Fuzbal

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

majval
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Maj 14, 2017 08:09

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a majval » Če Nov 23, 2023 05:51

Jaz pijem tole od prvoomenjenega ... dobra kot šus http://kotlarstvo-godec.com/de/page.php?16[/quote]

Ker sem iz tistih koncev, malo poznam zadevo...da se pri prvi referenci nič ne kuha, ampak je vse špirit + okusi iz Etol Celje oziroma kakor se že po novem imenujejo...Je pa res, da se tega ogromno proda in vsi pravijo, kako je dobro... :mrgreen: :mrgreen: Sam ne kupujem, ker poznam zgodbo...kupujem pa rume, ki so nekajkrat dražji in verjetno narejeni po enakem postopku... :oops: :oops:
Bolj malo je tistih, ki dandanes še kaj namakajo in kuhajo...špirit+ arome(barva, vonj, okus), so proizvodi novodobnih "destilarjev"... :oops: :oops:
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 735
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Če Nov 23, 2023 07:35

Tudi jaz sem od rumov, sem pa letos bil v Bosni na enem rojstnem dnevu kjer sem poskusil eno šljivovico res dobro, rekli so da je 2x pečena. Domov sem prinesel 2 litra in tudi moji prijatelji so rekli, da kaj takega še niso pili. Zato sprašujem, če se v slovenij dobi kaj, vsaj približno takega.
Tropinovc mi ne gre, ker smo ga doma kuhali. Še kot otrok sem pomagal nonotu in mi je ta vonj od tropin ostal v nosu, ki mi ne paše.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4655
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Nov 23, 2023 09:28

Jaz sem letos v 15ih litrih tropinovca tri mesece na soncu namočil 15kg drnjul in je nastala vrhunska pijača, niti sledu vonja po tropinovcu 8)
CAR
Admiral
Prispevkov: 2277
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Nov 23, 2023 09:32

Se strinjam z Alesjom, drnulovc je odličen in naraven.

Dobra in domača slivovka pa Bosna ali Srbija, tam še niso slišali za Etol.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a pinosat » Če Nov 23, 2023 09:55

majval napisal/-a:Ker sem iz tistih koncev, malo poznam zadevo...da se pri prvi referenci nič ne kuha, ampak je vse špirit + okusi iz Etol Celje oziroma kakor se že po novem imenujejo...Je pa res, da se tega ogromno proda in vsi pravijo, kako je dobro... :mrgreen: :mrgreen: Sam ne kupujem, ker poznam zgodbo...kupujem pa rume, ki so nekajkrat dražji in verjetno narejeni po enakem postopku... :oops: :oops:
Bolj malo je tistih, ki dandanes še kaj namakajo in kuhajo...špirit+ arome(barva, vonj, okus), so proizvodi novodobnih "destilarjev"... :oops: :oops:


Hvala za informacijo, kolega jo nabavlja, pa včasih vzamem kak liter, imaš prav, dobra je, po okusu, v pridelavo se nisem spuščal, pravtako ni to moja najljubša pijača :lol: Če se v družbi in z obiski spije liter vilme v enem letu, je dosti. Sicer je pa že povsod tako, če sam ne delaš, ne moreš več nikomur zaupat
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 735
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Če Nov 23, 2023 19:51

CAR napisal/-a:Se strinjam z Alesjom, drnulovc je odličen in naraven.

Dobra in domača slivovka pa Bosna ali Srbija, tam še niso slišali za Etol.


Sigurno tudi v Sloveniji kdo kuha kaj dobrega na star način, zase in ožji krog znancev. Je pa težko priti do njih, če ne poznaš. Verjetno bi kakšen liter tudi prodali, ampak se bojijo davčne.
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a pinosat » Če Nov 23, 2023 22:54

Bavarko napisal/-a:Sigurno tudi v Sloveniji kdo kuha kaj dobrega na star način, zase in ožji krog znancev. Je pa težko priti do njih, če ne poznaš. Verjetno bi kakšen liter tudi prodali, ampak se bojijo davčne.


Jaz pri svojem delu dobim pri ljudeh letno kar nekaj litrov slivovke, tista je sigurno domača, ker mi jo podarijo v zahvalo za urejeno TV, samo jaz je ne pijem, jo podarim dalje.
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 735
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Če Nov 23, 2023 23:16

pinosat napisal/-a:
Jaz pri svojem delu dobim pri ljudeh letno kar nekaj litrov slivovke, tista je sigurno domača, ker mi jo podarijo v zahvalo za urejeno TV, samo jaz je ne pijem, jo podarim dalje.


Jaz dobim koledarje in svinčnike z logotipi podjetij, redko kakšno botilko vina, zamenjaš za dobro slivovko? :lol: :lol: :lol: :lol:
nac
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a nac » Če Nov 23, 2023 23:28

pinosat napisal/-a:
Bavarko napisal/-a:Sigurno tudi v Sloveniji kdo kuha kaj dobrega na star način, zase in ožji krog znancev. Je pa težko priti do njih, če ne poznaš. Verjetno bi kakšen liter tudi prodali, ampak se bojijo davčne.


Jaz pri svojem delu dobim pri ljudeh letno kar nekaj litrov slivovke, tista je sigurno domača, ker mi jo podarijo v zahvalo za urejeno TV, samo jaz je ne pijem, jo podarim dalje.


…mogoče je voda notri,saj ne veš,če daš kar naprej,…. :wink: :D
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a pinosat » Če Nov 23, 2023 23:36

nac napisal/-a: …mogoče je voda notri,saj ne veš,če daš kar naprej,…. :wink: :D


Ne, si izlijem kak ml, pa probam ... ampak slivovka mi ne sede, čeprav diši, bolj iz radovednosti ... :lol: :lol: :P :P
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4655
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Nov 24, 2023 08:26

Bavarko napisal/-a:
CAR napisal/-a:Se strinjam z Alesjom, drnulovc je odličen in naraven.

Dobra in domača slivovka pa Bosna ali Srbija, tam še niso slišali za Etol.


Sigurno tudi v Sloveniji kdo kuha kaj dobrega na star način, zase in ožji krog znancev. Je pa težko priti do njih, če ne poznaš. Verjetno bi kakšen liter tudi prodali, ampak se bojijo davčne.

Lani mi je sosed za rojstni dan dal eno flašo viljamovke, slovenske, tako dobre še nisem pil, vonj in okus perfekten, ga vprašam, kje jo je dobil. Slivovko pa mi je pred leti večkrat prinesel znanec iz Požege, srbija, dvakrat pečeno :wink: boljša kot katerikoli viski, če pride kaj v slo, mu bom naročil. l.p.alesjo
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4430
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Nov 25, 2023 13:35

Srbska ali bosanska slivovka znata biti dobri, ampak zelo radi pretiravajo z metilcem. Redki ga med peko dobro ločijo od žganja. Doslej sem zelo poredko naletel na res dobro balkansko slivovko brez metilnega alkohola. V Srbiji sem v glavnerm pil šumadijsko in južneje in skoraj vse so bile spuščene čez hrastovo skorjo, ali oblance, da je bila "lepo" rjava. Tudi to me moti pri njihopvih slivovkah. Je pa po drugi strani skoraj vedno prvovrstno žgana dunja. Za mene je to najboljši balkanski šnops, slivovko ali hruškovec je pa bolje poiskat pri nas v Sloveniji. Če se z kmetom vnaprej dogovoriš, da izkoščiči slive, ali še bolje češpje, potem pa itak...
In vedno moraš nakupit dovolj, da ti vsaj kako leto stoji v kleti v temi. Kdor je neučakan lahko pospeši staranje tako, da steklenico zavije v temno folijo in jo da v prtljažnik avta. po mesecu dni bo "stara leto dni". :wink:
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5986
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Nov 25, 2023 13:52

Dunja je res dobra. Ko sva hodila na morje v čg z mojo sem vedno na tržnici kupil kakšno in je bla super.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
zebra
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: Ne Mar 14, 2010 10:44

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a zebra » So Dec 02, 2023 19:24

Bo težko, ampak............
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4655
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Fuzbal

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Dec 02, 2023 20:44

Bo težko, ampak, če spiješ eno dobro žganje bo vse lažje :lol: :lol: :lol:

Kdo je na strani

Po forumu brska: lme in 7 gostov