Klub Morjeplovec

Obvezno preberi!!!

Moderator: moderator

Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

Klub Morjeplovec

OdgovorNapisal/-a Joško » Po Okt 26, 2009 20:01

Zanima me, kakšna se vam zdi ideja o ustanovitvi kluba Morjeplovec. Osnovna zamisel je, da bi imeli člani kluba določene popuste pri nakupu opreme ali storitve. Izhajam pač iz tega, da smo med forumaši tudi ponudniki navtičnih storitev. Korist pa bi imeli prav vsi.
LP
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Po Okt 26, 2009 20:07

Tudi to je bilo v obravnavi na enem od srečanju, vendar smo se po tehtnem razmisleku skoraj soglasno odločili, da ostanemo samo ljubitelji morja - Morjeplovci.
Če pa poiščeš temo (da ne bom sam iskal in brskal po postih, ker mi potem tega zbriše), pa boš prebral zakaj.

V svoji ponudbi nautičnih storitev in artiklov pa ponudi popust na podlagi foruma Morjeplovec in če bo zadeva zanimiva, se ti zagotovo oglasimo.

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » Po Okt 26, 2009 20:12

Hoj,
načeloma sem tudi jaz za, zakaj pa ne, vendar bi morali štartati na malo višji nivo in res sestaviti klub, ki bi bil dejaven tako z morjeplovske strani za laike kot s strokovne strani. Torej prirejati prireditve, tekmovanja,dneve odprtih vrat in še in še...
To je sicer moje mišljenje tako na hiter, ker smo bili sedaj s kolegi na eni ideji o ustanovitvi kluba ,sicer za drugo področje ampak point je isti. Če klub ne dela transparentno in člansko,
za kar tukaj ne dvomim, postane hiter domena samo nekaterih članov in to vse skupaj pride zeloooo hitro do razpada kluba in slabe volje med člani (tudi osebne zamere).
Fiat Justitia ... Some day....
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4390
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Po Okt 26, 2009 20:12

Smo pred časom že resno govorili o tem in skupaj ugotovili, da zaenkrat ostane samo tako neformalno, kajti vsako ustanavljanje pravnega subjekta za sabo potegne nemalo dela, stroške, pobiranje članarine, evidence, zaključne račune.... vglavnem en kup problemov. Lahko pa kakšno zopet rečemo na naslednjem srečanju, pardon Martinovanju.
lpg
https://medisken.si
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » Po Okt 26, 2009 20:17

Me je že Novinec prehitel z postom le ,da sem jaz, mislim napisal to kar je on samo napisal (če se motim me popravi) naj poiščemo v drugem postu.
Osebno sem mnenja ,da je veliko bolj luštno ko je vse tako bolj amatersko. :oops: :P :oops:
Fiat Justitia ... Some day....
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Po Okt 26, 2009 20:43

Ja Novinec, sem našel objavo in resno debato na to temo. Ker pa me na Martinovanju žal ne bo, pa pričakujem sveže novice na to temo. Vsekakor pa Morjeplovcem lahko vedno ponudim kaj iz svojega programa in sva z Adminom že na vezi.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Okt 26, 2009 20:52

Ja, smo veliko o tem razpravljali, Luftar nam je pripravil že tudi statut. Praktično je vse pripravljeno, samo kot smo takrat že ugotovili, ne vem, če ima smisel...
Z uradno registracijo kluba ali društva postanemo pravni subjekt ali po domače firma. To pa pomeni računovodstvo, zaključni račun, račun na banki, stroške računovodstva, stroške vodenja računa na banki, kup papirjev in dodatnega dela za člane... Seveda je lahko tudi kakšna prednost, samo se mi zdi, da od države na račun tega ne bomo dobili kaj veliko EUR-ov...
Smo pa že sedaj Klub ali karkoli že, le da nismo registrirani. To je povsem OK, če ne poslujemo navzven in samo organiziramo piknike in srečanja.
Mogoče bomo naredili neke klubske izkaznice, s katerimi lahko podjetja ponudijo dodatne popuste... Vse to lahko naredimo tudi brez uradne registracije kluba.

LP
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » To Okt 27, 2009 09:16

Uh, koliko krat , v mojem življenju, ko je bilo kaj lepo, ali pa je neka stvar lepo laufala, pa sem si rekel, kaj če bi še malce boljše, zakaj pa ne. Odgovor verjetno poznate. Mnogo krat sem uničil tisto ta lepo ker sem hotel imeti krasno.
Naj ostane lepo, saj je tako lepo :wink: .
Samo moje mišljenje in razmišljanje.
LP
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » To Okt 27, 2009 10:48

Vse smo se že pogovarjali pa še enkrat povem računovodstvo bo moj strošek.Ko bo tak daleč . Mislim da pa je vseeno glavno je da se mamo fajn in da se spoznavamo in družimo in si pomagamo en drugemo kar pa nam že zelo uspeva.
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » To Okt 27, 2009 19:01

Admin, se strinjam s tabo. Verjetno pravi klub potegne preveč dela, administracije itd. Pravi smisel bi bil, če bi bila na koncu tudi kakšna korist od vsega. Po pravici povem, da osebno niti nisem razmišljal tako daleč. Bolj mi je všeč ta zadnja ideja, z nekakšno izkaznico, s katero član izkazuje identiteto in pripadnost klubu Morjeplovec.
Ampak vaš in naš forum (ali klub) je po mojem mnenju že presegel vsa pričakovanja; prijateljski odnosi, druženja s pikniki, kakršnakoli pomoč pri iskanju opreme in nasveti so neprecenljivi in se ga ne da merit v denarju. Zato kapo dol vsem pravim (M)morjeplovcem.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » To Okt 27, 2009 19:29

v bistvu smo kot ena velka družina.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Okt 27, 2009 22:04

In res je,..... zelooooo lepo se družimo in se spoznavamo!

LP v želji, da se imamo še naprej tako lepo, s Forumom Morjeplovec!
Verjamem, da si Admin niti v sanjah ni mogel predstavljati velikosti tega foruma.

:lol:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Sr Okt 28, 2009 12:19

Se malo pa bomo prehiteli Facebook in Skype.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Okt 28, 2009 12:41

Prav imaš Car, baje Admin za drugo leto pripravlja še angleško in nemško verzijo Morjeplovca, ..... pol pa bo hudič, ko bo spodaj pisalo:
trenutno na forumu: 117.217 članov (Miha, Car, Novinc, Franz Helmut, John, Kela, Cigu, Boat, Mujo, Haso, Pegula,....) in 31.202 gostov, vsega skupaj članov 999.768. (še mal pa miljon) :lol: :lol: :lol:

Pa LP do takrat :wink: :roll:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Okt 28, 2009 19:45

Haha, Novinec, si pa Car! :D :D
Malce besedne igre z vajinimi vzdevki...

Ah, tako veliki pa spet ne bomo postali, saj je SLO čisto lepa. Sedaj nam bosta g. Pahor in ga. Kosor priigrala še bolj prijateljske odnose z južnimi sosedi, pa bo, haha.

Izkaznice za člane pa bodo! Še malo razmislim kako in kaj in bodo... LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov