Proxy

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Proxy

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Jan 08, 2023 23:37

Pred časom je bil cel "halo " ker se določene ameriške strani pa trgovine ne da dostopat brez proksija zard GDPR-ja ipd EU smehov ROFL ...well družba draga tudi tale forum je tako paranoičen, da se ga ne da od povsod dostopat brez proxija :twisted: :evil:

vse kar sem uspel reči sam sebi je WTF , kot da smo Nasa pa kartel pa še kaj skupaj, da je treba dostope omejevat lokacijsko ...

no ..lepo vas je brati pa čeprav čez slooow proxy kt pes.

lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Proxy

OdgovorNapisal/-a modro morje » Po Jan 09, 2023 06:00

Hm, meni je delalo iz Japonske in Dubaja brez težav.
Navigare vivere est.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Proxy

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Jan 09, 2023 11:57

@Paco:
    Ko sem se zadnjič (2015 ali prej) srečal s tem, ni bil problem pri forumu Morjeplovec, ampak pri ponudniku gostovanja, kjer je ta nameščen. Takrat sem stopil v stik z njimi z natančnimi podatki (od kod in v kakšnih okoliščinah ni bilo dostopno) in so poištimali, da je bilo.

    Problem je tedaj bil parameter, koliko velika je domena, iz katere dostopaš, in napaka v tem, da so npr. za Rusijo (Tepeš se ni mogel prijaviti z olimpijade iz Sočija, nekdo drug ne iz Kitajske...) pri ponudniku imeli velikost default bufferja pričakovanih IP-jev premajhno za tako velike domene (in trajanje, koliko časa v njem hrani IP, s katerim je kdo pristopil v sistem ponudnika gostovanja predolgo) in ko je bilo to polno, ponudnik (in morejplovec) ni bil dostopen iz tiste domene, dokler kateremu od shranjenih IP naslovov ni potekla veljavnost in se je prostor sprostil.

    Pri tem je dobro imeti v mislih, da je v domeni, od koder kličeš, tvoj IP dinamičen (in če se premakneš z lokacije na lokacijo praviloma isti uporabnik dobi drugega, tako da lahko en sam uporabnik iz domene zapolni premajhen prostor, privzeto - po defaultu - namenjen za majhno, tu pa uporabljan pri preveliki domeni).

    Če uporabljaš Proxy pa pristopaš na forum z njegovim naslovom, ki pa je bodisi stalen, bodisi iz ene od domen, za katero ponudnik nima premajhne nastavitve, do te težave ne pride.

    Takrat mislim da sem jih poklical in so za Rusijo in Kitajsko (pa mogoče še kako domeno) ustrezno spremenili parametre in je to od tedaj naprej delalo.

    Če torej sporočiš ponudniku, kjer je zdaj forum, od kod so težave z dostopom - in če tehnik ne bi vedel, zakaj gre, mu daš povezavo na tole pojasnilo - bi moral to rešiti s spremembo parametra za tisto domeno v nekaj minutah.

    MareC, ki je občasno napisal kaj o tem, da gleda IP-je prijavljenih na forum (tudi skritih) bi lahko vedel ali vprašal admina, pri katerem ponudniku zdaj gostuje forum, od tam pa potem dobiš tel ali email. Takrat pred leti mislim da je bilo to hitrost.com in e-mail info@hitrost.com
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Proxy

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Jan 09, 2023 19:50

Ne bom hin uzel, pač ne bom bral .
O zastarelosti pristopov pa se kot oseba iz IT veje ne mislim spuščat , ker bo samo kreg .

Gre za neprofiten forum za katerga ne plačujemo nobene članarine in pač določena stopnja tolerance naj bi bila razumljiva, kdor pač hoče biti gor..Občasne frustracije pa tudi prenese :mrgreen:
pojdi se z bikom bost!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti