Davek na plovila

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
dole
Viceadmiral
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Mar 05, 2009 16:38
Kraj: gorenjska - center galaksije

OdgovorNapisal/-a dole » Po Sep 14, 2009 22:36

po moje jih prav preveč ne zanima a si dejasnko lastnik plovila. Če že majo podatek, da si lastnik plovila ali si bil, boš pač moral dokazati da nisi, če ne pa žal piše tudi to:
- da pritožba ne zadrži izvršitve te odločbe in
- po preteku 30 dnevnega roka bodo zavezancu zaračunane zamudne obresti in začet postopek davčne izvršbe, kar pomeni da bodo denar vzeli tako ali drugače če ne plačaš.

kako mam rad našo malo deželico
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Po Sep 14, 2009 22:47

Ta dva odstavka sta mi najbolj pri srcu, ja , kar zaljubljen sem vanju :evil: .
LP
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5970
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Po Sep 14, 2009 22:50

.



Ni tavanja v temi!

To je to, kako pa izvajajo je pa drugo!

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis ... la_o_zdvp/

LP


.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
seleven
Kontraadmiral
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 29, 2008 08:14
Kraj: Ljubljana-Krk-Omišalj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a seleven » Po Sep 14, 2009 23:01

Mitja P napisal/-a:Fantje, zgleda, da dacarji tudi berejo tale forum !!!!

Jaz sem tudi dobil danes odločbo, da jim moram nakazati en kupček eurov. Hvala bogu, da bolj majhen. :D

Car, da nimaš mogoče ti kaj prstov vmes, pri špecanju davčni :D :D :D

Lp Mitja


Tudi "CAR" je dones dobil pozdravček iz davkarije. Pa jaz tudi. Se pa vidi, da ima veze tam na Davčni ulici(:lol:), ker je dobil manj za plačat kot jaz, pa čeprav je moja barka starejša od njegove :twisted:

Sem pa že spisal pritožbo in jo odposlal, ker so modrijani na DURS ugotovili, da je pogon izdelan leta 2007, čeprav je bila barka narejena leta 1981 in takrat je bil vgrajen tudi motor. Čakam odgovor :roll:

P.S.
Preverite na vaših odločbah kako so vam obračunali, ker imam na sumu, da je leto vpisa plovila v register plovil tudi leto izdelave pogona, kar pa ni prav.
Nazadnje spremenil seleven, dne Po Sep 14, 2009 23:11, skupaj popravljeno 2 krat.
Vzemi vsako stresno situacijo kot pes:
Če je ne moreš požreti ali se z njo igrati,
jo pač polulaj in pojdi dalje...
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Po Sep 14, 2009 23:01

No sedaj vsaj vemo , kako in kaj.
Pod naslovom "Vodenje evidence za davek plovil", piše pod zadnjo točko , med drugim ";Durs dobi podatke o plovilu od davčnega zavezanca (lastnika plovila) ALI IZ DRUGIH VIROV".
LP
Uporabniški avatar
seleven
Kontraadmiral
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 29, 2008 08:14
Kraj: Ljubljana-Krk-Omišalj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a seleven » Po Sep 14, 2009 23:04

atilone napisal/-a:... Durs dobi podatke o plovilu od davčnega zavezanca (lastnika plovila) ALI IZ DRUGIH VIROV".
LP

Predvidevam, da so ti drugi viri predvsem register plovil, ki ga vodi Uprava za pomorstvo. Slovenski državljani, kii imajo na Hrvaškem plovila registrirana pod HR zastavo zaenkrat ne plačujejo NIČ!!, ker DURS očitno ne more priti do teh podatkov. Zaenkrat... :wink:
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2533
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Po Sep 14, 2009 23:51

Seleven, tudi meni so motor pomladili na 2007, poslal sem mail z linkom do vpisnika, naslednji dan me je poklical nekdo z davčne in povedal, da so pač take podatke dobili in naj pošljem podpisano pritožbo.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » To Sep 15, 2009 13:45

seleven napisal/-a:
atilone napisal/-a:... Durs dobi podatke o plovilu od davčnega zavezanca (lastnika plovila) ALI IZ DRUGIH VIROV".
LP

Predvidevam, da so ti drugi viri predvsem register plovil, ki ga vodi Uprava za pomorstvo. Slovenski državljani, kii imajo na Hrvaškem plovila registrirana pod HR zastavo zaenkrat ne plačujejo NIČ!!, ker DURS očitno ne more priti do teh podatkov. Zaenkrat... :wink:


Seleven napaka!!

Sem že parkrat tu poudaril, da sem imel prejšnjo barko hrvaško in so mi dacarji veselo obračunali davek pri nas. Kje so dobili podatke še danes ne vem. :( :(
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5970
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Sep 15, 2009 14:35

.



.
Da ne bo dileme!


Davkarije so lepo povezane in to z mednarodnimi predpisi v izogib dvojnega obdavčevanja. Sedaj v Evropi skoraj vse države sodelujejo na tem področju.


http://www.pisrs.si/eurovoc_deskriptor. ... urovoc=504

Tega špeha je toliko, da boli glava!

Komur se da brat ima kaj!

Je znanih kar nekaj primerov, ko so ljudje kupovali v tujini in potem "prešvercali" domov raznorazne predmete in vrednejši tekstil. Lepo so pokasirali nazaj v svoj žep davke in kasneje od naše carinske in davčne uprave dobili obvestilo, da morajo plačat toliko in toliko davka, pa carine za izdelek, ki so ga neprijavljenega uvozili. Za povrh pa še kazen Sodnika za prekrške in povprečnino sodnih stroškov.

Lepo ni kaj, pa saj smo se leta 90 na plebiscitu odločili, da hočmo red,pa ga imamo.


LP



.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
plinko
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 23:06

OdgovorNapisal/-a plinko » Sr Sep 16, 2009 18:17

Ja očitno letos ker takole škriplje s proračunom ne bodo na nič pozabili. Čoln sem maja 2009 prodal, pa sem dobil sedaj obračun za plačilo davka v znesku 45,5 EUR, za plovilo, ki je bilo kupljeno aprila 2008, z 145 KM motorjem letnik 1997, čoln pa letnik 1974.

Pa sem malo preračunaval, ampak cifra je previsoka....

Ima kdo že kakšno exelovo tabelco za izračun:)?
plinko
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 23:06

OdgovorNapisal/-a plinko » Sr Sep 16, 2009 18:33

Našel, jo je prilepil že gregor n. Se opravičujem, ker nisem vsega gledal:)
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Sr Sep 16, 2009 18:51

Davek od plovil se plačuje od:

* plovil daljših od petih metrov, ki so vpisana v evidencah, vzpostavljenih na podlagi zakonov, ki urejajo plovbo po morju in celinskih vodah, razen plovil v gradnji,
* plovil daljših od petih metrov, katerih lastniki oziroma lastnice so rezidenti Republike Slovenije in izpolnjujejo tehnične pogoje za vpis v evidence plovil iz prejšnje alineje, vendar v njih niso vpisana ter
* plovil daljših od petih metrov, katerih lastniki so rezidenti Republike Slovenije in izpolnjujejo tehnične pogoje za vpis v evidence plovil, vendar v njih niso vpisana, ker so registrirana v tujini.

Mislim, da so nam tole drugo alinejo dodali :evil:
Uporabniški avatar
Masterpiece
Kontraadmiral
Prispevkov: 247
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 19:54
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Masterpiece » Sr Okt 14, 2009 11:03

No zgleda da je naša država res brez denarja.Vidim da ste vsi dobili odločbe za davek šele po enem letu ali več od nakupa čolna .Jaz sem jo danes in to po 4 mesecih po nakupu plovila.Matr se jim mudi :roll:
So pa tudi meni napisali da je motor letnik 2009. Ja tudi jaz bi si želel da bi bil letnik 2009. :lol:
Že pišem pritožbo.

Drugače pa za 7.4 metra letnik 1978 in 200 KM motor ''letnik 2009'' so mi zračunali 53 eur.
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Sr Okt 14, 2009 12:05

No mogoče pa jaz tudi dobim od davčne položnico za plovilo, katero bo končano v prihodnosti ( bližji ali daljni, ne vem :oops: ).
V Slovencliji, me ne more presenetit več nič in vem kaj govorim.
LP
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Sr Okt 14, 2009 15:44

No pred kratkim, sem napisal, da so mi dacarji poslali položnico.

In plačam !!

In glej ga hudiča, danes pride še ena. Gledam debelo, nič mi ni jasno, potem pa vzamem obe dve skupaj in:

Na prvi piše davek za leto 2008, na drugi pa davek za leto 2009.

Zanimivo, prej celo leto nič, zdaj pa dve v enem mesecu.

Motor so mi pa tudi pomladili, čeprav jim v dokumentih jasno piše letnik.

Mater so to eni bukseljni, se vidi, da tudi prepisovati ne znajo, kaj šele pisati.

Spet sem nakurjen na orto, ampak bom plačal, kaj pa hočem :(

Lp Mitja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti