Kraja jadrnice!

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

Kraja jadrnice!

OdgovorNapisal/-a snwl » Po Jun 12, 2023 11:44

...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...
msisko
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Dec 08, 2022 16:28

Re: Kraja jadrnice!

OdgovorNapisal/-a msisko » Po Jun 12, 2023 21:57

Noro. Kaj naredite vi, ko zapustite plovilo vezano na pomol razen da zaklenete kabino? A ima kdo izkušnje, da mu je bila odtujena oprema sploh tista, ki ni zaklenjena v kabini. Mislim predvsem na nekajurne postanke, ko vežete plovilo v kaki luki in greste malo po mestu.
Uporabniški avatar
ljubo
Admiral
Prispevkov: 1206
Pridružen: To Mar 09, 2010 07:36
Kraj: NOVA GORICA

Re: Kraja jadrnice!

OdgovorNapisal/-a ljubo » Po Jun 12, 2023 22:41

msisko napisal/-a:Noro. Kaj naredite vi, ko zapustite plovilo vezano na pomol razen da zaklenete kabino? A ima kdo izkušnje, da mu je bila odtujena oprema sploh tista, ki ni zaklenjena v kabini. Mislim predvsem na nekajurne postanke, ko vežete plovilo v kaki luki in greste malo po mestu.

Jst pustim vse odprto in odklenjeno. Res je pa da redko zapuščam barko. Se mi pa je zgodilo, da je na Malem Lošinju dekle priplavalo na jadrnico, ko je bila zasidrana. No ko sem z nožem prikazal v kokpitu jo je jedrnato ucvrla nazaj. No nož sem slučajno imel v roki ker sem pripravljal kosilo.
pomisli in zgodilo se bo
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kraja jadrnice!

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Jun 13, 2023 07:08

Js mam sicer zaklenjeno ampak prit v plovilo ni neka znanost. Kak bokobran mi je že izginil pa SUP pred stanovanjem. Sicer pa bi lahko bilo huje. Kasko zavarovanje in to je to.
Jonc
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Apr 27, 2023 17:03

Re: Kraja jadrnice!

OdgovorNapisal/-a Jonc » Pe Jun 16, 2023 14:23

msisko napisal/-a:Noro. Kaj naredite vi, ko zapustite plovilo vezano na pomol razen da zaklenete kabino? A ima kdo izkušnje, da mu je bila odtujena oprema sploh tista, ki ni zaklenjena v kabini. Mislim predvsem na nekajurne postanke, ko vežete plovilo v kaki luki in greste malo po mestu.


Na pomolu sem največ par ur, da gremo malo po mestu ali na kakšen vidikovac, in takrat pustim vse odprto, pa kozarce, piksne ipd po kokpitu. Denarnico in telefone imamo itak s sabo. Drugače sem pa vedno na barki, kje pa čem bit, če sem na sidru.
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Kraja jadrnice!

OdgovorNapisal/-a modro morje » Pe Jun 16, 2023 15:31

Jaz praviloma pospravim kokpit (jadrnica), pol pa zaprem vhod v kabino z loputami in zaklenem. Mi je pa zdej na misel prišlo, da bi lahko odnesel, ali pa samo nekje v kabini skril tri ročke močnostnih stikal (hiša, sidro, motor), ki so odstranljive.
Navigare vivere est.
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Kraja jadrnice!

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Po Jul 31, 2023 16:29

modro morje napisal/-a:Jaz praviloma pospravim kokpit (jadrnica), pol pa zaprem vhod v kabino z loputami in zaklenem. Mi je pa zdej na misel prišlo, da bi lahko odnesel, ali pa samo nekje v kabini skril tri ročke močnostnih stikal (hiša, sidro, motor), ki so odstranljive.


Ja, jaz jih odnesem, če že kje pustim barko tako lahko dostopno - tako da elektrika je izključena in motorja se ne da zagnati. Če sem ravno nagajivo razpoložen, pa vtaknem v žep še zadnji priključni gambet škote... tako tudi odjadrati ni najbolj enostavno.
jurko123
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: So Sep 12, 2020 10:47

Re: Kraja jadrnice!

OdgovorNapisal/-a jurko123 » Po Jul 31, 2023 21:11

Zanima me, kako se te kraje dogajajo, razumem, da izklopijo vse GPS, AIS... ampak a ne obstaja en oddajnik pozicije, ki je gnan na baterijo in, ki oddaja vsakih par minut samo signal in ne porabi skoraj nič energije? Res ni kaj takega na trgu ali samo noben noče montirati?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov