Vinjeta Hrvaška

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Gozdar
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Avg 28, 2020 18:41

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a Gozdar » Pe Jun 18, 2021 18:21

Ja sem v tisto temo tudi to sporočilo napisal.
Meni je rekel, da moram vinjeto kupit in da za vinjeto rabi podatke o registraciji (da ne more kar serisko številko čolna samo napisat, pač da na registraciji piše kdo je lastnik, max. št. potnikov itn.). Ter da itak, ker je nad 2,5m moram registrirat za vožnjo na hrvaškem.
A vinjte in pristojbina za svetilnike (al kakorkoli se imenuje sta dve različni stvari)?
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » To Jun 22, 2021 18:51

Gozdar napisal/-a:Ja sem v tisto temo tudi to sporočilo napisal.
Meni je rekel, da moram vinjeto kupit in da za vinjeto rabi podatke o registraciji (da ne more kar serisko številko čolna samo napisat, pač da na registraciji piše kdo je lastnik, max. št. potnikov itn.). Ter da itak, ker je nad 2,5m moram registrirat za vožnjo na hrvaškem.
A vinjte in pristojbina za svetilnike (al kakorkoli se imenuje sta dve različni stvari)?


Plačaš enotno pristojbino za uporabo morja, ki vključuje vse postavke od svetlarine, do eko takse za onesnaževanje morja itd.

Plača se glede na dolžino trupa plovila in glede na moč motorja.

Jaz sem pri plačilu na kapetaniji v Zadru pred 2 letoma imel neregistriran čoln, pa so mi vpisali SN (serijsko številko) trupa (na polje kjer drugače napišejo registrsko oznako).

Morda moraš samo omeniti, naj naredijo tako, ali pa je sedaj že kaj drugače in plovilom brez vpisnih številk samostojne plovbe dejansko ne dopuščajo več.
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » To Jun 22, 2021 18:52

jozko napisal/-a:Morda komu pride prav :idea:

Kapetanija se je iz centra Zadra preselila v trajektno luko Gaženica :!:


Ali imajo morda kje objavljeno radno vrijeme za plačevanje pristojbin?

Na njihovi stranici ne najdem, za samo kapetanijo pa piše v Google Maps, da radi 24/7....
Gozdar
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Avg 28, 2020 18:41

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a Gozdar » Sr Jun 23, 2021 00:09

Kuhan_Vinček napisal/-a:
Gozdar napisal/-a:Ja sem v tisto temo tudi to sporočilo napisal.
Meni je rekel, da moram vinjeto kupit in da za vinjeto rabi podatke o registraciji (da ne more kar serisko številko čolna samo napisat, pač da na registraciji piše kdo je lastnik, max. št. potnikov itn.). Ter da itak, ker je nad 2,5m moram registrirat za vožnjo na hrvaškem.
A vinjte in pristojbina za svetilnike (al kakorkoli se imenuje sta dve različni stvari)?


Plačaš enotno pristojbino za uporabo morja, ki vključuje vse postavke od svetlarine, do eko takse za onesnaževanje morja itd.

Plača se glede na dolžino trupa plovila in glede na moč motorja.

Jaz sem pri plačilu na kapetaniji v Zadru pred 2 letoma imel neregistriran čoln, pa so mi vpisali SN (serijsko številko) trupa (na polje kjer drugače napišejo registrsko oznako).

Morda moraš samo omeniti, naj naredijo tako, ali pa je sedaj že kaj drugače in plovilom brez vpisnih številk samostojne plovbe dejansko ne dopuščajo več.


Ja, sem točno to mu tudi povedal, da naj napiše serijsko številko al številko računa na polje za registrsko oznako pa vseeno ni hotel. Zato me pa zanima, če ma kdo še kakšne izkušnje iz letošnjega leta, če je še kakšna možnost, drugače bom moral očitno registrirat...
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Jun 25, 2021 23:17

Še današnja izkušnja iz Lučke kapetanije v Gaženici :shock:

Ob prihodu v nove, sicer lepo urejene in klimatizirane prostore, okoli 16 ure, pristojnega za "Uplatu naknade ..." ni bilo v pisarni, na hodniku pred menoj jih je že nekaj čakalo :!:

Sužbojoči v sosednjem prostoru pove, da bo potrebno počakat "jedno pola sata" in čez čas odide domov :roll:

Ker se po polni uri čakanja še vedno ni pojavil nihče, še zadnjega kapetana, ki je prav tako odhajal, čakajoči skorajda prisilimo, da pokliče pristojnega, ki pove, da bo prišel čez pol ure. Kolona čakajočih se je daljšala, možak se je pojavil nekaj po 18 uri.
Povedal je, da je bil na neki intervenciji in da te "Uplate..." pravzaprav sploh niso njegovo delo in da je sam v pisarni in na morju. Ko vprašam zakaj se to dogaja, pove, da letos nimajo več pomoči mladih, ki so prejšnja leta urejali te zadeve, saj zmanjšujejo število zaposlenih.

Res žalostno, sezona je že tukaj, za "Uplatu naknade ..." pa sem danes porabil več kot dve in pol uri :shock:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a Lure » So Jun 26, 2021 07:38

Včeraj v Umagu delal samo en aroganten policist. V dveh urah je uspel obdelati 5-6 plovil, seveda smo kapitanijo zamudili, saj sem pri policaju končal ob 15:05. Turistični MP pa ne dela niti ne vedo, če bo.
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » So Jun 26, 2021 10:38

V Umagu (@Lure) so tudi moje izkušnje s prejšnjih let precej slabe, saj nisem lastnik plovila, pa me je gospod na Kapetaniji poslal, ker nisem imel pooblastila. Plovilo doma, jaz pa dol s kunami in osebnimi dokumenti lastnika (oče) v rokah, a ni bilo dovolj. Letos niti pooblastila, niti dokumenta lastnika ni potreboval. Identični mojster. Konsistenca in te fore...
Po drugi strani pa je v začetku tedna bilo ravno z 'graničnim policistom' lepo delat. Odvisno na koga padeš. :)

Vse to in še več bo odpravljeno z eID. Po vaših zapisih pa misim, da bo bodo dobili iz Slo kar precej uporabnikov, ki so (in še bodo) naveličani ugibanja s katero nogo je pa danes Lučki kapetan vstal s postelje.
james.7
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 08:56
Kraj: Vrtojba-portorož

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a james.7 » Ne Jun 27, 2021 21:53

Moje predučirajsnje srečanje z policistom v Umagu se je začelo po dveh urah čakanja z 'opet uni črni zajeban a?, Al može da poprijem malo vode me upraša :), pa se napij a ne :) '... ista zgodba kot pravi lure... 5 plovil na dve uri. Očitno moreš imet srečo, al kaj jaz ven... Mene je policaj spraševal uro kdaj sem delal test ki ni bila napisana na dokumentu. Je bilo celih 5 minut prek, pa me vpraša da kje sm bil? Sm se mu nasmejal pa sm reku da čakam tukaj dve uri...
Sem bil ze v dvomi da bo mi ratalo, pa je...

V primeru da bi ne uspel urediti na kapitanija papirje kakšen je potem postopek naprej?
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a Lure » To Jul 06, 2021 22:09

Če ne uspeš štempljati papirjev pri lučkem kapitanu greš lahko sicer naprej samo naj bi takoj ko je to možno uredil pri katerem koli kapitanu znotraj iste Lučke uprave. Torej kjerkoli v Istri do Pule: Novigrad, Poreč, Rovinj.
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Po Mar 14, 2022 11:54

Tokrat sem neuspešno iskal naknado na Rijeki, kjer so nezmožnost izdaje upravičevali, da čoln ni lokaciji, temveč doma v Slo na suhem. :roll:
Gladiac
Kapitan korvete
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Sep 05, 2019 23:09
Kraj: Smlednik

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a Gladiac » Sr Apr 06, 2022 12:47

Fantje, se opravičujem, če je bilo že napisano, a me vseeno zanima, ali je možno vinjeto kupit online ali samo v kapetaniji?
Mi lahko kdo pripne pooblastilo, če bi kolega plačal, ki je več na obali kot jaz?

Hvala!
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Če Apr 07, 2022 00:26

Gladiac napisal/-a:Fantje, se opravičujem, če je bilo že napisano, a me vseeno zanima, ali je možno vinjeto kupit online ali samo v kapetaniji?
Mi lahko kdo pripne pooblastilo, če bi kolega plačal, ki je več na obali kot jaz?

Hvala!

Samo na lučkih kapetanijah ali izpostavah lahko dobiš potrdilo o uplati naknade. Sem pa v prejšnjem sporočilu pozabil dopisati, da od letos ne delujejo več z gotovino (vsaj v Rijeki ne), temveč greš na Kapetanijo in oni tam poračunajo, potem pa na (spletno) banko ali SOS Pomorac in prek bančnega prenosa plačaš, nazaj pa jim prineseš potrdilo o plačilu. Formula za izračun ostaja enaka (30*L (m) + 2*P (kW))= kn in lahko potemtakem že prej nakažeš, če imaš lanski izračun v rokah. Pa reči jim, da je plovilo nekje tam blizu, vendar ne pred upravo. :P

Forma za pooblastilo
Uporabniški avatar
Splav
Viceadmiral
Prispevkov: 359
Pridružen: To Jun 10, 2008 09:46

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a Splav » To Maj 10, 2022 22:29

Kakšno potrdilo pokažeš, če plačaš preko spletne banke (telefona)?
Mirno morje in široko obzorje.
Primozs
Kapitan korvete
Prispevkov: 92
Pridružen: So Sep 07, 2019 16:26

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a Primozs » Sr Maj 11, 2022 07:11

Ja na spletni banki nardis potrdilo o vplacilu. Pol pa sprintas oz pokazes na telefonu....vsaj tko je pri Nbank....ex Sberbank
McKenzy
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 137
Pridružen: So Feb 08, 2014 20:17

Re: Vinjeta Hrvaška

OdgovorNapisal/-a McKenzy » Ne Maj 29, 2022 18:08

Pozdravljeni.
Zanima me, če je že kateri uredil in plačal hr "vinjeto" preko podjetja oziroma spletane strani Mandinus.hr iz Punata in v kakšnem času zadevo uredijo?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov