Prestop meje z Italijo

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

MARKO1977
Viceadmiral
Prispevkov: 369
Pridružen: Pe Dec 18, 2009 12:46

Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a MARKO1977 » To Jan 12, 2021 12:49

Pozdravljeni,
Glede na to da je kovid. Lastniki plovil kateri jo imate v Italiji, a a se lahko gre na barko pogledat če je vse uredu? Hodi kdo?
Lp
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jan 12, 2021 13:04

Jaz bom šel danes pop. je pa tako, če te kje ustavi policija po cesti se zna zgodit, da te lahko kaznujejo, če nimaš covid testa. Kakor si kdo razlaga, jaz grem z dopisom društva, da moram nujno na barko zaradi neke intervencije gleda varnosti plovila in se seveda vrnem v par urah :wink: Zaenkrat tako.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jan 12, 2021 13:35

Mogoče je pametno izpolnit samoizjavo, ki je nekje na spodnji povezavi, kjer napišeš da imaš emergency in da boš dol samo nekaj ur. Jaz jo bom v angleščini, da ITA policaju malo zagreniš dan in da se ne more v vsako besedo vtaknit. MOji v marini mi nočejo nič poslat, so pa rekli, da odgovarjajo na telefone, če jih ablast pokliče in pritrdijo emrgency razlogu. Ne vem če je v ITA test potreben, če si samo nekaj ur, je pa potreben, ko greš nazaj v SLO (čez Fernetiče). Alesjo kako je na tvojem prehodu, kakšna mitnica? Vsaj za nazaj se mislim zapeljat tam mimo. Že zaradi gneče na Fernetičih, seveda :P

Samoizjava
http://www.rome.embassy.si/index.php?id=5940&L=930

p.s. Čisto resno se mi zdi en emergency razlog, da mi bodo solarne celice posušile akumulator in bo barka šla u luft.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jan 12, 2021 13:40

Marchi napisal/-a:Mogoče je pametno izpolnit samoizjavo, ki je nekje na spodnji povezavi, kjer napišeš da imaš emergency in da boš dol samo nekaj ur. Jaz jo bom v angleščini, da ITA policaju malo zagreniš dan in da se ne more v vsako besedo vtaknit. MOji v marini mi nočejo nič poslat, so pa rekli, da odgovarjajo na telefone, če jih ablast pokliče in pritrdijo emrgency razlogu. Ne vem če je v ITA test potreben, če si samo nekaj ur, je pa potreben, ko greš nazaj v SLO (čez Fernetiče). Alesjo kako je na tvojem prehodu, kakšna mitnica? Vsaj za nazaj se mislim zapeljat tam mimo. Že zaradi gneče na Fernetičih, seveda :P

Samoizjava
http://www.rome.embassy.si/index.php?id=5940&L=930

p.s. Čisto resno se mi zdi en emergency razlog, da mi bodo solarne celice posušile akumulator in bo barka šla u luft.

Zaenkrat je mirno :wink:
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a EDO » To Jan 12, 2021 14:57

Ti odloki italijanske vlade so veljali do 6.1. Jaz sem sicer iskal, če je kaj novega ampak nisem našel. Cajta, da bi bral IT Uradni list pa res nimam.
Moj scenarij je (pod pogojem, da karantena ni več zahtevana, je pa zahtevan negativen test (PCR ali HGA) - v bistvu je ta režim veljal do 21.12.):
1. grem se testirat v Lj (hitri test) + samoizjava
2. odpeljem se do meje - če me s tem spustijo čez o.k., če ne obrnem nazaj
3. če me spustijo čez opravim na barki kar imam za opravit
4. vrnem se naslednji dan (manj kot 48 ur) z istim (Ljubljanskim) testom nazaj
Bom pa še prej kontaktiral marino, da vidim če morda oni imajo kakšne novejše informacije.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Galex » To Jan 12, 2021 18:13

mene zanima edin to, kdaj se bo tole umirilo...sej vem, da je to najbolj pogosto zastavljeno vprašanje...ampak tole se meni zdi brez konca...in kot je videt, ne bomo mi brez testov, cepljen in dokazil še do aprila ali maja lahko šli v Italijo.
Jaz sem tudi vprašal v marini če bi mi napisali da potrebujejo servis vrat v hangarju ( se pač ukvarjamo s tem) in bi šel lahko službeno ampak noče nobeden niti slišat, ker jih verjetno preverjajo al kaj ti jaz vem...

Da bi vsaj za tistih par ur pustili it čez...ampak sedaj ko so ti testi ratali aktualni mislim da bo vse prej kot to...ni mi pa v interesu, da mi bodo vsak vikend ko bom hotel it dol (meni in moji familiji) porivali tisto palčko v nos...
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a H2O » To Jan 12, 2021 18:18

david_bergoc napisal/-a:mene zanima edin to, kdaj se bo tole umirilo...sej vem, da je to najbolj pogosto zastavljeno vprašanje...ampak tole se meni zdi brez konca...

14 dni boš pa ja še zdržal, ker naslednjih 14 dni bo ključnih :twisted:

Če verjameš :roll:

Moja napoved (ki sem jo dal že jeseni, ko je vlada spet začela z lockdowni): tega (lockdownov) ne bo konec do (pozne) pomladi.

Pa z malo smole jih bomo jeseni spet fasali. Očitno se bomo morali kar navadit, da bomo od zdaj naprej vse zime preživljali v karanteni :roll:

Ker virusi ne bodo nikamor izginili.
al

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a al » To Jan 12, 2021 18:50

@EDO
o prehodu meje v Italijo sem ti odgovoril v tisti drugi temi (mislim, da o prehodu s CRO)

Obvezno imej s seboj izpolnjeno izjavo.
http://www.rome.embassy.si/index.php?id=5940&L=680

Naredi si v ITA sestanek, napisi izjavo in nalog (za slo organe).

Kar se testa tiče se mi zdi, da je ITA podaljšala ukrep za vstop z neg. izvidom testa iz 6.1. do 15.1.
(nimam pa tega linka)

Jaz sem bil v Trstu na kavi v decembru pred njihovim “lockdownom” ki se je zacel 21.12. Nobenih težav.

Ker grem zelo kmalu spet v ITA sem včeraj klical na tisto tel. na policiji za te zadeve in kar pišem zgoraj drži.

Trenutno je veliko lažje v ITA kot v CRO.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jan 12, 2021 21:06

EDO napisal/-a:Ti odloki italijanske vlade so veljali do 6.1. Jaz sem sicer iskal, če je kaj novega ampak nisem našel. Cajta, da bi bral IT Uradni list pa res nimam.
Moj scenarij je (pod pogojem, da karantena ni več zahtevana, je pa zahtevan negativen test (PCR ali HGA) - v bistvu je ta režim veljal do 21.12.):
1. grem se testirat v Lj (hitri test) + samoizjava
2. odpeljem se do meje - če me s tem spustijo čez o.k., če ne obrnem nazaj
3. če me spustijo čez opravim na barki kar imam za opravit
4. vrnem se naslednji dan (manj kot 48 ur) z istim (Ljubljanskim) testom nazaj
Bom pa še prej kontaktiral marino, da vidim če morda oni imajo kakšne novejše informacije.

EDO, pokliči me ti bom dal točne smirnice :) :wink:
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a EDO » To Jan 12, 2021 22:08

alesjo napisal/-a:
EDO napisal/-a:Ti odloki italijanske vlade so veljali do 6.1. Jaz sem sicer iskal, če je kaj novega ampak nisem našel. Cajta, da bi bral IT Uradni list pa res nimam.
Moj scenarij je (pod pogojem, da karantena ni več zahtevana, je pa zahtevan negativen test (PCR ali HGA) - v bistvu je ta režim veljal do 21.12.):
1. grem se testirat v Lj (hitri test) + samoizjava
2. odpeljem se do meje - če me s tem spustijo čez o.k., če ne obrnem nazaj
3. če me spustijo čez opravim na barki kar imam za opravit
4. vrnem se naslednji dan (manj kot 48 ur) z istim (Ljubljanskim) testom nazaj
Bom pa še prej kontaktiral marino, da vidim če morda oni imajo kakšne novejše informacije.

EDO, pokliči me ti bom dal točne smirnice :) :wink:

Jutri pokličem - samo da ne bodo smernice tipa "kontrabant" (beri: laufanje cik-cak po gozdu) :D
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jan 12, 2021 22:21

Kako je una: dont wory bi happy :lol: :lol:
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a mikele » Sr Jan 13, 2021 08:48

alesjo napisal/-a:Kako je una: dont wory bi happy :lol: :lol:

približno takole je ja :lol:
jernejm
Kapitan
Prispevkov: 207
Pridružen: Ne Maj 31, 2009 11:11
Kraj: TupaTam

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a jernejm » Sr Jan 13, 2021 10:26

Fantje, kako lahko firma hodi v Ikeo nabavljat izdelke in jih potem razvaža po Sloveniji? A je edina finta da imaš registrirano špedicijo/mednarodni transport, pa je, al lahko dejansko jaz, kot firma, grem v nabavo v Italijo, konkretno v Ikeo, kakorkoli/kadarkoli? Kako šibajo stvari?
...ti krmi ga v valovih, ti brani ga v vetrovih...
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a igorb » Sr Jan 13, 2021 21:22

jaz sem danes šel v italijo,na meji 4 vojaki,dokumenti,vprasanje kam greš odgovor samo cez mejo v trgovino,ker je v Sloveniji vse zaprto,dokumenti nazaj hvala adijo,za nazaj ni kontrole.
trgovine polne povsod razkužilo in maske
službeno si napišeš potni nalog,poslovni obiski oz potovanja z namenom poslovanja ni problemov
AS
Admiral
Prispevkov: 614
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 23:20

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a AS » Sr Jan 13, 2021 23:32

Čez kateri prehod si šel ?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti