaz sem bil na začetku bolj XC moutanbaiker in sem vozil tudi navzdol zapet, šele v zadnjih letih se privajam, da si noge odpnem na spustu.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5988
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Nov 15, 2022 20:11

Jaz imam podobne. Shimano dx in imam zdaj dilemo jih dati na tega ali ne. Verjetno jih bom dal.

Tele:

https://www.mbr.co.uk/reviews/pedals-pr ... ess-pedals
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a weta » To Nov 15, 2022 21:30

Kolesarjenje po planinskih poteh, gozdnih cestah, vlakah in prosto po gozdu doloca in ureja ustrezna zakonodaja.
Ne morem kopirat linka, ampak v googlu je prvi zadetek če vpiseš kolesarjenje po planinskih poteh.

Toliko, da ne boste rekli da niste vedeli
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5988
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Nov 15, 2022 21:51

Ni tožnika, ni sodnika. :mrgreen:
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: E-bike - nasveti uporabnikov in mnenja

OdgovorNapisal/-a andrejv » Sr Nov 16, 2022 12:33

weta napisal/-a:Kolesarjenje po planinskih poteh, gozdnih cestah, vlakah in prosto po gozdu doloca in ureja ustrezna zakonodaja.
Ne morem kopirat linka, ampak v googlu je prvi zadetek če vpiseš kolesarjenje po planinskih poteh.

Toliko, da ne boste rekli da niste vedeli


Poznam pravilnik še iz 90 let, ko je nastal. In ocenjujem, da je legalen ni pa legitimen, saj pavšalno prepoveduje kolesarjenje po vseh poteh, čeprav ni ustrezno dokazano, da tako kolesarjenje škodi naravnemu okolju.

Zato pri takem kolesarjenju vzamem v zakup, da me bodo prej ali slej ujeli in kaznovali. Ko me bodo, bom pač plačal kazen.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov