PROŠNJA, a ma kdo kakega mojstra za nastavit gorilec oljni?

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

PROŠNJA, a ma kdo kakega mojstra za nastavit gorilec oljni?

OdgovorNapisal/-a Paco » To Okt 17, 2023 19:24

Thx

lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: PROŠNJA, a ma kdo kakega mojstra za nastavit gorilec oljni?

OdgovorNapisal/-a motorni » To Okt 17, 2023 21:52

-ugasneš napajanje
-kupiš novo šobo.
-kupiš nove filtre
-zamenjaš
-prižgeš
-malo zapreš zrak, da plamen začne svetiti, kar pomeni da so v njem saje, torej premalo zraka
-nato odpiraš zrak toliko časa da plamen ne sveti več rumeno. Sedaj bo v dimnih plinih majhen prebitek kisika.

Aja, še odgovor na tvoje vprašanje, nekajkrat sem dobil mojstra iz firme EVJ, napravil je približno isto le da je meril procent kisika v dimnih plinih in je bila nastavitev bolj natančna.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: PROŠNJA, a ma kdo kakega mojstra za nastavit gorilec oljni?

OdgovorNapisal/-a Paco » To Okt 17, 2023 22:26

Cool motorni.

Narediš EXT 3 ali EXT 2 particijo, seveda ne smeš pozabit na home in SWAP obvezno, po svoje je tudi lepo da daš VAR in SRV na svoji partici sploh če misliš Suse gor dajat ja pa ne pozabi ...
Je majstr to naredu pis of kejk ,
p.s.Pa napisan info je danes popolnoma obsolete tko da časi so šli naprej, je pa približno toliko analogno napisano kot tvoje.

Namen dober manjka pa mi predznanja :mrgreen:

brs

zmanjkal me je že pri odmiku elektrod in nato kje se J+ luft štela pa tko. Mi seka dim na revizijsko luknjo nazaj v prostor
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: PROŠNJA, a ma kdo kakega mojstra za nastavit gorilec oljni?

OdgovorNapisal/-a bojan11 » To Okt 17, 2023 23:09

WTF, a ni to navtični forum?!
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: PROŠNJA, a ma kdo kakega mojstra za nastavit gorilec oljni?

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Okt 18, 2023 06:50

Bojan, Vzameš WTF prstek itd.

Običajno sicer nimam navade dajat tako lepih nasvetov a v rubriki "Vse kar ne spada nikamor" se lotiš kritizirat, si neproduktiven pa po vrhu vsega še nesramen. Če si mislil nekoga opozoriti na napako se to naredi mnogo kulturneje.
Forum nekoč; in pri nekaterih ni bil samo "YT" kanal kamor si prišel jokat svoje navtične probleme ampak tudi skupnost ljudi ki se tudi osebno poznajo in pomagajo. Tudi posranih postov je bilo takrat mnogo manj ker se ni pisalo za frustracijo ven metat pa še poznali so te pa ti je bilo mal neroden rečt enmu k si pir z njim pil še mesec ali dva nazaj , "WTF man ajd ti kva tle išeš če pojma.."

Ker je seveda to temo "posral" brez zveze me zanima , kaj točno si hotel s svojim postom doseči ? zato da te bodo tudi ostali razumeli.

a. Nekoga ali mene opozoriti na nekaj - v tem primeru kot sem omenil je kultura bolj v kakcu ?
b. Samo pač posrati nekoga ali temo , da ti bo lažje ali ker pač nekaj moraš napisati ?

ajd pa dober veter vsem in suhe noge dečki vošm, da ne bo brez dobre morjeplovske želje ostalo
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: PROŠNJA, a ma kdo kakega mojstra za nastavit gorilec oljni?

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Sr Okt 18, 2023 07:58

WTF nima nobenega prstka, WTF je podobno kot npr “a se hecas” “kaj za enega hudica” itd. Cisto splosno je bil komentar na to ce ni to navticni forum. Ce bi pa hotel omenjati kaksne “prstke” bi pa napisal “Fuck you”
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: PROŠNJA, a ma kdo kakega mojstra za nastavit gorilec oljni?

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Okt 18, 2023 08:28

Kot sem rekel bolj boga kultura, saj si rekel v naslednjem postu, za tiste ki znamo brati.

No daj bodi zdej do konca možak pa povej kar sem vprašal če si že posral temo, kaj je bil namen da si se oglasil ?
Pomagal vsekakor nisi, torej ?
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: PROŠNJA, a ma kdo kakega mojstra za nastavit gorilec oljni?

OdgovorNapisal/-a modro morje » Sr Okt 18, 2023 09:08

Men pride nastavit en iz Kamnika, že petindvajset let. Ne delam glih vsako leto, mogoče vsako drugo ali tretje. Mu kar zaupam, pa tud ko pride dimnikar pogledat in zmerit, so vrednosti vedno ok. Pošljem kontakt na ZS.
Navigare vivere est.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4407
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: PROŠNJA, a ma kdo kakega mojstra za nastavit gorilec oljni?

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Sr Okt 18, 2023 13:41

Jaz pa kar po sistermu "motorni", le da sem zamenjal šobo z manjšo in tako z večjim kotom razpršitve in nastavil malce moder plamen. Kak teden nazaj je dimnikar meril pline in so dobri.
Zdi se mi, da je prevelika šoba glavna napaka strokovnjakov, ker potem vse skupaj gori premalo časa, kar pomeni saje in kondenz. Vse skupaj pa sesuje izkoristek sistema.
deepapnea
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Maj 14, 2015 20:23

Re: PROŠNJA, a ma kdo kakega mojstra za nastavit gorilec oljni?

OdgovorNapisal/-a deepapnea » Sr Okt 18, 2023 21:04

men je pršu nastavit Peter Žilnik iz c2c /lj - 041756999 sicer je lan omenju penzjom pa mislim, da je zdele sin v akciji...
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: PROŠNJA, a ma kdo kakega mojstra za nastavit gorilec oljni?

OdgovorNapisal/-a Paco » Če Okt 19, 2023 18:59

Najlepša hvala VSEM !
pojdi se z bikom bost!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: PROŠNJA, a ma kdo kakega mojstra za nastavit gorilec oljni?

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Nov 03, 2023 13:56

Nam v firmo pride Krštinc iz Ljubljane.mislim da je.Prjazni fantje in vedo kaj delajo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov