Spam

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Spam

OdgovorNapisal/-a H2O » To Dec 06, 2016 10:15

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 15:24, skupaj popravljeno 1 krat.
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

OdgovorNapisal/-a klemn » To Dec 06, 2016 10:53

preprosto ignoriraš
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Dec 06, 2016 11:26

Težko jih je ignorirati, ker jih je preveč. Bo treba blokirati spam pošto.
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » To Dec 06, 2016 11:32

Koda foruma šteje približno toliko kot povprečna starost plovil na forumu :) Spam in druge neprijaznosti so žal del tega. Verjetno obstaja plugin za to, kar opisuje H2O. Lahko pa to zrihta samo Admin.
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

OdgovorNapisal/-a klemn » To Dec 06, 2016 11:41

Prašejte, če vsi kupmo tiste superge kolk mamo kej popusta na količino :D :D :D
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Dec 06, 2016 23:19

Spam poste brišem tudi jaz, samo to je vedno dosti dela, konca pa ni.

Tukaj ste malo zašli iz vašega poznavanja internetnih zadev in prijavnih obrazcev. Koda foruma je res stara, vendar na točno taki isti deluje še vedno večina forumov! Ne na update-ani, temveč točno na tej isti... Je imela svoje prednosti in kakorkoli že, tudi pri nas res dela... Kaj manjka? Vsi mislite o lepljenu slik, tega tudi potem ne bo! Če to naredim, je to neskončna luknja na server, tega pa nočem.
Tako po kmečko, če lahko kdorkoli od vas naloži sliko, potem lahko nekdo, ki se malo bolj spozna naloži tudi viruse in podobno, predvsem nekaj, kar bo podrlo web page...

Glede prijav botov... Ne da se omejit, vsi imajo nekaj, samo ni rešitve! Imamo verjetno celo najboljšo zaščito in to je zdrava kmečka pamet in sreča, da je slovenščina zelo redek pojav (2 milj. folka jo razume, pa te fore...) in zato je boti, ki pišejo te prispevke ne razumejo... So pa očitno nekateri na ta način, da pustijo vse prazno...
V glavnem caka z registracijo je kar dobra, vse ostale so samo slabše! Mogoče še neka enačba, vendar napisana z besedami po slovensko...
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Dec 07, 2016 10:02

@admin
Brez zamere, ampak sem dobil obcutek da mislis da smo vsi malo neumni.
Kako pa lahko delujejo file.si slikomat, shrani.si, nenazadnje google Drive in Photo. Tam se šele uploada... :)

Pa mene te stvari niti ne motijo. Saj vse dela in tudi slike se da pripeti, le malo vec traja.

Moti me moderiranje, oziroma odsotnost le tega. To je tezava. Tebi je portal sekundarnega pomena, nekaj modov pa žene ego in poznanstva.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Dec 07, 2016 10:57

Joj, če je tako izpadlo, se opravičujem, nikakor ni bilo mišljeno, da ste vsi neumni. Samo mišljeno je bilo, da pač verjetno vsi pa tudi niste strokovnjaki za web zadeve, tudi jaz nisem!!!

Nemogoče je primerjati profesionalne firme, tipa google z enim našim smešnim serverskim prostorom, ki je zakupljen pri ponudniku... Vdor na server je možen tudi sedaj (to smo že imeli pred leti, ko nam je vse sesulo), če pa dovoliš upload od kjerkoli, potem pa sploh... To je luknja in konec.

Če že omenjaš profi firme z miljardnim prometom, tisti se pa znajo it, seveda so stalne trče napadalcev, vendar to tudi sproti blokira ekipa nekaj tisoč največjih strokovnjakov sveta.
Na drugi strani Shrani.si, ja oni niso ravno google, vseeno pa so krepko nad nami, imajo team, ki to postavlja, regulira, blokira...

Uploadanje slike ni enostaven proces in konec, če želiš zaščititi serverje. Lahko pa to odpremo, pa bomo videli, samo naj se javi nekdo, ki bo bedel nad vdori, nekdo, ki se na to spozna. Jaz to ne znam, niti nimam časa za to. Pa še nekaj, upload slike nima veze z verzijo foruma, to lahko v 10 minutah odprem tudi na tej verziji...
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Sr Dec 07, 2016 19:10

Za reševanja spama obstajajo "captcha" plugini za phbb forume. Trenutna aktualna različica foruma je 3.1 oz. 3.0 stable. Tale naš ne vem katere verzije je, zagotovo pa ni aktualen. Z novimi verzijami so verjetno kaj bolje rešena zasebna sporočila, search, oblikovanje postov in druge funkcionalnosti. Trenutno recimo ne moreš prilepit slike iz facebooka, je enostavno ne prikaže. Z mojim prejšnjim postom sem imel torej v mislih predvsem te zadeve.

Dejstvo je, da vzdrževanje foruma na način, da je ta vedno up to date, zahteva kar nekaj človeka, zato nihče ne zameri (oz. vsaj jaz ne), da Admin temu ne nameni toliko časa. Glavno je, da imamo prostor, kjer delimo našo lju(bo)lezen :wink:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Dec 07, 2016 19:25

Ja je res, captcha je tisto, kar lahko precej omeji, to tudi imamo na forumu, je pa res, da je preenostavna... Za tiste, ki ne veste kaj je to, to je tista slikica s par črkami, ki jih moraš prepisati v okno, da potrdiš, da nisi robot... Vendar to ni rešitev, današnji roboti to preberejo (OCR) in tudi robot zna to vpisati pravilno! Je res, da novejši modeli naredijo tekst zelo težko berljiv, kar je bolje, še vseeno pa ni zanesljivo, da ne bo spama!

Mi imamo sedaj dvoje, prvo je captha, drugo pa je to, da piše po slovensko, da ne smeš izpolnjevati profila pri registraciji. To nam blokira res veliko večino neželenih prijav, se pa vedno kakšna tudi pojavi. Ne vem, mislim da to ni preveč moteče.

Kot že rečeno, enkrat bomo tudi to premetali na verzijo 3, samo to zahteva čas in pa bojim se, da imam jaz premalo znanja za to. Problemi z bazo so lahko zelo hitro tukaj, potem pa je to rešljivo samo nekomu, ki te zadeve dobro pozna, se z njimi srečuje vsak dan, ne samo malo, tako kot jaz.
Se strinjam, nova verzija je lepša, ima več funkcij, več smajlijev, pa povezav, konec koncev tudi različne uploade, boljšo administracijo oziroma lažje moderiranje tem, itd...
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Dec 07, 2016 19:32

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 15:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Dec 07, 2016 19:43

Ja H2O, to je vse super, samo tudi to ugotovijo s časom... Potrebno bi bilo to menjati recimo vsaj 1x na mesec... Da se spreminja in pa da nas rešuje naša slovenščina, ker je skoraj nihče na tem svetu ne razume. :lol:

Če pogledate recimo stran od phpBB se lepo vidi, da imajo isti problem, kot mi, pa so zadaj res stručkoti in ljubitelji prostovoljci iz vsega sveta! Rešujejo ga tako, da ti napišejo, da poglej v sliko v njihov logo, pa tam nekaj piše... Seveda je to super, samo v pol leta bodo to ugotovili in evo ga, treba je zamenjat...
V glavnem, če se ti kot oseba lahko prijaviš, torej je nekako rešljivo vse skupaj, potem bodo tudi roboti to znali slej ko prej. 100% rešitve žal ni, vse skupaj je vedno, kaj pa če... Sicer pa imamo pri nas na način, ki sva si ga izmislila jaz in en moj prijatelj kar dosti miru. Že nekaj let se uspešno branimo, le v zadnjem času so nas malo bolj napadli...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Dec 07, 2016 19:44

admin napisal/-a:Se strinjam, nova verzija je lepša, ima več funkcij, več smajlijev, pa povezav, konec koncev tudi različne uploade, boljšo administracijo oziroma lažje moderiranje tem, itd...

Kar pa še ne zagotavlja kvalitetnih prispevkov članov foruma. :wink:

Smajlijev je dovolj že sedaj, tehnika moderiranja zadovoljiva, manjkajo edino uploadi fajlov in fotk. Ampak kot praviš je to iz varnostnega vidika rizično oz. zahtevno pedenat. Če se tu najde kakšna rešitev bo to poenostavilo objavljanje in mogoče vzpodbudilo kakšnega člana več, da objavi kakšen potopis, dosežek, motažo, problem...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Dec 07, 2016 20:44

Se strinjam Marchi, bomo povrnili staro slavo in mislim da se bo tudi pojavilo več dobrih prispevkov. Da smo si na jasnem, tudi sedaj je kar precej dobrih, vendar jih zasenčijo traparije, tračarije in prepiri...

Pri update-u na novo verzijo bom vključil še to "luknjo" z dodajanjem fotografij. Če bo vse delovalo in ne bo vdorov, potem bo ostalo, drugače pa žal ne.
Je pa pri tem še en problem. Tega materiala se bo s časoma nabralo kar veliko, slike so velike in pojavila se bo potreba po ogromni količini serverskega prostora. To pa spet pomeni bolj komplicirano administracijo in pa predvsem večji finančni zalogaj za gostovanje. To bodo morali pokriti oglaševalci, drugače nima smisla.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Dec 07, 2016 20:58

Mogoče kakšna avtomatika ob nalaganju zmanjša fotke na manjšo resolucijo tako da kilaža ne bo tak problem. Mogoče pri fajlih zna biti problem, če bi kdo pripopal .pdf 1GB.
No ja, če bo upgrade, super, če pa ne pa tudi dobro, samo da se kaj zanimivega piše.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov