Prestop meje z Italijo

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Mar 14, 2021 10:06

A se je z jutrišnjim dnem kaj spremenilo za v ITA ?
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Galex » Ne Mar 14, 2021 20:42

...če se bo, se bo na slabše...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Mar 16, 2021 15:27

Jaz grem redno na barko, v glavnem pogledam vreme, če je primerno za izplutje, jadranje ali lignjelov, ostali ukrepi pa so bolj postranski, da preidem k temi je pa tako, da imajo IT enake ukrepe kot pred novim letom in bodo veljali do 6 aprila, moji ukrepi pa so zame še vedno enaki, nikogar ne ogrožam in pazim, da tudi mene nebi kdo ogrožal :wink: Lep pozdrav z kraške planote obrnjene proti morju :D alesjo
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6955
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Mar 16, 2021 15:44

alesjo napisal/-a:Jaz grem redno na barko, v glavnem pogledam vreme, če je primerno za izplutje, jadranje ali lignjelov, ostali ukrepi pa so bolj postranski, da preidem k temi je pa tako, da imajo IT enake ukrepe kot pred novim letom in bodo veljali do 6 aprila, moji ukrepi pa so zame še vedno enaki, nikogar ne ogrožam in pazim, da tudi mene nebi kdo ogrožal :wink: Lep pozdrav z kraške planote obrnjene proti morju :D alesjo

Alesjo, ti si itak pol/pol, dvojno državljanstvo. Kopensko in morsko :)
Mi običajni ljudje moramo v ITA čez kotrolne točke (trenutno mislim da so tri) in imeti vse papirje in teste.
Ko jih nisem imel vseh pošlihtanih so me zavrnili. Ko sem jih imel, ni bilo nobenega na meji :evil:
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Paco » To Mar 16, 2021 16:00

+1 Marchi

mene isto včeraj, nikjer nobeden ustavil ampak so jih imeli pa in eni in drugi v obdelavi
pojdi se z bikom bost!
plima
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe Jul 16, 2010 19:37

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a plima » Sr Mar 17, 2021 07:31

"da imajo IT enake ukrepe kot pred novim letom in bodo veljali do 6 aprila" potem pa jih bodo podaljšali še za en mesec in bomo zopet v ri.... :evil:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6955
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Apr 01, 2021 12:45

Italija je z 31.3. uvedla obvezno 5 dnevno karanteno za vse, ki vstopajo, neglede na test. Na srečo ukrep velja sam do 6.4. Torej samo preprečujejo velikonočne izlete in druženja. Ne vem pa, če naslov za karanteno velja v marini na barki. Formalno bi moralo iti skozi, saj je barka / apartma, ki ima naslov marine in hišno številko (veza). :?
30.3. sem še ušel na barko, imel obe kontroli na meji, SLO in ITA, z miljon papirji in testi in se moral pogajat kljub jasnim pravilom. Full arbitrarno vse skupaj in izhodišče pogajanj je, da si kriminalec, ki bo okužil celo Italijo. Jebeni cajti. Strah ima velike oči. :shock: Bog ne daj, da bi jadral, ker bi lahko okužil še cel podvodni Tržaški zaliv. :shock: :P Pol bi pa Alesjo fasal calamari covid :? :)
Nazaj v SLO, kot prebolevc, pa brez težav.

Sta pa ti dve strani uporabni za informacije SLO/ITA
http://www.salute.gov.it/portale/nuovoc ... menu=vuoto

http://www.rome.embassy.si/index.php?id=5940&L=284
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Apr 01, 2021 16:00

Glede karantene, si moral že prej v formularju navesti kraj karantene. Jaz sem napisal domači naslov v Lj. kajti vrnil sem se v roku nekaj ur.
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Galex » Pe Apr 09, 2021 13:04

kakšna je sedaj uredba za it v Italijo ? se je po 6.4 kaj spremenilo ? Ve kdo ?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Apr 09, 2021 13:12

david_bergoc napisal/-a:kakšna je sedaj uredba za it v Italijo ? se je po 6.4 kaj spremenilo ? Ve kdo ?
V FJK ne, ker so še vedno rdeči.( furlanija julijska krajina)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6955
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Apr 09, 2021 13:15

david_bergoc napisal/-a:kakšna je sedaj uredba za it v Italijo ? se je po 6.4 kaj spremenilo ? Ve kdo ?

Kot piše na tem linku, ki se ti ga ne da prebrati, so ukrepi:
- PCR ali HAT test,
- 5 dnevna obvezna izolacija,
- še en test po 5 dnevni izolaciji
podaljšani do 30.4.
So pa tudi izjeme, kot vedno ampak to se mi pa ne da brati.
Pri navajanju izjem si prepuščen na milost in nemilost policaja na meji in na lastno iznajdljivost. Nujna dela so izjema ampak!? ...
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Galex » Pe Apr 09, 2021 21:54

mislim da bo potrebno priklopit prikolico in ti čoln iskat v Italijo...ker čisto po zdravi pameti...če so nepreklicno do 30.4 zaostrili vse ukrepe in uvedli celo samoizolacijo jih verjetno s 1.5 ne bodo odmaknili do te stopnje, da nam bo omogočeno izkoristit vikend pakete na morju...vsaj brez da bi celo familjo vozil prej na testiranje in še enkrat ko bi prišli nazaj...

Očitno bo letos to tako...žal
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Apr 10, 2021 14:04

Od ponedeljka naprej kaže, da bodo v FJK sprostili ukrepe, ker bodo v oranžnem teritoriju.
erikv8
Kontraadmiral
Prispevkov: 210
Pridružen: Po Jun 23, 2014 14:10

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a erikv8 » Po Apr 19, 2021 14:12

Kako kaže s tem prehodom za italijo? bolj ko iščem info, majn razumem. Mam nekaj za skočit do Trsta, sicer na malih prehodih ponovadi ni nobenega ki te bi kontroliral
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Apr 19, 2021 15:47

erikv8 napisal/-a:Kako kaže s tem prehodom za italijo? bolj ko iščem info, majn razumem. Mam nekaj za skočit do Trsta, sicer na malih prehodih ponovadi ni nobenega ki te bi kontroliral

Ti kar skoči čez kak mali prehod do trsta, če te ustavi kak organček rečeš da si v tranzitu, mislim da ne bi smelo bit nekih problemov. Jaz sem prejšnji teden šel v koper itak čez it ker mi je bližje in ni nikjer nikogar tudi na škofijah ne.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta