Trčenje na Kornatih

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a evovii » To Jun 13, 2023 21:58

Evo kriv je jadralec.... da se boste lazje naprej kregali :wink:
https://www.morski.hr/policija-za-sudar ... MEVwFH15C0
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jun 13, 2023 22:55

Mater mi je težko bit tih..ampak bom..Je šla motorna prasica 5 m mim mene,2 taljana sta se nam pa smejala,ko smo lovil talerje in kozarce po mali mizici na takrat 8 m jadrnici.Oni so bili vsaj 14 meterski z dvema lepima špurama vode zadaj..
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Sr Jun 14, 2023 01:38

evovii napisal/-a:Evo kriv je jadralec.... da se boste lazje naprej kregali :wink:
https://www.morski.hr/policija-za-sudar ... MEVwFH15C0

Morski.hr je bolj kot ena Lady ali neko drugo rumenilo. Malo sem pregledal večje medije po HR in noben ne omenja kdo naj bi bil kriv. Uradno pa sploh ne. Zaenkrat bo kar ostalo pri temu.
Desni bok zgleda kar ok. Le graja podrta okoli in okoli zaradi utrganih zadnjih stebričkov.
Slika
Levi bok tudi dokaj cel.
Slika

Glede na polomljen volan, podrobljen kokpit in povit bimini ter krmno platformo, je jadrnica dobila nalet v krmo (krma levo ni vidna na slikah). Roll-flok zložen. Glavno jadro je pri temu modelu spravljeno na boomu in na slikah meni ne izgleda, da bi bilo pred tem odprto. Najbrž je kontakt utrpel naprej boom, ki je polomil pred seboj vpet jambor. Pomoje jadrnica v tem trenutku ni plula na jadra (torej se jo smatra kot plovilo na mehanski pogon). Kar trdijo na morski.hr pa bi lahko šlo narobe kaj pri prehitevanju, če ni držala kurza npr. Drugače mi ni jasno kako bi lahko bili oni krivi s trkom v krmo.

Motornjača je zadela nekaj z levim bokom ter najbrž z dnom. Na levemu boku ima potrgano ograjo (desna le uvita), vendar ni vidnih večjih sledi po trupu. Ima še kdo kakšno idejo kje je tu šlo narobe glede na uradno objavljeno besedilo in slike? Mogoče kakšna dodatna opažanja?
mato
Admiral
Prispevkov: 817
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a mato » Sr Jun 14, 2023 06:59

H2O napisal/-a:
habibi Vll napisal/-a:Kaj pa, če je imel gliser vklopljen avtopilot in je še malo na malico.

Sploh ni treba it na malico. Lahko bi bil tudi za krmilom, pa mu ne bi uspelo pravočasno izklopit avtopilota in se izognit jadrnici, če bi v zadnjem hipu spremenila smer in mu presekala pot. Pa ne trdim, da se je to zgodilo...


Slabo montiran avtopilot.
Mato :wink:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 14, 2023 07:06

:?:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 14, 2023 07:10

evovii napisal/-a:Evo kriv je jadralec

Nemogoče :twisted:

Pa tolk so imeli jadralci za povedat čez ropotavnike :roll:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 14, 2023 07:26

gregor.n napisal/-a:brezogljičniki

:lol: :twisted:
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a CAR » Sr Jun 14, 2023 10:49

evovii napisal/-a:Evo kriv je jadralec.... da se boste lazje naprej kregali :wink:
https://www.morski.hr/policija-za-sudar ... MEVwFH15C0


Kdor je kriv in to se mora priznati pa bila jadrnica ali motorno plovilo. Tudi jadralci moramo biti pozorni ne glede na to ali plujemo na jadra ali brez.
Opažam pa, da so eni na forumu samo za to, da bi se kregali ali pa kontrirali.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Jun 14, 2023 11:51

Točka zate CAR, se strinjam.

Res ne vem zakaj pljuvati in stresati slabo voljo ali na jadralce ali na motorne.
Nikdar ne bomo vsi z vsemi istega mnenja in nikdar ne eni ne drugi nimamo istega dne in istega razpoloženja.

Količina zelo besedno močnih nastopov pa je na tem konkretnem forumu res kar obilna.


lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 14, 2023 12:03

Paco napisal/-a:Res ne vem zakaj pljuvati in stresati slabo voljo

Se strinjam. Dokler ni evovii napisal, da je kriv jadralec, je večina jadralcev besno pljuvala in stresala slabo voljo po "ropotavnikih" :roll:

Pa ne prvič.

Sploh ni pomembno, kdo je kriv za to nesrečo, odziv nanjo je zame samo še en dokaz sovraštva in nestrpnosti jadralcev do motornjakov. Ampak kot rečeno, sem se s tem že sprijaznil.

Seveda niso vsi jadralci takšni, jih je pa čisto preveč za moj okus.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Sr Jun 14, 2023 16:35

polanc napisal/-a:Mater mi je težko bit tih..ampak bom..Je šla motorna prasica 5 m mim mene,2 taljana sta se nam pa smejala,ko smo lovil talerje in kozarce po mali mizici na takrat 8 m jadrnici.Oni so bili vsaj 14 meterski z dvema lepima špurama vode zadaj..


Malo pred 1.8. začnejo od obali Istre pluti Ita. motornjaki z neko posebno tehniko…. Glisiranje na meji … 45 ft in 13 vozlov… tudi meni dvigujejo pritisk, ko sem se včasih moral skoraj ustaviti ob tistih skoraj 2 m krmnega vala in sedaj, ko iščem nek sprejemljiv kot prečkanja…

Drugače pa vsi grešimo… eni bolj, drugi manj… sam sem 1.5. letos priglisiral mimo ene jadrnice v podaljšku Limskega na … 20 m… alternativa je bila, da se ustavim, ali obrnem za 90 stopinj…. Dve jadrnici sta pluli proti vetru in “žagali” severno…. Jasno je bil obrat potreben ravno takrat, ko sem že našel kurz med obe….

Očitno je del krivde za prevzel nase tudi krmar na jadrnici… je le pomahal malo v smislu… jah, spregledal…
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
ljubo
Admiral
Prispevkov: 1206
Pridružen: To Mar 09, 2010 07:36
Kraj: NOVA GORICA

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a ljubo » Sr Jun 14, 2023 17:42

:D i
H2O napisal/-a:
Paco napisal/-a:Res ne vem zakaj pljuvati in stresati slabo voljo

Se strinjam. Dokler ni evovii napisal, da je kriv jadralec, je večina jadralcev besno pljuvala in stresala slabo voljo po "ropotavnikih" :roll:

Pa ne prvič.

Sploh ni pomembno, kdo je kriv za to nesrečo, odziv nanjo je zame samo še en dokaz sovraštva in nestrpnosti jadralcev do motornjakov. Ampak kot rečeno, sem se s tem že sprijaznil.

Seveda niso vsi jadralci takšni, jih je pa čisto preveč za moj okus.


Dragi lepo sem se opravičil kaj naj napravim še. Naj slečem hlače. Povedal sem, s tem nisem hotel nikogar prizadet oziroma poniževat. Sam se ne čutim nič prizadet v odratnem še sam sem se pohecal na svoj račun in nisem hotel nikogar užalit.
Tako kot pri enih tako pri drugih so eni taki drugi drugačni. In verjamem, da v vsaki taki nesreči ni nihče naredil namerno. In kot sm napisal res me zanima uzrok te nesreč. Kratko so pa potegnili vsi udeleženi neglede na krivdo. Vidim pa, da ja mnogo se je spremenilo na tem forumu. Bodite v cvetju.
pomisli in zgodilo se bo
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 14, 2023 18:13

ljubo napisal/-a:Povedal sem, s tem nisem hotel nikogar prizadet oziroma poniževat.

Vem, da nisi Ljubo, pa tudi nisem prizadet, ali užaljen, ker sem se s tem že sprijaznil in me ne gane več.

Na začetku me je še motilo, oziroma mi ni bilo jasno, zakaj mi jadralci na morju kažejo sredinec, potem mi je pa prijatelj (jadralec) razložil, da jim grem na qrac, ker jim povzročam valove :roll:

Dokler sem imel gumenjake in manjše gliserje, se mi to ni nikoli dogajalo, čim sem nabavil večjo barko, so me pa začeli pozdravljati s fakičem :evil:

Očitno je sovraštvo in nestrpnost do motornjakov povezana z velikostjo njihovega plovila in višino valov, ki jih povzroča.

Zdaj imam spet 6 metrski čoln in mi nihče več ne kaže fakiča :D
mVolk
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Pe Jul 31, 2009 00:37
Kraj: Ljubljana - Bunarina

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a mVolk » Sr Jun 14, 2023 18:59

Veš kaj.. če vidiš fakiča je več kot očitno da preblizu voziš ;)
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Trčenje na Kornatih

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 14, 2023 19:07

Itak... vse kar je manj kot 100 metrov, je preblizu :mrgreen:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov