Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

pozeruh
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 45
Pridružen: To Jul 10, 2007 12:26
Kraj: okolica ljubljane

Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a pozeruh » Sr Sep 20, 2017 10:03

Zanimam se za nakup plovila trajno registriranega na Hrvaskem lastnik je Hrvat. Kaj potrebujem za prepis nase ( ali je dovolj uverjena kupoprodajna pogodba in zavarovanje ) oz ali je potrebno placati kaksne dajatve.
Lp
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Sr Sep 20, 2017 16:01

Potrebuješ OIB (ki ga dobiš na katerikoli njihovi davčni brezplačno) in nekoga s stalnim prebivališčem na Hr. , ki ga pooblastiš za prejemanje pošte v zvezi z plovilom.....to je to davka ob prepisu pa ni več
obrazec za kupoprodajno pogodbo pa je isti kot za avto (da ne boš čudno gledal...)
mirno morje
Uporabniški avatar
Vinta
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: To Jan 20, 2015 18:28

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a Vinta » Sr Sep 20, 2017 16:18

Potrebuješ:Kupoprodajno pogodbo v hrvaškem jeziku-original in overjeno,osebno(kopija),knjižico plovila,uponomočnika(to je oseba,ki ima stalno prebivališče na hrvaškem,da bo sprejemala pošto,ki bo zadevala tebe glede plovila),OIB(njihova davčna na tvoje ime),zavarovalno polico,in pa koleke za overitev jaz sem plačal 30kun.Vse to sem rabil letos spomladi,ko sem naredil prepis plovila na svoje ime.LP
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a Lure » Če Sep 21, 2017 14:16

A pooblastilo za prejemanje pošte (upomočenik) moraš imeti na kakšnem obrazcu oz. notarsko overjetno?
Uporabniški avatar
Vinta
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: To Jan 20, 2015 18:28

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a Vinta » Če Sep 21, 2017 21:00

Ja tako je. Mora biti overjena pri notarju.Oba morata iti k notarju,da se ta,ki bo prejemal pošto in novi lastnik podpišeta.
pozeruh
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 45
Pridružen: To Jul 10, 2007 12:26
Kraj: okolica ljubljane

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a pozeruh » Če Sep 21, 2017 21:23

U to je pa kar zakomplicirano. A mogoce veste kaksne imajo notarji na hrvaskem tarife za uverjanje pogodb in pooblastil.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a admin » Če Sep 21, 2017 23:27

Vinta napisal/-a:Ja tako je. Mora biti overjena pri notarju.Oba morata iti k notarju,da se ta,ki bo prejemal pošto in novi lastnik podpišeta.


To pa ni res! V bistvu je potrdilo orto blesavo, kaj takega si lahko izmisli samo državni uradnik... Na potrdilo se podpišeš ti, da nekoga pooblastiš, da bo za tebe prejemal pošto, tisti pooblaščenec pa se ne rabi nič podpisovati in hodit k notarju...

Teoretično lahko napišeš katerikoli naslov, se podpišeš, notar to overi in rešeno. Samo si se pa zaje*al, ker ti moraš na obvestila odgovoriti in pa položnice plačat. Torej mora prihajati na naslov človeka, ki mu zaupaš, da ne bo to vrgel v koš, ker kriv boš pa na koncu ti, da ni plačano...

Glede kompliciranosti registracije, zelo simple je, pač registracija kot vsaka druga! Vsa natančna navodila pa boš vedno dobil na kapitaniji, enako tudi potrebne obrazce, tudi tega za "Pooblastilo o primanju pismena"...

Cene notarjev??? Pa a to je važno? Itak veš koliko stane cca. 1 list A4 overitev. A je pri nakupu plovila važno a je ta notar 50 kn ali pa mogoče 100 kn? Kaj ima to veze, raje si poglej koliko boš letno plačal samo turistične takse po novem, ne pa kolikšna je tarifa notarja za A4 list... :evil:
nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a nac » Če Sep 21, 2017 23:39

.....zrno na zrno..... O Admin,Admin,ti pa res nič ne veš! :wink:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Sep 22, 2017 08:10

admin napisal/-a:
Vinta napisal/-a:Ja tako je. Mora biti overjena pri notarju.Oba morata iti k notarju,da se ta,ki bo prejemal pošto in novi lastnik podpišeta.


To pa ni res! V bistvu je potrdilo orto blesavo, kaj takega si lahko izmisli samo državni uradnik... Na potrdilo se podpišeš ti, da nekoga pooblastiš, da bo za tebe prejemal pošto, tisti pooblaščenec pa se ne rabi nič podpisovati in hodit k notarju...

Teoretično lahko napišeš katerikoli naslov, se podpišeš, notar to overi in rešeno. Samo si se pa zaje*al, ker ti moraš na obvestila odgovoriti in pa položnice plačat. Torej mora prihajati na naslov človeka, ki mu zaupaš, da ne bo to vrgel v koš, ker kriv boš pa na koncu ti, da ni plačano...

Glede kompliciranosti registracije, zelo simple je, pač registracija kot vsaka druga! Vsa natančna navodila pa boš vedno dobil na kapitaniji, enako tudi potrebne obrazce, tudi tega za "Pooblastilo o primanju pismena"...

Cene notarjev??? Pa a to je važno? Itak veš koliko stane cca. 1 list A4 overitev. A je pri nakupu plovila važno a je ta notar 50 kn ali pa mogoče 100 kn? Kaj ima to veze, raje si poglej koliko boš letno plačal samo turistične takse po novem, ne pa kolikšna je tarifa notarja za A4 list... :evil:

Admin, kar ja Vinta napisal je res. Jaz sem letos kupil barko v Opatiji in sva morala oba podpisat pri notarju zato, da jaz sedaj prejemam pošto na naslovu prejšnjega lastnika. l.p. alesjo
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a bouton » Pe Sep 22, 2017 09:57

Jaz sem zadevo s pooblastilo uredil tako, da sem pooblastil odvetnika na hr za prejem pošte in je on potrdil obrazec. Letos mi je tudi že preposlal računa (za čoln), da sem jih plačal.
Sem pa moral ob prenosu lastništva povedat tudi hrvaško številko na katero sem dosegljiv... Sem šel kupit predplačniški sim v trafiko... In je bilo ok...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Sep 22, 2017 11:41

Verjetno je vsak lokalni šerif naredil vsakemu po svoje, samo ne razumem zakaj rabiš podpis tega, ki bo prejemal pošto??? Na katerem obrazcu???
Tukaj je slika uradnega obrazca, ki ga moraš podpisati in overiti... Kje je tukaj podpis OPUNOMOĆENIKA??? Jaz vidim samo OPUNOMOĆITELJA, kar pa je lastnik plovila, tisti, ki daje pooblastilo nekomu...

Če prav razumem še to, da si rabil HR telefonsko, se mi zdi, da ste zamešali nazive kdo je pooblastitelj in kdo pooblaščenec... Torej imate napačne dokumente, ki pa vam jih je lokalni šerif celo sprejel pri registraciji. Grozno!

Slika
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a Matejc » Pe Sep 22, 2017 12:10

Tistega ki ga ti pooblaščaš notar NE RABI osebno!!! preverjeno letos 2x :wink:
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Sep 22, 2017 12:52

Sam tolk, jaz dobivam položnice na dom, v Ljubljani. Za pomorsko dobro, za VHF, ni da ni, "samo plati, pa pati".
Ne vem kako to ampak tko je!? Barka je registrirana v Puli.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Sep 22, 2017 13:22

Da ne bom preveč zmede naredil. Zdajle sem govori s svojo "agentko", ki mi je trakrat urejala prepis in pravi, da so ta pooblastila za prejemanje pošte uvedli kmalu za tem, ko so se registrirale prve barke tujcev na HR zastavo. Zgleda, da sem bil med prvimi in tako je šlo skozi brez težav. Je pa vseeno zanimivo, da še do danes po 4 letih tega ni nihče problematiziral. Mislim, da bi morali vsi lastniki nekako doseči, da prejemajo pošto na svoje ime in naslov. To je edino logično. Zakaj bi s tem gnjavil kogarkoli, saj imajo vse podatke o lastniku, kopije dokumentov itd. Že to, da moraš imeti OIB je malo tako tako ampak ok, če imaš HR zastavo te pač to sleduje.
bouton
Admiral
Prispevkov: 873
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

Re: Prenos lastnistva plovila registriranega na hrvaskem

OdgovorNapisal/-a bouton » Pe Sep 22, 2017 13:58

admin napisal/-a:Verjetno je vsak lokalni šerif naredil vsakemu po svoje, samo ne razumem zakaj rabiš podpis tega, ki bo prejemal pošto??? Na katerem obrazcu???
Tukaj je slika uradnega obrazca, ki ga moraš podpisati in overiti... Kje je tukaj podpis OPUNOMOĆENIKA??? Jaz vidim samo OPUNOMOĆITELJA, kar pa je lastnik plovila, tisti, ki daje pooblastilo nekomu...

Če prav razumem še to, da si rabil HR telefonsko, se mi zdi, da ste zamešali nazive kdo je pooblastitelj in kdo pooblaščenec... Torej imate napačne dokumente, ki pa vam jih je lokalni šerif celo sprejel pri registraciji. Grozno!

Slika

Jaz sem punomoć naredil pri odvetniku in ne pri notarju in je bil žig odvetnika ok. Da pa sem rabil hr številko pa drži. Mi je pa znano, da je "pomočnica" kapetana na Cresu včasih hudo pametna. In bi raje dokumente urejal s kapetanovim psom, ki je tudi za pultom v kancelariji...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov