Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Jul 24, 2023 22:01

zame je zmagovalec Konoba Jozo Unije 3x Kalamari uni vsi 5cm in krompir Kuhan brez majke mi uni trikotniki in kvadrati kuhani v slani vodi , 3x Karlovačko ma ni problem denar kvaliteta za se zjokat ,izgled za se zjokat : cena 100 eur oz to je kraja ce ne bi bil otok bi poklical policijo ker so me okradli.!!!
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Jul 25, 2023 08:44

Da ne bo tako hrčkasto, dajem eno severnjaško primerjavo.

Lani sva dva potovala na Švedsko in ker sva imela čas, sva šla pogledat v Warnemuende blizu Rostocka. Oni drugi je Šved in je poznal neko zelo znano gostinsko verigo z morsko hrano, pa sva šla not. (Mimogrede; v tem Warnemuendeju, ki za moje pojme ni čisto nič posebnega, plačaš samo zato, da prideš tja in vsi, ki si lahko tam privoščijo prenočišče hodijo naokrog kot purani...)

V tej nobl restavraciji grem na WC in se mi podplati nekam lepijo na sicer bleščeča tla. Že mora biti tako, pedantni Nemci imajo verjetno kako posebno žavbo.
Želiva naročit morsko hrano ampak cene so bile take, da ti trtico zlomi. Šved si je zaželel svežega osliča, pa bi ga porcija prišla 40 eur brez priloge! Ker sva že tam morava nekaj vzet in sva se odločila za kalamare. Jojjj, morjeplovci, če bi to dobil nekje na Jadranski obali, bi vse z polnim šusom priletelo v kuharjev obraz.

Kalamari so bili geometrijsko okrogli, "šlauh" je bil debel kak centimeter in pol. Na prvi pogled ok, le malo preveč rumenkaste barve. Ko si zagrizel v tistega šmenta, ti je vse padlo dol! Koluti so bili v bistvu koluti mokastega testa namočenega v olje, na sredini je bilo pa nekaj žilavega dobesedno kot nek O ring premera 3-4mm. Čeprav sva imela vsak svojo porcijo sva večino pustila na mizi, plačala in odšla. Cena 28 eur za porcijo teh holesterolnih žvečilk je bil še najmanjši problem! Pivo je bilo že takrat 7 evrov...
Na trajektu sva šprintala v brezcarinsko trgovino po viski, da sva se razstrupila, ker je vrelo po vampih kot pod Islandijo.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Jul 25, 2023 13:53

Mi pa imamo kar srečo s Hrvaškimi cenami:

- eurosuper 95 -> 1.46€/L
- eurodiesel 1.36€/L
- Kosilo v piceriji (na otoku M. Lošinj)
2 odrasla, 3 odroci 10-13 let, kar konkretni, 1 otrok 5 let, jaz spil 2 točena, otroci in žena coca cole, fante ne vem točno koliko, skupaj 80€ vključno z napitnino
- Kosilo v piceriji (na Susku), podobna zasedba 70€ vključno z nekaj napitnine vendar brez računa :)
- zelo dober pir v enem lepem kraju na Cresu zelo kvalitetno postreženo (kapljice na kriglu zmrznejo), lep ambient, senca -> 3.80€
- 1L mleka -> 98 centov
- 10 jajc -> 4€ (ta so res draga)
- aja pa bencin s kantami nalijem v čoln (pa ne zaradi dnarja, ampak da ja nebi kakšne vode fasal)

Za kontrast SLO, v LJ

- eurosuper 95 -> 1.46€/L
- eurodiesel -> 1.50€/L
- pica + točen pir, brez napitnine 20€
- 1L mleka -> 1.10€

Na prvo žogo bi rekel da mamo pri nas bolj "glupe" cene. Valda ne greš na dopust in hkrati misliš da boš še kaj prišparal v primerjavi z običajnim življenjem.

Pa mirno morje vsem.
Xilinx Vivado HLx trainee
francelj
Admiral
Prispevkov: 1080
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a francelj » To Jul 25, 2023 21:57

Hoj Kasaudio, smo tudi mi primerjali cene prvega dne počitnic še v Izoli s tistimi na Hrvaškem. Večinoma so bile hrvaške nižje. Tako v trgovinah, kot jutranja kava ali kosilo v lokalih. Res pa nikoli ne iščemo dragih. Mimogrede, še pica v Osorju se je bolj podražila lani kot letos, se nam pa še vedno zdi enako dobra.

Cena goriva je za današnje razmere pravzaprav ugodna. Če ne bi sprejeli pravil o regulirani ceni, bi enako kot prejšnja leta, na vsaki črpalki plačevali drugačno ceno. Moti pravzaprav samo "iznajdljivost" na posameznih črpalkah, ki daje slab vtis namernega natega.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Jul 27, 2023 10:11

Pravkar sem se nasmejal, me kliče prjatu, šel je v trgovino v ždrelcu. Z mornarko prej spijeta v lokalčku kapučino stane 1.80 eu ko se vračata iz trgovine pa pejva še enga spit napravi tocno drobiž za plačat a fali jos 40 centi sad je kapučino 2eu jebiga je poskupilo v roku pol ure.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jul 27, 2023 21:07

Ne pol ure 5 dni..
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a igorb » Pe Jul 28, 2023 08:43

alesjo napisal/-a:Pravkar sem se nasmejal, me kliče prjatu, šel je v trgovino v ždrelcu. Z mornarko prej spijeta v lokalčku kapučino stane 1.80 eu ko se vračata iz trgovine pa pejva še enga spit napravi tocno drobiž za plačat a fali jos 40 centi sad je kapučino 2eu jebiga je poskupilo v roku pol ure.


"vidi kolko ljudi ajde da dignemo cijenu",kaj bo dvignil ceno novembra ko so edini gosti potepuške mačke

.
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a MKN » Pe Jul 28, 2023 10:08

Privat črpalka Sumartin Brač, Eurosuper 1.83€. Kratko glisiranje čez kanal v Vrbosko, INA liter 1.46€
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a MKN » Pe Jul 28, 2023 18:50

Naj še malo pohvalim. Vez čez noč, muring na rivi v Supetarju, 15€.

MKN
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Jul 30, 2023 16:24

Sv grgur Arta
- 2 sladoleda
- Hoba v solati
- vegi burger s pohanim sirom (odličen)
- neki "mc nuggetsi" s pečenim krompirjem
- 3x veliki karlovaćki
,- 3x 1-1 špricer
- 2x 0.5l ice tea
- 0.5l voda v flaši

49€

Se mi zdi zelo ugodno sploh v primerjavi z golim. Tam me ne vidijo več nekaj časa ker je bil že lani rop sredi belega dne.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a CAR » Po Jul 31, 2023 08:24

AEgir napisal/-a:Sv grgur Arta
- 2 sladoleda
- Hoba v solati
- vegi burger s pohanim sirom (odličen)
- neki "mc nuggetsi" s pečenim krompirjem
- 3x veliki karlovaćki
,- 3x 1-1 špricer
- 2x 0.5l ice tea
- 0.5l voda v flaši

49€

Se mi zdi zelo ugodno sploh v primerjavi z golim. Tam me ne vidijo več nekaj časa ker je bil že lani rop sredi belega dne.

Ja Marino ima kar normalne cene, celo glede na to, da mora vse pripeljati iz Raba zelo ugodne. Je pa letos gostilna v ponedeljkih zaprta in to sredi sezone.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a bouton » Po Jul 31, 2023 11:33

Trgovina (market) v Zaglavu (pri Martinščici/otok Cres)

Slika

Deluje :) zelo zreli paradižniki.

Trgovka (domačinka) mi je pojasnila, da zelenjavo raje podarijo, kot da konča na smetišču. Vredno posnemanja!

Pa še ena od paradižnikov. V kampu Slatina (tudi pri Martinščici) imajo gedice s paradižniki in drugo zelenjavo. Vsak si jo lahko nabere kot želi. Zraven je nabiralnik za prostovoljne prispevke. Seveda je tak, da gre denar le notri, ven pa ga ne moreš vzeti ;)
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a omas » Po Jul 31, 2023 13:32

Včeraj v Vignju 4 breskve 4€. Pa še brez okusa so bile..
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a franc5e » So Avg 05, 2023 23:13

Rab trgovina Petra 1/4 lubenice 5 eur, breskve 1kg 5.5 eur...
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Kdo bo objavil najbolj GLUPO ceno na letošnjem Jadranu?

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Po Avg 07, 2023 23:23

Za primerjavo:
Te dni sem bil malo po Italiji in:

a.) V zgodovinski L Aquili sem v hotelu z štirimi zvezdicami za dve osebi plačal:
- 102 eur za dvoposteljno sobo z zajtrkom.
- 15 eur za 1l mineralne vode in flašo vina po okusu med Plavcem in merlotom

b.) V Firencah sem v hotelu z 4 zvezdicami tik ob starem mestnem jedru za dve osebi na dan plačal:
- 110 eur za dvoposteljno sobo brez zajtrka.
- 30 eur za parkirno hišo.
- zelo dobra pica na trgu pred palačo Vecchio, tik poleg Davida stane med 10,5 in 14,5 evri.
- v nedeljo so bili vsi muzeji zastonj! Ampak več kot glavne tri itak fizično ne spraviš skoz.

c.) Ker še vedno ne morem domov sem danes obstal v Kopru. Med potjo sem iskal eno sobo in vsi pajzelci na obali se začnejo nad 200 euri...

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 8 gostov