pooblastilo za vožnjo tujega plovila

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

lisac3
Kapitan fregate
Prispevkov: 111
Pridružen: Če Jul 07, 2011 11:30

pooblastilo za vožnjo tujega plovila

OdgovorNapisal/-a lisac3 » Sr Maj 29, 2013 12:58

    Pozdravljeni, bi mi mogoče znal kater povedati, kaksno pooblastilo moram urediti za kolega, ki mu bom posodil čoln, ki bo vožen v hrvaški? Je dovolj pisno na A4 in uverjeno ali mora biti s strani amzs oz. podobno?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Maj 29, 2013 13:37

Pod katero zastavo je plovilo?
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Maj 29, 2013 14:34

Pooblastilo prevedeno v HR od strani sodno zapriseženega prevajalca! Žal, ja.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Maj 29, 2013 14:40

Ma ja, spet nekaj mutijo okrog tega.
Ni mi jasno, kaj bi radi prevajali, če pa napišem pooblasitlo npr. samo v hr jeziku?

lisac3
Če se bo kolega vozil pred 1.7. potem je dovolj pooblastilo, ki smo is ga že pošiljali med sabo, prevedeno v več jezikov. Malo pošiči po forumu, če ne boš našel pa mi pošlji mail na ZS in ti pošljem wordov dokument.
Pooblastilo potem overiš na UE in to je to.

Po 1.7. pa bo tudi potrebno taisto pooblastilo, samo če bodo do konca zakomplicirali, ga bo moral požegnat sodni prevajalec. Overil ga boš pa lahko kjerkoli v EU, itak :lol: :lol:
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Sr Maj 29, 2013 15:16

Kaj pa za plovilo pod hrvaško zastavo, katerega lastnik Slovenec, vozil ga bo pa njegov vnuk? Kakšno pooblastilo bo potrebno po 1.7.? Napisano v hrvaščini in overjeno pri njihovem notarju? Je to ok? Ali je kakšna druga opcija?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Maj 29, 2013 15:25

hrošč napisal/-a:Kaj pa za plovilo pod hrvaško zastavo, katerega lastnik Slovenec, vozil ga bo pa njegov vnuk? Kakšno pooblastilo bo potrebno po 1.7.? Napisano v hrvaščini in overjeno pri njihovem notarju? Je to ok? Ali je kakšna druga opcija?


pa a vidite, da še nihče nič ne ve
vse kar se sedaj piše so zgolj ugibanja :roll:
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Sr Maj 29, 2013 16:45

Se moram strinjat z MareC. Sem klical na HR policijo, HR kapitanijo ( sicer v drugih , ampak podobnih zadevah) in novosti so te, da NE vedo novosti, kako in kaj.
Pričakujejo direktive iz HR ministrstva. Vidjet ćemo.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Maj 29, 2013 17:29

Joj, ta sezona bo luštna. Noben ne bo nič vedel, mi bomo "pametni" evropejci, lokalni šerifi pa bodo imeli vsak svojo špuro in trmo. Ljubezen na kvadrat!

Če do 1.7. ne bo eksplicitnih navodil kako je s pooblastili, se bom ravnal kot je bila praksa do sedaj. Pooblastilo overjeno na UE in to je to.
Nazadnje spremenil Marchi, dne Sr Maj 29, 2013 18:25, skupaj popravljeno 1 krat.
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Sr Maj 29, 2013 17:37

Marchi, imaš prav. Še sami ne vedo kako in kaj in je najbolje, takoj na začetku, delat po starem. Po tem pa se bo pokazalo kaj potrebujejo njihovi organi :wink: .
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » Sr Maj 29, 2013 18:51

Tole glede prevajanja v hrvaščino je lari fari.. to so si hrčki sami nekaj naumili... v EU so vsi jeziki enakovredni in velja napisano v vsakem jeziku. To je itak jasno in tega ne bodo mogli zahtevat od nikogar. Sem 100%.
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
lisac3
Kapitan fregate
Prispevkov: 111
Pridružen: Če Jul 07, 2011 11:30

OdgovorNapisal/-a lisac3 » Sr Maj 29, 2013 22:45

Bi pričakoval, da ko bomo s hrvati skupaj v EU da bo še bolj enostavno, ampak očitno bodo še bolj zakomplicirali...Vidjet ćemo je rekel ..
bats
Kapitan
Prispevkov: 184
Pridružen: To Jun 12, 2012 08:01
Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a bats » Če Maj 30, 2013 11:25

@DR.E
tudi jaz 100%, vendar raje zdrukam iz neta že preveden obrazec in ga dam požigosat na UE, da se ne preklam na dopustu z možmi pravice.Dopust je le dopust.
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » So Jun 01, 2013 02:15

hrošč napisal/-a:Kaj pa za plovilo pod hrvaško zastavo, katerega lastnik Slovenec, vozil ga bo pa njegov vnuk? Kakšno pooblastilo bo potrebno po 1.7.? Napisano v hrvaščini in overjeno pri njihovem notarju? Je to ok? Ali je kakšna druga opcija?

Sem že parkrat napisal na forum, pa ste preveč leni da bi prebrali, sicer je res da se tudi meni ne da 10x enako pisati, pa naj bo potem še enkrat.

Zadeva je kristalno jasna in to že vsaj 7 let odkar imam tako urejeno.
Za HR zastavo, je lastnik lastnik in ni važno katero državljanstvo ima lastnik in nima veze to z EU ali 1.7. enako bo kot je bilo do sedaj za vse lastnike HR bark.
Pooblastila ne potrebuje, ožje sorodstvo se pravi 1. koleno (sin, hčerka, oče, mama) ter partner, samo ne takšen na koruzi. Za vse ostale pa je potrebno pri HR notarju overjeno pooblastilo, v katerem lastnik plovila napiše podatke osebe in da dovoli, da upravlja s plovilom. Simpl ko pasulj.

Registracija HR plovila, je bila za tujce, tudi sedaj popolnoma izenačena z HR državljani, zato ne mešajte Slovence in Hrvate pa še koga drugega, lastnik je lastnik.
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » So Jun 01, 2013 02:25

DR.E napisal/-a:Tole glede prevajanja v hrvaščino je lari fari.. to so si hrčki sami nekaj naumili... v EU so vsi jeziki enakovredni in velja napisano v vsakem jeziku. To je itak jasno in tega ne bodo mogli zahtevat od nikogar. Sem 100%.

Zaenkrat ni tako, vsaj glede rojstnih listov, pooblastil itd...., govorim iz ostalih upravnih postopkov na HR, potreben je uraden prevajalec. Verjetno če bi ti bil, JU, pa bi ti nek Romun prinesel v romunščini papir za šalter, bi ga tudi malo postrani gledal. :lol:
Če pa vozimo SLO zastavo, pa bo moralo biti veljavno vse kar je veljavno v SLO.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » So Jun 01, 2013 11:24

Gaso napisal/-a:
hrošč napisal/-a:Kaj pa za plovilo pod hrvaško zastavo, katerega lastnik Slovenec, vozil ga bo pa njegov vnuk? Kakšno pooblastilo bo potrebno po 1.7.? Napisano v hrvaščini in overjeno pri njihovem notarju? Je to ok? Ali je kakšna druga opcija?

Sem že parkrat napisal na forum, pa ste preveč leni da bi prebrali, sicer je res da se tudi meni ne da 10x enako pisati, pa naj bo potem še enkrat.

Zadeva je kristalno jasna in to že vsaj 7 let odkar imam tako urejeno.
Za HR zastavo, je lastnik lastnik in ni važno katero državljanstvo ima lastnik in nima veze to z EU ali 1.7. enako bo kot je bilo do sedaj za vse lastnike HR bark.
Pooblastila ne potrebuje, ožje sorodstvo se pravi 1. koleno (sin, hčerka, oče, mama) ter partner, samo ne takšen na koruzi. Za vse ostale pa je potrebno pri HR notarju overjeno pooblastilo, v katerem lastnik plovila napiše podatke osebe in da dovoli, da upravlja s plovilom. Simpl ko pasulj.

Registracija HR plovila, je bila za tujce, tudi sedaj popolnoma izenačena z HR državljani, zato ne mešajte Slovence in Hrvate pa še koga drugega, lastnik je lastnik.

Vem da si napisal že, sem našel večino prejšnjih tem na to tematiko (tudi od drugih), a vsak pravi malo drugače. To mi je sedaj jasno glede pooblastila, da je potreben. V dvomih sem samo še pri tem, ali je res potrebno overiti pri HR notarju ali lahko v SLO (pri nas je pač bolj enostavno in ni treba iz Pašmana iskati notarja v ZD ali BG). Torej če Hrvati priznajo slovensko overitev, ker itak se overi pač podpis, ne pa sama vsebina, ki je načeloma lahko v kitajščini.

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 5 gostov