Kaj bi pomenila ta boja?

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Sr Jul 22, 2020 17:33

Čez dan so se pred našimi, sicer črnimi sidrišči , pojavili dve taki gigantski boji. Kaj bi to pomenilo? Konec obdobja naših korpomortov?

Slika
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6955
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Jul 22, 2020 17:52

Rumene boje običajno označujejo školjčišča, zaščitena oz. prepovedana območja.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jul 22, 2020 17:59

kje pa to?
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Sr Jul 22, 2020 18:06

Mandre, Pag.

Zdaj malo debatiramo. Pozimi bodo vse kamne ven pometali, nastavli svoje boje, in kasirali. Govori se o 20 kunah na meter na dan. Fak to je 500 ur na mesec za mojo banjico. Ne vem no... bojim se da bo drugo leto na Mornarju še en oglas.
al

Re: Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a al » Sr Jul 22, 2020 18:22

Naj te NIKOLI biroktati, njihova pravila, uredbe, davki odvrnejo od sanj! Na svetu smo sanjači, uživači, ki sicer plačujemo te parazite a tudi na to lahko vplivamo.
Vedno se najde pot in zato si ti s svojo “banjico” v zalivu, medtem ko uni štemplajo.
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Sr Jul 22, 2020 18:55

Hvala za spodbudne besede. Pač besen sem, da nas navtike mečejo vse v en koš. Jahta dolga 15m vrednosti 2 mio, ni enaka recimo 20 let stari 15m jadrnici enega ljubitelja morja. Tudi čarterski vez nekoga, ki 4 dni pije po zalivih in malo jadra ni enako nam ko smo vseh 30 dni dopusta na morju z svojimi banjicami. Tukaj pri nas so vezani čolni od 4,5 do 6m. Nekateri gumoni verjamem da niti niso toliko vredni koliko bi bil dvomesečni vez. In takim bodo ukradli sanje.
Tudi sicer nas vikendaše lupijo na vsakem koraku. Ravno prej sem imel en fajt z komunalo. Vstrajno so trdili da je kanta za smeti za nas premala, da bi pred stavbo morali stati vsaj 2 kanti. Hec pa je da kanta nikoli ni bila polna. To da 9 mesev kanta stoji v kleti, to raje nebi omenjal. Pač če imaš apartma in eno banjico si za njih že avtomatsko Dan Bilzerian.
Ma saj verjamem da je povsod tako. Če imaš več kot enosobno stanovanje nekje v predmestju si avtomatsko že bogataš. Neglede ali je to Hrvaška ali Slovenija.
al

Re: Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a al » Sr Jul 22, 2020 19:11

ma ne razmišljaj v tej smeri. plačaj tiste kante, pripravi 500 eur za naslednjo sezono, natoči špricer, vse skupaj pozabi pa bo. tako je. še vedno si zmagovalec, čeprav se ti zdi, da so oni. niso.
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Sr Jul 22, 2020 21:54

Evo, že ugotovljeno. To sta signalni boji. Zdaj ko je noč, na njej utripa luč. Zgleda se pripravlja teren za koncesinarje.
Uporabniški avatar
j.k.
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 135
Pridružen: Če Nov 01, 2012 09:27

Re: Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a j.k. » Sr Jul 22, 2020 22:23

Enaka boja je, mislim da, v medulinskem zalivu. Pred marino Medulin (bivša Puntica). Jaz sem jo razumel kot neko signalizacijo, da se ne bi "zaletel" v pontone kateri so potegnjeni bolj ven, odkar je nova marina. In je do mandrača ožji prehod kot v preteklosti.
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a MKN » Sr Jul 22, 2020 23:35

Pred Vrbosko je podobna oznaka, samo da ima na vrhu še X križ. Pogledal sem IALA oznake in to naj bi bila posebna oznaka. Kaj označuje pa je potrebno pogledati na karti. Lahko je s križem ali brez, kot je ta.

MKN
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2310
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Če Jul 23, 2020 07:57

mrdaco napisal/-a:Pač besen sem, da nas navtike mečejo vse v en koš.

Saj pri avtih ni nič drugače.. Cestnina in parking ne razlikujeta med poceni in luksuznimi avti. Tako pač je in s tem živimo. Del vsega pobranega pa se skozi davek vrača v državno blagajno.
Dede
Praporščak
Prispevkov: 32
Pridružen: Sr Mar 23, 2016 12:53
Kraj: Solkan

Re: Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a Dede » Če Jul 23, 2020 14:56

mrdaco napisal/-a:Mandre, Pag.

Zdaj malo debatiramo. Pozimi bodo vse kamne ven pometali, nastavli svoje boje, in kasirali. Govori se o 20 kunah na meter na dan. Fak to je 500 ur na mesec za mojo banjico. Ne vem no... bojim se da bo drugo leto na Mornarju še en oglas.



samo vprašam...na katerem koncu Mandre je to ? ker tista dva kupa kamnja na sliki me malo begata ;)
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Če Jul 23, 2020 15:05

Zahodni del. Ravno pred našo plažo mislijo naše boje ven pometat, in svoje not. Prav šteli so na katerem mestu je največ boj in kje bodo največ kasirali.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Jul 23, 2020 18:32

Signalne boje so vedno rumene barve, lahko so samo z lučko ali križem, oziroma oboje, lahko je na boji tudi napisana tablica za morebitne omejitve, ribolov, sidranje. V tržaškem zalivu jih je veliko, ena izmed signalnih rumenih naprimer označuje konec kanalizacijske cevi, seveda je tam prepovedano sidranje, pa druge, ki označujejo rezervat kjer je prepovedan ribolov, itd. Tudi pilotska boja je rumena, tam kjer pilot sprejme ladjo za vleko, v glavnem so rumene. l.p.alesjo
al

Re: Kaj bi pomenila ta boja?

OdgovorNapisal/-a al » Če Jul 23, 2020 21:21

mrdaco napisal/-a:Zahodni del. Ravno pred našo plažo mislijo naše boje ven pometat, in svoje not. Prav šteli so na katerem mestu je največ boj in kje bodo največ kasirali.


Itak. Navtika na Hrvaškem je kot film “Globoko grlo”. Porinejo ti ga not kolkr gre, preden jim pride (preden pokasirajo).

Tko se jaz počitim vsako leto v marini, ko plačam. Sej sem sam
izbral. Kurbe so zmer drage pa zmer več računajo (al je pa frekvenca višja, ne vem).
Sam sm rajš dobre volje, če že plačam :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti