Fuzbal

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a Darh » So Dec 10, 2022 10:28

O fudbalerskih nebulozah.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Dec 10, 2022 10:51

Aaa, sem razumel kakšen praznik je, SVETA GOSPA FUZBALERSKA to pa bi se splačalo it proslavljat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » So Dec 10, 2022 12:03

Tut mene fuzbal ne zanima ravno. Preprosto ne razumem igre, niti ne vidim smisla, se manj pa razumem evforijo s tem v povezavi. Enako moja sinova, ceprav je eden celo nekaj let fuzbal zavzeto treniral.

Precej sem tudi zadrzan do kulture navijacev fuzbala. Se spomnim leta nazaj, ko so hrvaski fuzbalski navijaci prisli navijat v Kranjsko goro za njihove smucarje. Vse lepo in prav, ce ne bi s sabo prinesli primitivizma. Za primerjavo, rad grem na formulo. Tam sedimo navijaci Mercedesa in Ferrarija en zraven drugega, vsak navija za svoje, na koncu gremo vsi lepo domov brez busk, zmerjanja, prevrnjenih smetnjakov in razbitih izlozb.

Pri nas doma torej fuzbal in evrovizijo gleda in spremlja samo zena :)
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Dec 10, 2022 16:01

Uf evrovizija, tist je šele muka isusova. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Dec 10, 2022 17:51

.

Sem kar razočaran nad nekaterimi. Zakaj nekateri grdo govorite-pišete o nogometu, nogometaših?

Morda zadevo obrnemo in bi na forumu XY navtiko, navtike, jadranje, glisiranje, prenočevanje v zalivih, ..... obravnavali kot ....., neumnost, neumneže, trapce, ki se vozijo z dragimi plovili in trošijo drago gorivo od konobe do konobe. Bi vam bilo prav?

Pa dajte pokazat nivo, ki pripada kulturnim ljudem!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
matoz
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: To Jun 20, 2017 06:54

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a matoz » So Dec 10, 2022 18:24

Slika
zebra
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 10:44

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a zebra » So Dec 10, 2022 19:12

Veliko vas gleda prvenstvo, samo vam je nerodno povedati.
To je največji dogodek na svetu, razen vojn.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Dec 10, 2022 21:49

Ne stavi na to ker boš zgubil. :) Men je tako vseeno za fuzbal, da mi je res za malo stvari tako vseeno v življenju. Curling mi je spektakel v primerjavi s fuzbalom. Raje berem kako so toaster izuml na netu kot fuzbal gledam.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a MareC » So Dec 10, 2022 22:09

zebra napisal/-a:Veliko vas gleda prvenstvo, samo vam je nerodno povedati.
To je največji dogodek na svetu, razen vojn.


kdo si ti , da lahko sodiš :twisted: :roll:
zebra
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 10:44

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a zebra » Ne Dec 18, 2022 20:00

To je to.
Zato 80% ljudi gleda fuzbal.
lp
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Dec 19, 2022 00:14

Za kaj?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a fakinx » Po Dec 19, 2022 08:09

Zebra, prav imaš.
Pusti tiste ki ne razumejo, da smo ljudje različni in da nas ženejo različne strasti.
Tole včeraj je bilo pa resnično največ kar lahko nogomet ponudi. Poezija, neizmerna sreča in tragedija hkrati.
Neprecenljivo.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Dec 19, 2022 10:21

Jaz sem na primer rajši (ne posebno dobro) brcal žogo kot gledal, kako igrajo drugi; od gledanja mi pa še vedno največ veselja naredijo otroci, ki se nogomet igrajo, preden jih odrasli prisilijo, da to postane (vse prej kot lahko, in le za majhno skupino zelo dobro plačano) delo.

Angleška beseda šport je nekoč pomenila "hec, šala, zabava", ki jo počneš tako in toliko, da ti je pri tem lepo, čeprav se pri tem tudi s kom pomeriš, koliko kdo zna in zmore. In tisti, ki so to počeli - veliko tistih - so bili tudi zanimivi za drugi spol.

    Zdaj se je to razvilo (izrodilo?) v biznis, pri katerem množica plača, da s pijačo in prigrizki v roki gleda majhno skupino, ki res kaj počne, in kjer hočejo lastniki imeti v oblasti tako igralce kot gledalce. Po info, ki sem jih dobil pravkar minuli petek zvečer, naj bi v to smer v veliki meri šlo tudi jadranje - en plov naj bi pri foiling kajtu in foiling surfu že kar kmalu trajal še samo okrog 5 minut, kolikor imam občutek tudi, da bi radi, da traja attention span TV publike, in od ene do druge "pavze" za reklame.

    Lepo je sicer, da sta dva Slovenca pri tem dobra, npr. Toni Vodišek letos evropski prvak v formuli kite, pa da ima Tine Slabe zato, ker je tekmoval, organiziral tekmovanja in sodeloval pri razvoju opreme in tehnologije, razume pa tudi, kako deluje Mednarodna jadralna zveza (World Sailing), znaten vpliv pri razvoju v foiling windsurfanju, ampak ne vem, kako bi bile ribe (pa plavalci pa veslači pa...) vesele foilov, ki bi/bodo leteli skozi vodo blizu površine z okrog 40 vozli, zlasti če bi bilo uporabnikov tega poleti recimo nekoč desetino toliko kot zdaj plavalcev.

    Mislim, da bom imel priliko poskusiti tudi to (vem za nekoga, ki je rekel, da namerava poskusiti narediti različico majhne jadrnice s foili in se bi moralo dati priti zraven k poskušanju), ampak imam še kup vprašanj, na primer okrog tega, ali/kako bi to lahko množica takih lahko to počela (vsaj približno varno) v poleti gosto obljudenem morju.

    In mislim da alesjo in tovarišija ne bi hudo uživali pri lovu na s foili sesekljane ribe...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a weta » Po Dec 19, 2022 22:08

Marjan Tomki napisal/-a:Jaz sem na primer rajši (ne posebno dobro) brcal žogo kot gledal, kako igrajo drugi; od gledanja mi pa še vedno največ veselja naredijo otroci, ki se nogomet igrajo, preden jih odrasli prisilijo, da to postane (vse prej kot lahko, in le za majhno skupino zelo dobro plačano) delo.

Angleška beseda šport je nekoč pomenila "hec, šala, zabava", ki jo počneš tako in toliko, da ti je pri tem lepo, čeprav se pri tem tudi s kom pomeriš, koliko kdo zna in zmore. In tisti, ki so to počeli - veliko tistih - so bili tudi zanimivi za drugi spol.

    Zdaj se je to razvilo (izrodilo?) v biznis, pri katerem množica plača, da s pijačo in prigrizki v roki gleda majhno skupino, ki res kaj počne, in kjer hočejo lastniki imeti v oblasti tako igralce kot gledalce. Po info, ki sem jih dobil pravkar minuli petek zvečer, naj bi v to smer v veliki meri šlo tudi jadranje - en plov naj bi pri foiling kajtu in foiling surfu že kar kmalu trajal še samo okrog 5 minut, kolikor imam občutek tudi, da bi radi, da traja attention span TV publike, in od ene do druge "pavze" za reklame.

    Lepo je sicer, da sta dva Slovenca pri tem dobra, npr. Toni Vodišek letos evropski prvak v formuli kite, pa da ima Tine Slabe zato, ker je tekmoval, organiziral tekmovanja in sodeloval pri razvoju opreme in tehnologije, razume pa tudi, kako deluje Mednarodna jadralna zveza (World Sailing), znaten vpliv pri razvoju v foiling windsurfanju, ampak ne vem, kako bi bile ribe (pa plavalci pa veslači pa...) vesele foilov, ki bi/bodo leteli skozi vodo blizu površine z okrog 40 vozli, zlasti če bi bilo uporabnikov tega poleti recimo nekoč desetino toliko kot zdaj plavalcev.

    Mislim, da bom imel priliko poskusiti tudi to (vem za nekoga, ki je rekel, da namerava poskusiti narediti različico majhne jadrnice s foili in se bi moralo dati priti zraven k poskušanju), ampak imam še kup vprašanj, na primer okrog tega, ali/kako bi to lahko množica takih lahko to počela (vsaj približno varno) v poleti gosto obljudenem morju.

    In mislim da alesjo in tovarišija ne bi hudo uživali pri lovu na s foili sesekljane ribe...
se globoko strinjam, sploh s prvim odstavkom. Šport se dela, ne gleda,če se že gleda, se gleda otroke do 7 let.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a fakinx » To Dec 20, 2022 05:15

:shock:
OK, delajte (delajmo) šport, ampak to ne pomeni, da je zločin pogledati tudi profije, navijati in čutiti s svojo ekipo ali posameznikom.
Kruha in iger…

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov