OPOZORILO VSEM, KI IMATE ZAVAROVANJE PRI ADRIATC SLOVENICAZAVAROVALNICA ADRIATIC SLOVENICA

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
potapljač
Kontraadmiral
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Feb 10, 2011 13:13
Kraj: Velenje

OPOZORILO VSEM, KI IMATE ZAVAROVANJE PRI ADRIATC SLOVENICAZAVAROVALNICA ADRIATIC SLOVENICA

OdgovorNapisal/-a potapljač » Po Jun 03, 2019 14:53

Pozdrav
Imam obvestilo za vse, ki imate zavarovanje sklenjeno pri ADRIATIC SLOVENICA d.d. Koper
Imel sem zavarovano jadrnico pri AS nekaj let zapored. Ker sem imel jadrnico samo na Hr, sem zadnje zavarovanje sklenil pri Hrvaški zavarovalnici, bolj ugodno in kar na luški kapetaniji :D . Ker nisem bil pozoren da imam na napisano na zavarovalni polici AS permanentno in ne od datuma do datuma, bi moral javit 3 mesece pred iztekom podaljšanja da ne želim podaljšati zavarovanje. Vedno sem delal zavarovanje preko zastopnika, kateri me je poklical in sva zavarovanje podaljšala. Zadnje leto pa ni poklical sem naredil zavarovanje na Hrvaškem. V prepričanju, da je zavarovanje AS prekinjeno, (niso mi poslali novo polico) sem živel mirno naprej. Vmes sem jadrnico prodal in danes dobim izvršbo preko CoVL zaradi neplačila zavarovanje premije, ker so oni prekinili zavarovanje po 6 mesecih zaradi neplačila. Pri tem seveda nisem dobil nobenga novega lista police. So pošiljali opomine na moj star naslov, vendar jih nisem dobil. Sem jih danes poklical in so mi dejali da sem dolžan to plačati in da oni imajo napisano ""2. točka, 5. Člena pogojev, 01-TPO-01/07- Splošni pogoji za zavarovanje odgovornosti lastnika plovila pravi, da se zavarovanje nadaljuje iz leta v leto, dokler ga ena izmed strank ne prekine, ampak saj 3 mesece pred koncem tekočega zavarovalnega leta" Oni seveda trdijo, da bi to moral storiti pisno vendar tega izrecno nikjer ne piše.
Tako nisem vedel, da imam jadrnico 2x zavarovano. Vsaj 6 mesecev je bila 8)
OPOZORILO VSEM KI IMATE ZAVAROVANJE PRI ADRIATC SLOVENICA, So tudi boljše zavarovalnice.
LP
še mal pa bo.... :-)
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: OPOZORILO VSEM, KI IMATE ZAVAROVANJE PRI ADRIATC SLOVENICAZAVAROVALNICA ADRIATIC SLOVENICA

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Po Jun 03, 2019 15:39

Enako je bilo pri meni. Sem nato prekinil in plačal zavarovanje za tistih 3 do 4 mesece kolikor je trajala kolobocija. Le da sem iimel takrat gumenjaka in je šlo verjetno za precej denarja manj kot gre pri tebi. So mi pa domov poslali opomin in ne izvršbo.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: OPOZORILO VSEM, KI IMATE ZAVAROVANJE PRI ADRIATC SLOVENICAZAVAROVALNICA ADRIATIC SLOVENICA

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Jun 03, 2019 20:33

To "foro" ima po mojih izkušnjah tudi Sava in najbrž še kakšna. S slovenskimi zavarovalnicami (navtika) sem za zmeraj zaključil in tudi nebi nikdar imel opravka, če ljigavci nebi imeli "zaupnika" na zakonodajalski ravni.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5983
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: OPOZORILO VSEM, KI IMATE ZAVAROVANJE PRI ADRIATC SLOVENICAZAVAROVALNICA ADRIATIC SLOVENICA

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Jun 03, 2019 23:31

Z dodatnim zdravstvenim zavarovanjem imajo isto te umazane trike. Najbolš je pa odnos.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3223
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: OPOZORILO VSEM, KI IMATE ZAVAROVANJE PRI ADRIATC SLOVENICAZAVAROVALNICA ADRIATIC SLOVENICA

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Jun 03, 2019 23:51

To so stare fore in je treba bit na to pozoren.
Obvezno zavarovanje je baje treba imet pri eni od domačih zavarovalnic (čeprav se mi megleno zdi, da sem nekje zasledil, da to ni več treba, a kdo kaj ve?). Kasko pa imam jaz že vsa leta pri Pantaenius.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: OPOZORILO VSEM, KI IMATE ZAVAROVANJE PRI ADRIATC SLOVENICAZAVAROVALNICA ADRIATIC SLOVENICA

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Jun 04, 2019 09:07

Obvezno zavarovanje je baje treba imet pri eni od domačih zavarovalnic (čeprav se mi megleno zdi, da sem nekje zasledil, da to ni več treba, a kdo kaj ve?). Kasko pa imam jaz že vsa leta pri Pantaenius.


Ta, s strani naših velecenjenih organov, sprovedena diskriminacija boljših tujih zavarovalnic ne velja več!
Xilinx Vivado HLx trainee
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

Re: OPOZORILO VSEM, KI IMATE ZAVAROVANJE PRI ADRIATC SLOVENICAZAVAROVALNICA ADRIATIC SLOVENICA

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » To Jun 04, 2019 11:51

Imel sem isto zgodbo .
Klub odpisu dolga pri tej zavarovalnici ne zavarujem več !
FISHING & SAILING IS LIFE
klemzi
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 15:24
Kraj: trzin

Re: OPOZORILO VSEM, KI IMATE ZAVAROVANJE PRI ADRIATC SLOVENICAZAVAROVALNICA ADRIATIC SLOVENICA

OdgovorNapisal/-a klemzi » Sr Jun 05, 2019 11:44

Podobno zgodbo sem imel tudi jaz in sem že takrat opozarjal, da pri sklenitvi večletne zavarovalne police BODITE ZELO POZORNI kako oziroma kdaj lahko naredite predčasno prekinitev police brez stroškov.
Večletne police zavarovalnice zalo rade ponujajo, sploh pri zavarovanju plovil, nepremičnin in dodatnega zavarovanja.

Sam sem imel primer pri obveznem zavarovanju pri AS, katerega sem imel sklenjenega za dobo petih let, plačilo in samo zavarovanje pa letno. Ker eno leto nisem peljal čolna na morje, za tisto leto nisem plačal letnega zavarovanja. Leto kasneje sem dobil izvršbo, ker nisem plačal, čeprav mi ga niti niso nudili za leto prej.

lp Klemen

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti