Brunirana Peč

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Brunirana Peč

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Sep 22, 2023 17:02

Mislim da se zadeva imenuje tako.

Dober dan.
Peč je črne barve in na posameznih mestih se je žal malce poskodovala in/ali tokom čiščenja s čistili matirala , lisasta itd.

kako te stvari rešujete.

je kako čistilo za brunirane zadeve ( če je to sploh ok izraz ) popravite me...da biu bilo zopet lepo črno mat ne lisasto in grdo...



Dajte pls odgvorite tisti ki mate izkušnje ne samo pametovat ... deal , če se seveda da na tem forumu ?
pojdi se z bikom bost!
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Brunirana Peč

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Pe Sep 22, 2023 19:57

Paco napisal/-a:
Dajte pls odgvorite tisti ki mate izkušnje ne samo pametovat ... deal , če se seveda da na tem forumu ?


Črna krema za čevlje. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sicer smo včasih brunirali z lanenim oljem. Segreješ, namočiš in očistiš, ko se shladi. Sam ne vem kako boš peč segrel.

Ballistol ima eno žavbo za puške. Tam se lepo popravi in ni treba pregret.

Pred leti sem vgradil kamin, na katerem je zaradi čistil odstopila barva. Karkoli sem kasneje nanesel je dol posmodilo, nato sem vse skupaj dobro sčetkal, porihtal z https://www.revivo.si/brunirno_sredstvo_black_night_1l in potem čez namazal z tungovim oljem. Ko se je čez nekaj dni strdilo na otip sem konkretno zakuril, da ga je zapeklo. To sem še dvakrat ponovil in po nekaj letih je še vedno kot bi ravnokar pobarval. Je pa ta nanos svetleč.
Samo brunirano z Ballistolom ali https://www.revivo.si/brunirno_sredstvo_black_night_1l bo takoj zrjavelo, tudi, če bo peč na suhem, zato namaži čez z tankim slojem firneža. Bolj vribaj, kot namaži, biti ga mora zelo na tanko. Sčasoma se bo strdil in se sploh ne bo videlo, da je namazano, rjavelo pa ne bo če bo peč suha.

Aja, še to;
Ker peči ne moreš namakat moraš par minut trajbat po površini z čopičem, da ne bo flekato.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Brunirana Peč

OdgovorNapisal/-a Paco » So Sep 23, 2023 13:34

Lepa hvala za izcrpno pojasnilo.

Lpp
pojdi se z bikom bost!
Panty Dropper
Štabni vodnik
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Okt 30, 2017 13:32

Re: Brunirana Peč

OdgovorNapisal/-a Panty Dropper » Ne Sep 24, 2023 15:32

Jaz ti lahko zrihtam namensko barvo za peči. Aegir jo je z njo pobarval, ti lahko pove kako se obnese.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Brunirana Peč

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Sep 24, 2023 18:17

Vrhunska barva.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Brunirana Peč

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Sep 24, 2023 19:33

Zaenkrat še ne bom barval, beležko si bom pa vseeeno naredil..

hvala

lpp
pojdi se z bikom bost!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov